Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

Nie, no ten facet musi zostać. W tej jednostce zsl jest jeszcze kilku członków psl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma wyborów na ustanowienie lub odwołanie jakiejś kiły. Bo one też powinny być selekcjonowane, a te szkodliwe usuwane. Jak z dzikami robią, tak powinno być z nimi. Populacja cwaniaków i krętaczy usunięta, a zostać powinni prawdziwi myśliwi. Bo trzeba przyznać, że tacy też istnieją, mają swoją pasję, żyją tym, ale też zobowiązują się do konsekwencji, jakie myślistwo ze sobą niesie. Znam paru takich i szanuję. Ale czemu jest ich tak mało, a reszta musi być inna?

 

http://www.to.com.pl/wiadomosci/ostrow-mazowiecka/art/6363124,dziki-sa-prawdziwa-plaga-niszcza-rolnikom-uprawy-a-rolnicy-walcza-o-odszkodowania,id,t.html

 

A tu UPARTY ROLNIK: http://lowiecki.pl/dziennik/forum.php?f=21&t=97191&numer=3303

 

I jeszcze tu coś mam. Jarki dał link do Sprawy dla reportera z 1 października 2015. Tu też jest coś o tym oszukiwanym małżeństwie: http://pigipedia.blogspot.com/2015/10/spieszmy-sie-zadawac-trudne-pytania-bo.html?m=1

 

Może jeszcze coś bardziej z moich stron:

http://www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/galeria/gmina-sierakowice-rolnicy-spieraja-sie-z-mysliwymi-o-straty-lowieckie-zdjecia-wideo-zdjecie-3

 

Ta jedna łąka to wygląda całkiem jak u mnie.

Gdzie się nie czyta, to wyraźnie widać, że kiła na różne sposoby chce robić z nas wariatów. I niestety są też przykłady niewiedzy rolników, jak zgłaszać szkody i jak dbać ze swojej strony o całą procedurę, żeby potem nie stracić przez jakieś niedopatrzenie. Musimy się szkolić w temacie szkód, bo ktoś inny szkoli się przeciwko nam.

Prawo łowieckie ma swoje wady i pewnie długo będziemy czekać na jego zmianę, bo w rządzie jest zbyt wielu kłusowników. Ale ten link z pirol-u zamieszczony wyżej zawiera cenne dla nas wskazówki, jak to nieudolne prawo wykorzystać na naszą korzyść, jednocześnie nie łamiąc go jak kiła.

Najgorszą rzeczą z możliwych jest dochodzić swojego i potem odpuścić. Bo przez to pozwalamy kiłom zrobić z niego prawo łupieskie. Nie wolno nam się poddać ani twierdzić, że u mnie szkoda jest za mała. Mam prawo zgłosić szkodę wielkości buta. Odszkodowanie się nie należy, ale przyjechać muszą i niech zobaczą, że problem z dzikami ciągle istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ten admin do kiły należy i coś go zabolało...

 

oj myli się Pan bardzo,

Przypomnę fragment regulaminu:

W szczególności niedozwolone jest wykorzystywanie Forum do:

o) rozpowszechniania wulgaryzmów, treści obraźliwych, obscenicznych lub naruszających powszechnie uznawane zasady etyczne i zasady kultury osobistej.

Tylko o to chodziło. Ale sprawę już sobie wyjaśniliśmy:) Myślę, że będzie ok

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj myli się Pan bardzo,

Przypomnę fragment regulaminu:

W szczególności niedozwolone jest wykorzystywanie Forum do:

o) rozpowszechniania wulgaryzmów, treści obraźliwych, obscenicznych lub naruszających powszechnie uznawane zasady etyczne i zasady kultury osobistej.

 

Admin, nie to żebym się czepiał, ale ...

10. Niedopuszczalne jest publikowanie za pośrednictwem Forum pytań lub problemów wraz z żądaniem przesłania odpowiedzi na indywidualny adres poczty elektronicznej lub za pomocą innego kanału porozumiewania się na odległość. Forum przeznaczone jest do otwartej wymiany informacji, dostępnej publicznie dla wszystkich Użytkowników i Czytelników.

 

to jak to było z tym meilem :P

admin też człowiek :P

Dobra, kończmy już te deliberowania

 

nawet dla @ROLNO regulamin znalazł też punkt

4. Forum przeznaczone jest do rozpowszechniania treści w języku polskim. PTWP apeluje o używanie polskich liter przy tworzeniu komentarzy i wpisów, a także stosowanie wielkich liter tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd i oberwałem. Za dużo czasem gadam i przez to tak wyszło. Albo przez grzyby, które we wtorek znalazłem i zrobiłem na obiad. Wydawało mi się, że nie miały kropek...

W każdym razie nie powinienem się wtedy odzywać i przepraszam Panią admin za obrazę.

 

Nieraz się spotyka informacje, że kiła chce dodatkowe dokumenty co do własności działki, mapki geodezyjne itd. Tutaj coś na temat, czy faktycznie trzeba to przedstawiać:

 

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/interwencja/lowiecka-biurokracja/

 

A tu rozmowa kiły na ten temat:

 

http://lowiecki.pl/dziennik/forum.php?f=21&t=49415&numer=2106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego pierwszego artykułu.

"– Dziki nie boją się nikogo, a myśliwi nie pilnują, aby nie wyrządzały strat na moich polach."Nie używajmy tego typu pojęć, gdyż koło będzie na tym się opierało. Będzie osłabiało merytorykę rolnika, poprzez tematy zastępcze. Koło nie ma obowiązku pilnowania. To co robi koło to szukanie tematu zastępczego i odsunięcie od braku wypłat.

 

LInk z forum

Wpis z godziny 11:02, dalej jest temat zastępczy. Zgłaszanie szkód na dokumentach WIRu powoduje że tego tematu nie ma. Jeśli dojdzie do sprawy sądowej, to takie argumenty powodują że koło jest "profesjonalne" a rolnik prymitywny. Róbmy wszystko aby likwidować "zastępcze tematy"

 

Patrzcie na komentarz z 19:04

Koło wymyśliło sobie własne prawo które "pozbyło" się szkód na 100-300 zł. A głupi rolnik się nabiera. I tu nie jet winne koło, tylko rolnik. Rolnik nie znając prawa poddaje się. A jeszcze stwierdzenie że dokument jest ze starostwa z działu szacowania szkód nieobjętych prawem łowieckim.

 

Dajemy sobą pomiatać...

Próbowałem się zalogować na to forum,ale jest ono tak elitarne jak kiła łowiecka, a mnie to nie kręci :P

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem, ale musiałbym przyznać, że jestem członkiem kiły, a na to nawet w myślach sobie nie pozwolę.

Trochę szperałem w tym ich dzienniku i właśnie częstą ich metodą jest jak to nazwałeś wprowadzanie tematów zastępczych, zrzucanie winy na rolnika o brak papierka który wcale nie jest potrzebny. Albo z tym łamaniem zasad agrotechnicznych. Bo o tym też trochę było, ale już nie chciałem wklejać kolejnego linku, żeby nikt nie miał pretensji, że pół ich dziennika tu kopiuję. A wymyślają np badanie gleby, że rolnik dał mało nawozów, że nie daje wapna itd i trzeba w protokole podać, że jego uprawa jest słaba i mają na czym uciąć odszkodowanie. Do tego nazywają nas wyłudzaczami i oszustami. Wszystko żeby tylko odwrócić uwagę od siebie i swoich obowiązków.

 

Darz Bór. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolwenci studiów ADMINISTROWANIE RYZYKIEM I ZARZĄDZANIE SZKODAMI ÅOWIECKIMI otrzymają świadectwo ukończenia studiów, a także uprawnienia rzeczoznawcy i likwidatora szkód powodowanych przez zwierzęta dziko żyjące. Osoby posiadające takie przygotowanie są uprawnione do pełnienia funkcji mediatora oraz biegłego sądowego w zakresie administrowania ryzykiem i zarządzania szkodami łowieckimi.

 

 

 

 

http://www.wszechnic...ami-lowieckimi/

 

jacyś chętni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Gdyby nie zbyt niski poziom obecnego wykształcenia to kto wie, czy bym się nie skusił. Z takim papierkiem to z przyjemnością bym jeździł po całej okolicy na szacowanie. I kiła mogłaby faktycznie kiłę dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marecki, a pamiętasz jak byłeś młodszy to mama mówiła, ucz się synu ucz? Będziesz szkody szacował! :P

@grzegorz, nie moje strony, chociaż ostatnio nawet wykładałem. Kafelki :P

 

link pożyczony z izby, nawet pożyteczna ta izba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, mówiła. A ja jej nie słuchałem. Bo wtedy jakoś nie było skąd wiedzieć, co to szkoda łowiecka, a że dziki ryją to tylko w telewizji się widziało.

Mówi się, że mądry Polak to szkodzie. Ale dobrze by było, żeby się uczył i był mądry po szkodzie łowieckiej i wiedział co i jak robić, niż żeby potem po szkodzie kiłowej nadal mądrości nie zdobywał. Czy jakoś tak.

 

 

http://kosinfsd.pl/?p=16

 

 

W innym miejscu znalazłem, jaką kwotę kiły płacą za dzierżawę terenów łowieckich. Wiecie ile? Maksymalna stawka to aż 1 zł za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marecki, w bipie gminy znalazłem info, sprzed kilku lat, że podatek za dzierżawę obwodów łowieckich w gminie to 12 000 zł rocznie

a 2% podatku rolnego przekazanego na izby rolnicze to 10 000 zł.

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki sposób te 2% jest wykorzystywane. Czyli u Ciebie kiły mają przynajmniej 12 tys. ha terenów łupieskich. Wieczorem spróbuję znaleźć coś w bipie mojej gminy.

 

Nie dość, że ciężko tam coś znaleźć, jakby to przypadkiem się tak stało, to na dodatek wychodzi, że mieszkam w biednej gminie. Wykaz jest sprzed paru lat, ale te 2% z podatku przeznaczone na izby to niecałe 2000 zł. W rubryce odnośnie kił brak danych. Może wójt albo ktoś z jego otoczenia też jest łupieżczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmina ma ponad 520 km2,

A jak wydawana jest 2%¿

Jak wszędzie, na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osmiorniczki to chyba nie ta grupa.

Wpisz w internacie tak sie bawi izba rolnicza Kołobrzeg to zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim alkohole.

No a do tego niezłe żarcie i obsługa najdroższa w regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja:

http://www.strefaagro.nowiny24.pl/artykul/dziki-zryly-pilkarzom-stadion-niszczenie-rolnikom-upraw-juz-im-za-malo

 

A tu przykład, że czasem prasa głupoty pisze. Chodzi mi o przedostatni akapit, o czasie zgłaszania szkód.

http://www.strzelecopolski.pl/artykul/jelen-najedzony-rolnik-ma-szkode

 

 

Po interwencji otrzymałem zapewnienie, że pojawi się artykuł ze sprostowaniem i wyjaśnieniem tematu. A najlepsze, że ta informacja o zgłoszeniu szkody wiosną pochodziła od rolnika. Kiła mu tak powiedziała i uwierzył.

Nie wolno dac się tak podejść.

 

Jeśli ktoś lubi czytać, to tu coś mam, ale w pdf do pobrania, mimo to polecam:

www.izbarolnicza.pl › images › poradnik3

O zimowych szkodach mówi głównie str. 29 i 30.

 

Niestety w niektórych przypadkach największym wrogiem rolnika staje się ciemnogród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu był plan żeby rolnicy przywozili do miast wojewódzkich

Prosiaki warchlaki i je wypuszczali w celu zwrócenia uwagi na ceny

Może by spróbować zorganizować taką akcję zawsze znajdzie się jakichś zdechlak

Gdyby tak go pomalować w stylu Kazimierza i Władka :D

 

Chciałbym zobaczyć jak mundurowi łapią te pastowane kabany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki masz zapędy terorystyczne niech w pobliżu wypuszczonego kabana będzie jakiś muzułmanin to oskarżą Cię o obrazę uczuć religijnych:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że upolować to znaczy coś bardziej w rodzaju zabicia. A tu nawet nie ma, że dzik był ranny czy coś, a mimo to upolowany. Ta władza to zwykłe oszołomy i łapówkarze. Poseł zapłaci i prawo będzie po jego stronie.

 

 

Aha, byłem dziś świadkiem polowania. Robiłem na łące porządki z krzakami, pojawiło się paru baranów z nagonki, dalej zieloni z flintami. Obiektem ich zainteresowania nie były oczywiście dziki ani nawet sarny, tylko bażanty.

Szkoda, że na kaczora nie polują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się