Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

http://www.farmer.pl/finanse/aktualnosci/dziki-do-odstrzalu,62188.html

Da się? da się!!!

Powiedzcie mi czy to nie jest piękny sen? Uszczypnijcie mnie bo przecieram oczy i nie wierzę. Tyle czasu nie dało się napisać prostego rozporządzenia. To nie może być takie proste! Coraz bardziej podoba mi się obecny rząd, wreszcie nas nie okradają tylko robią to co chcemy, to niesamowite!

Problem dzików przestaje u mnie istnieć (jeśli to rozporządzenie wejdzie w takiej formie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wnioskuję, żeby moje zadupie znalazło się w obrębie Podlasia i żeby @ar znalazł się z qq w tych 50km. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tu chodzi o mniejsze rozprzestrzenianie się ASF

Czy będzie skuteczne ? Moim zdaniem tylko płot ale polityka :(

 

Taka ustawa powinna objąć cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płot przez tyle kilometrów nierealne, tak chodzi o ASF oczywiście. Tylko chciałbym przypomnieć bo niektórzy nie są w temacie albo zapomnieli: poprzedni rząd nie wiem jak ich nazwać bo mi słów brakuje - po pojawieniu się przypadku ASF u dzików podkreślam dzików wydał zakaz strzelania do tego gatunku. No w pale się nie mieściło nam wtedy. Utworzenie absurdalnej strefy buforowej gdzie przypadek ASF był ponad 160 km ode mnie a w tej strefie nie można było sprzedawać wieprzowiny bo zakaz. A jak znajdą przypadek u świń to tragedia bo w całej wiosce likwidacja hodowli na kilka lat. Może Was po tamtej stronie Wisły to nie dotyczy bo zniszczyli Wam hodowlę, u nas został ostatni bastion produkcji wieprzowiny, poprzedni rząd próbował zniszczyć hodowlę także i u nas ale my Podlasiaki to twarde chłopy i się damy!

Odstrzał dzików to był jeden z podstawowych postulatów, natychmiast! Ale doprowadzono do takiej sytuacji, że pojawiają się kolejne przypadki ASF. Rozporządzenie powinno jak najszybciej wejść w życie, może jeszcze nie wszystko stracone. Prawie 2 lata czekaliśmy na takie regulacje prawne. Wreszcie się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ikcomas, minęło 2 lata , prawie od asf i stoi. znaczy ze wtedy decyzje ( odnośnie asekuracji ) zostały dobre podjęte. zaczęli strzelać na wschodzie + obecna syt na Ukrainie i idą na lublin :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które decyzje były dobre? Bo nie pamietam. Zaczęli strzelać? Gdzie? Bo chyba nie u mnie. Ambona stoi ponad rok na polu i niedługo spróchnieje bo tylko ja tam wchodzę traktując ją jako punkt widokowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to za grubo powiedziane, po prostu poprawił, wiem, wiem mógł skorzystać z opcji "edytuj" ale tego nie zrobił; jesteś pesymistycznie nastawiony ale jest tam też zapis niezwłocznie. Wydaje mi się, że możesz się starać o wyjaśnienie na piśmie dlaczego szacowanie jest właśnie po 2 tygodniach i skąd ta zwłoka. Jednak nie zmienia to faktu, że 14 dni to sporo bo polecony potrafi dopiero na 3 dzień dotrzeć; myślę, że 7 dni powinno w zupełności wystarczyć. Jeszcze powiadomienie na piśmie o dacie szacowania... hmmm... ponad 100 lat temu wynaleziono coś co robi dryńń dryńń i można porozmawiać w czasie rzeczywistym, ba niektóre modele mają funkcję wyświetlenia numeru dzwoniącego i w razie nieodebrania za pierwszą próbą połączenia można oddzwonić.

 

e tam, :P

wydaje mi się że to jest odpowiedź na nasze sugestie, że kiła niby dzwoni powiadamia a nie robi, wydaje mi się że gdzieś był taki temat, ale może dać mail, sms,

 

odnośnie 14 dni , ja osobiście wysyłałem pocztą tylko raz, zawsze sam nosiłem do kił ze zwrotką, Wg mnie nawet mailowe złożenie podania o szacunek mogło by być. A podanie raczej do wójta więc względnie blisko...

 

mój boss z izby rzucił temat że woj nie może "zatrudnić" tak sobie biegłego/biegłych , że trzeba przetarg etc. Jeśli zrobią przetarg na gminę to może być ciekawie i dlatego jest ten 14 dni. Biegły walnie całą gminę i będziemy czekać i ostrzyć kosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zawsze wysyłałem pocztą, bo kiła 20km ode mnie. Wójt i poczta bliżej, bo 4.

Przydałoby się więcej szczegółów, np co zrobić, gdy po wysłaniu zgłoszenia a przed szacowaniem będzie nowa szkoda. Wg mnie powinno iść kolejne zgłoszenie, jak do tej pory. Tamtej wiosny zanim przyjechali po 9 dniach szacować, to jeszcze 5 razy zgłaszałem szkodę.

I moim zdaniem ważna jest dokładna dokumentacja, np zaraz po zauważeniu szkody zdjęcia zawierające info z datą i godziną.

 

@ikcomas, coś dla Ciebie:

http://m.wprost.pl/ar/id,530308/mob.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była decyzja o odstrzale sanitarnym, tylko jednego szczegółu nie precyzowała, kto ma pokryć koszt obowiązkowego testu na ASF (ok. 150zł) i kiły kazały się sianem wypchać. Zresztą słusznie, strzelony dzik do konfiskaty i jeszcze wybulić za badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może i było coś takiego, masz rację

znaczy że nie strzelali a choroba się nie rozpowszechniła.

jak to się nie rozpowszechniła? 84 dziki z ASF to mało? te ujawnione oczywiście

Poza 3 przypadkami w jakieś przydomowej obórce w chlewniach nie zanotowano choroby ale nie dlatego, że były jakieś decyzje lub ich brak. Po prostu chlewnie nie pozwolą sobie na zawleczenie jakiegoś syfu do stada. Jak powiatowy wet przybył na szkolenie na początku 2014 roku i zaczął truć o matach to myślałem, że go śmiechem zabiję. Takie rozwiązania stosowane są od lat, kontrola wstępu, higiena osobista ludzia dozorującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o obszar. On nie rośnie. Za to trzeba służby chwalić.

 

Ikc, weź mi w poprzednim poście trzcionke edytuj do normalnej bo mnie Zaraz coś szczeli. Coś u mnie się zmieniło

 

edit: zrobione dodałem też cytowanie posta bo chyba tutaj coś się rozjechało

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to teraz na pewno rozlezie się. Dzik możne i bydle, ale niegłupie. Poszwenda się tam, gdzie bezpiecznie, a że potrafi i 45kilosów przez nockę przeleźć to po trzech nockach zatrzyma się koło Bydgoszczy, no chory będzie wolniejszy to daje mu jeszcze dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój ja nie chcę @ikcomasa dzików u siebie

Coraz więcej mam swoich wychodowanych na mojej krzywdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jarki cosik wiem na ten temat. U mnie nie ma obwodu, wiec nie strzelają tego dziadostwa i wszystkie głodomory od @AR jak u niego zaczną strzelać, przyłażą do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no teraz przesadziłes. Nasz szef izbowy stwierdził że odmnie nic nie przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no teraz przesadziłes. Nasz szef izbowy stwierdził że odmnie nic nie przejdzie :)

Podwiozą? :))

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w lutym polski wspaniały rząd ma zdecydować o ostatecznym wyglądzie ustawy Prawo łowieckie. Info pochodzi że strony znanej stacji radiowej wspieranej przez pIs, więc nie będę podawał źródła.

Mogliby zacząć działać, żeby po ruszeniu wegetacji wiedzieć, do kogo wysyłać zgłoszenia szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marysia.

Teraz o asf.

Ma pójść 40 000 dzików. Unia ma pokryć koszty odstrzału w wysokości 12,5 mln zł. Za każdą zabitą sztukę kłusownik dostanie 316zł. Postrzela sobie, czyli będzie robić to, co lubi i jeszcze mu za to zapłacą. I podobno dokładają do myślistwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no teraz przesadziłes. Nasz szef izbowy stwierdził że odmnie nic nie przejdzie :)

A było się mu narażać, masz za swoje. Swoją droga to palikuje Ci je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się