Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

Nie, to było z troską w głosie. zero złośliwości :P

nawet proszenie było na zarząd izby w sprawie szkód.

i ja się nie narażam. ja się tylko przeciwstawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Wszędzie rządzi prawo układów, znajomości i szerokich pleców. Więc dlaczego kiła miałaby działać inaczej.

Tylko ciekawe, jak będzie wyglądała wiosną sprawa odszkodowań. U mnie szkody czekają.

 

http://www.rdc.pl/informacje/policza-zwierzeta-zyjace-w-lasach-wykorzystaja-zdjecia-lotnicze-posluchaj/

 

Ciekawe na ile to będzie miarodajne. Powinni co innego zewrzeć, żeby dobrze policzyć i odpowiednio zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Åadne sztuki. A ile zeżreć w takiej ilości potrafią. Tylko takich brakuje na te słabe ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry pomysł .Z jakiej racji rolnik ma pokrywać 50 % kosztów rzeczoznawcy które mogą przekroczyć czasami wartość szkody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rogas, gdy nie zgadzasz się z wojewodą to wtedy robisz dodatkowe szacowanie z biegłym za pół ceny. A ten biegły może być sąsiad wpisany na listę izby.

 

 

Marecki co u myśliwców na stronie?

 

Grzegorz, z okazji 250 K robimy imprezę u prezesa Jarosława na ranczo...

Dziki jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może by się postarać, żeby izba wpisała na listę...

 

U kiły ostatnio nudy. Nazywają się armią, potężną siłą, która jeśli zdobędzie prawo do broni krótkiej, będzie mogła chronić kraj przed łobuzami z Syrii... :D

Nawołują się do wniesienia swojego wniosku do ustawy o prawie łowieckim, do zbierania podpisów, wysyłania petycji do rządu...

A poza tym ciągłe wyzwiska itp. Jakby to było forum wrogów, a nie kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawołują się do wniesienia swojego wniosku do ustawy o prawie łowieckim, do zbierania podpisów, wysyłania petycji do rządu...

A poza tym ciągłe wyzwiska itp. Jakby to było forum wrogów, a nie kolegów.

A tymczasem na farmerze:

Nawołują się do wniesienia swojego wniosku do ustawy o prawie łowieckim, do zbierania podpisów, wysyłania petycji do rządu...

A poza tym ciągłe wyzwiska itp. Jakby to był portal wrogów, a nie kolegów.

i mamy status ostrzeżeń :P :P :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko forum farmera jest inne. Brak wyzwisk, ludzie przyjaźni wobec siebie i nawet wobec reklamodawców :D Same pozytywy.

 

Aha, u kiły to jest od jakiegoś czasu hitem:

 

 

Moim zdaniem trzeba mieć zryty łeb, żeby to słuchać i totalnie w nim nawalone, żeby przesłuchać od początku do końca. Ja widocznie mam, bo obejrzałem cały. Od tej pory chodzę tyłem i mam koszmary w nocy,a oni się tym zachwycają i prawie modlą się o błogosławieństwo dla szyszki. Co za naród...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki, no to w trosce o nasze zdrowie zreferuj ten materiał, wystarczy że Ty zdecydowałeś się być królikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No odpaliłem, ale 30min i gadająca wszechwiedząca głowa od razu mnie zniechęciły :( :'(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też za pierwszym razem. Ale po paru dniach obejrzałem całe. Bo czytałem ich wpisy, jaki to cudowny wywiad, jaki minister mądry i jak pięknie polskie myślistwo przedstawił.

W skrócie to było o wszystkim i niczym, takie po prostu sypanie pieprzu. Opowiada o Bolku chrobrym, że już on był wielkim myśliwym, opowiada o tamtych metodach polowań, o turach, żubrach itp. No i ogólnie liże coś tam całemu pzł-owi. Gada o pięknej pracy myśliwych, jacy to oni potrzebni są, jaką pożyteczną pracę wykonują. Zachęca ich do karmienia zwierząt w głębi lasu, żeby na pola nie wychodziły i cały rok, a nie tylko zimą. I cieszy się, że rocznie przybywa ok 4500 nowych członków do hołoty kiły.

Po obejrzeniu tego wszystko z żołądka chce wrócić, a oni to zachwalają. Ja szczerze nie polecam. Chyba że ktoś chce seppuku se zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Bolku to ładnie pisał Karol Bunch, przedni z niego był polityk, myśliwy, kobieciarz i hulaka. Do oglądania mnie nie zachęciłeś, pić nie będę bo post, wiec odpuszczam to sobie, czytanie komentarzy tez sobie podaruję. Kilaki są potrzebne, bo by nas dziczyzna zadeptała, a dzięki nim tylko nas objada :-\, pomijam tu wątpliwą przyjemność obcowania z szacującymi. Ale niech nie popadają w narcyzm, bo specjalnie atrakcyjni to nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby chociaż różowe stroje nosić. :D

 

Często są zbyt dumni i na innych patrzą z góry. Chyba ta broń daje im poczucie władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście może o kiłowym programie "ożywić pola"?

http://www.ozywicpola.pl

 

Że niby uczą dzieci w szkołach, że myśliwi to dobrzy ludzie, bo puszczają zające na pola.

A na forum ogół kiły się z tego śmieje i uważa, że takie pomysły tylko ich ośmieszają i pogrążają, bo dzieci nauczyły się mówić "najpierw hodować, potem polować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszcie ludzie coś, bo same offtopy będę robić, a z drugiej strony wszystko sklejać razem, to bez żadnego sensu i porządku będzie.

 

Bo teraz chciałem nawiązać do szkód wyrządzonych późną jesienią i zimą. Zastanawiałem się, do kogo je zgłosić, gdy w obecnym czasie jest wiele niewiadomych na temat prawa łowieckiego, odpowiedzialności myśliwych itd.

Tu mam artykuł, który to wyjaśnia:

http://www.wrp.pl/w-sprawie-obwod%C3%B3w-%C5%82owieckich

 

Czyli należy to rozumieć w ten sposób, że dopóki polski rząd nie skończy z tzw wysiewem projektów do ustawy Prawo łowieckie, to obowiązują dotychczasowe zasady. Nie ma tylko możliwości tworzenia nowych obwodów łowieckich, natomiast działające do 21 stycznia 2015 zachowują swoje prawa i przede wszystkim obowiązki.

A więc szkody powstałe w okresie zimowym zgłaszamy nadal do tych samych kił, pamiętając o zasadach 3 dni, potem pilnując ich 7 dni i dalszego działania. Na razie myśliwce śpią i wmawiają, że przed ruszeniem wegetacji szkody nie mają znaczenia, że rolnik może je sobie wsadzić.

Nie można dać się tak podejść. Nieważne, że jest luty, że zboże nie rośnie. Jest w ziemi i to się liczy. Jeśli coś z lasu je niszczy, to w ciągu 3 dni trzeba to zgłosić. I tak przez całą zimę. Więcej tych zgłoszeń to gorzej dla kiły, a lepiej dla nas. Warto to wykorzystywać i pilnować swoich upraw również w okresie zimowym.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście może o kiłowym programie "ożywić pola"?

http://www.ozywicpola.pl

 

Że niby uczą dzieci w szkołach, że myśliwi to dobrzy ludzie, bo puszczają zające na pola.

A na forum ogół kiły się z tego śmieje i uważa, że takie pomysły tylko ich ośmieszają i pogrążają, bo dzieci nauczyły się mówić "najpierw hodować, potem polować".

 

A widzisz kolego bo z myśliwymi jest tak jak z rolnikami jeden dba o środowisko i wypryskuje resztki oprysku na pole , a drugi wylewa do rowu i śmieje się z pierwszego .

 

Jeśli wziąć pod uwagę prawdziwe myślistwo , wsiedlanie ma sens, dla odbudowania populacji ,zazwyczaj na takim terenie przez parę lat nie poluje się na tą zwierzynę.

 

Czasem sobie myślę- może by tak wsiedlic wilka ?.Tylko kto zajmie się Bobrami, Żurawiami(nowy duży szkodnik dla kukurydzy) hmm ,może wilki te bobry zjedzą ale co z Żurawiami ????? .....Dać wszystkim broń ,zezwolić na odstrzał wszystkiej zwierzyny .??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiła na to nie pójdzie, żebyśmy mieli broń. To jest zarezerwowane tylko dla takiej "elity" jak oni.

Więc może lepiej te wilki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego bo z myśliwymi jest tak jak z rolnikami jeden dba o środowisko i wypryskuje resztki oprysku na pole , a drugi wylewa do rowu i śmieje się z pierwszego .

 

Jeśli wziąć pod uwagę prawdziwe myślistwo , wsiedlanie ma sens, dla odbudowania populacji ,zazwyczaj na takim terenie przez parę lat nie poluje się na tą zwierzynę.

 

Czasem sobie myślę- może by tak wsiedlic wilka ?.Tylko kto zajmie się Bobrami, Żurawiami(nowy duży szkodnik dla kukurydzy) hmm ,może wilki te bobry zjedzą ale co z Żurawiami ????? .....Dać wszystkim broń ,zezwolić na odstrzał wszystkiej zwierzyny .??

I wtedy zaczęła by się rzeź. U niektórych na polu to nawet krety by nie przeżyły. Sąsiad właśnie sprzedał pszenice o pięć zyli drożej - do odstrzału, baba jakaś markotna od rana - do odstrzału, sołtysa pies drugą noc z rzędu wyje - do odstrzału, miastowy przyjechał po jajka i się targuje.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiła przyjechała szacować i mi się nie zgadza - do odstrzału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się