Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

 

@Marecki przeczytałem te forum wściekłych ludzi ze szczelbami. i nóż mi się otwiera.

Za 100 zł mozna zlikwidować 3 koło łowieckie na moim terenie. Wystarczy ...
Napisałbym że pójść do sądu ale znowu @jarki i @lokizom powiedzą że to dla bambrów i że
"Tu rolnik czy ma mało ha czy dużo zwyczajnie zapierdala i nie w głowie mu sądy
Sądy to dla normalnego człowieka ostateczność co innego dla kombinatorów"

 

Ale, wystarczy 2 polecone i drobna kasa... I nie ma myśliwych na naszym terenie. I takie (...) jak nuk na święta mają żarcie z biedronki.
Wtedy szacuje Urząd Marszałkowski, starosta wydaje polecenie pozyskania zwierzyny.

Co do spotkania. Uważam że dziewczynę tam zjedzą. Bo każdy będzie patrzył przez pryzmat własnych 4 liter. 



"Dzięki" intensywnym opadom deszczu :P powstało coś co pomoże przy szacowaniu szkód w uprawach nietradycyjnych, czyli nie zboże, rzepak i kukurydza. 
Dla odrów nasz rząd sporządził tabelę w exelu. Wystarczy podać uprawę, zaznaczyć ha i z bazy danych- FADN/ IERiRŻ - dostaniemy średnią kalkulację. 
Tu jest ściąga.
Wielkopolska Izba Rolnicza w temacie szkód jest WIELKA.

http://www.wir.org.pl/szkody/dane/
Ze strony min rol trzeba pobrać

"Wzór protokołu szacowania szkód z danymi do stosowania w 2017 r. - niekorzystne zjawiska atmosferyczne (.xlsx 134,35 kB)"
Dodam tylko że na openofisie, czy starych exelach nie chodzą makra. U mnie zadziałało po zakupie orginalnego pakietu office :(  A potem się okazało że na telefonie śmigało za free :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin

Gdyby życie było takie piękne jak Ci się wydaje. Zadzieraj z nimi, chętnie bym to też zrobił ale jak np. będziesz chciał budować chlewnie to zobaczysz kto będzie protestował w pierwszym szeregu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom co innego budować chlewnię a co innego fermę 

Nam jest potrzebna bioróżnorodność w całym rolnictwie dobrze wiesz

Jak grupa WH  pod przykrywką rodzimego Animexu będzie chciał budować to ja też będę protestował 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok chodziło mi bardziej o konflikt społeczny. To sa tez ludzie, nikt nie chce się sądzić bo będziemy ciągłe po sądach się targali. Znajomy 15 lat jeździ po sądach i końca sprawy nie widać, nie chce tak zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu zaczyna się palić w tupkach kiłownikom
http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=124203&t=124203

Ewidentnie zauważyli problem. Trawią.... Czy strawią?

 

 

Dnia 16.10.2017 o 08:26, grzegorzsoł napisał:

Lokizom Ar  ma  już  pobudowaną  chlewnię:)

i stoi pusta :P
@jarki weź mi zmień tego pomocnika bossa wstaw mi "wywalacz gnoju"   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie tej ciszy, gdy mówi Agnieszka Cyryl Katholm, rolnik z Bobolic (powiat Koszalin) 

#prawo łowieckie 

 

Dunka, jakże przyjemnie cię znać. ar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma dziewczyna charyzmę 0wink.gif

Ale do Ciebie @ar to się muszę "czepić". Bo kto jak kto, ale żebyś Ty źle napisał Agnieszki nazwisko? No wiesz? :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja ze wschodu to i swoich promuje ;) mea culpa. Słownik w telefonie. 

Agnieszka Curyl Katholm. 

Najlepiej na sejmowej komisji, gada Dunka, sala szumi, a Agnieszka ich z buta cicho k... a ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie myśliwi są odpowiedzialni za przenoszenie wirusa, oni nie chodzą po chlewniach przecież. Toż to weci roznoszą i zwierzęta np ptaki, skąd się wziął ASF w Goniądzu? Bioasekuracja perfect i co? A w Estonii? Tam trafiane są bardzo duże hodowle z pełną bioasekuracją. Czy wirus może przetrwać w kiełbasie? Bardzo mało prawdopodobne, chyba że ktoś jej nie parzy tylko suszy.

A odstrzałem powinno zająć się wojsko a nie myśliwi i strzelać jak do kaczek, nie badać na litość Boską!!!! na stos!!!! tak jak to się robi w przypadku uboju świń w ogniskach

Edytowano przez ikcomas
wojsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u nas póki co ASF-u nie ma ale dziki jak najbardziej, ambony na skraju lasu stoją, nie wiem po co... w ubiegłym roku w zimie na miejscu po pryzmie buraków u znajomego może ze 20 sztuk żerowało...robią co chcą podchodzą do budynków, wychodzą na szosę... wątpię że szukają tych szkodników w ściółce skoro na polach masa resztek po burakach czy warzywach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc stało się. W wyniku działania pięknego Sławomira z organizacji nazwanej przez niego "Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych" w poniedziałek i wtorek sejmowa podkomisja będzie zajmowała się Prawem Łowieckim. Szkoda. Mogli to zostawić, a tak spieprzą.



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druk 1442, w styczniu 2017 odbyła się I podkomisja. 

Szczerze? Nie pamiętam szczegółow :) poza tym że te "prawo łowieckie" nie wykonywalo wyroku TK ws. "prawa własności" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyła się podkomisja w sprawie prawa łowieckiego. łączny czas 40 minut? czas podróży 16 . Godzin :P  Najwięcej śniegu u tego co za pisss :P

Nie było kiedy pisać, ale. Poprawki przygotowane przez przewodniczącą A. Paluch zmieniły na lepsze druk 1042 ( trochę lepsze niż ten który jest dzisiaj, mega lepsze niż ten który pis uchwalił a nastepnie zawiesił ) . Dziś natomiast , do art o szkodach łowieckich lasy "przygotowały" poprawki, których nie dostarczyły jeszcze :P i procedowanie zawiieszono. Będą na pewno "lepsze"

Ogólnie poprawki poseł Paluch zakładały iż :
Szacować będzie komisja - sołtys - kiła - rolnik, strona społęczna uważa że katalog szacujących należałoby rozszerzyć o sołtys/izba/odr, którys z tych, bo zakładamy że sołtys mający 160 rolników do szacwania napewno zostaw swoją robotę i pójdzie za free wszędzie, podobnie izba. Jeśli będzie sprzeciw którejś ze stron w termnie 7 dni można wystąpić do nadleśniczego o szacowanie ostateczne. Na szacowanie nadleśniczy ma termin 7 dni ( tu będziemy chcieli  go skrócić )

- można wyłączyc swoje grunty z obwodu powołując się na klauzulę sumienia ( coś na wzór aptekarzy ) i wystąpić z wniioskiem do sądu o zakaz polowania. Równoczesny brak odszkodowań, ale ok. 

- pierwszenstwo w przyjeciu do koła mają lokalni myśliwce- niektóre posły bardzo o to walczyły, paragraf b chyba że lokalsów jest 20 %  w kole, wtedy nie ma zast paragraf a. @m@ciej nie jeździłby daleko :P  

 

miało być super ( na początku ) , wyszedł potworek, poprawiili na w miarę a wyjdzie szajs?

A kilka słów o opozycji. Poza Jarosławem Sachajko, który miał mocne poprawki, w wielu miejscach mego pro rolnicze, niestety matematyka spowodowała że poszły w piss du, to np psl nie doszedł ani razu, na pewno Maliszewskiego nie było dziś i przedwczoraj. Posłanka Niedziela ( czyli minister rolnictwa w gabinecie cieni ) gadała głównie o "trujących " nie chce mi się właściwego słowa szukać, kulach. Ale wielki plus za wkurzanie przewodniczącej Paluch bo procedowanie tej ustawy to kpina. Gdyby chciała byłby z niej dobry polityk. Przy Niedzieli i Lieder ( z .N ) siedzielli ekolodzy, merytorycznie o kwestiach rolniczych było mało, na pewno u posłanki  z .N nie było nic.

 

Sachajko był u nas na kilku spotkaniach z rolnikami, kilka razy spotkaliśmy się gdzieś w Polsce i powiem ci @jarki że nie posżło to na marne. :P 

W przypadku posłów rządzących są pod wielkimi naciskami. tyle mogę powiedzieć .

Acha , we wtorek z 12 zielonych mundurów, 2 x rolnik i 2 przedstawiicieli izby rolniczej ( nie wiem czy panowie byli rolnikami ) , 4 ekologów plus Ministerstwo środowiska, nikogo z rolnictwa

 

Edytowano przez jarki
Przeniesione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić.

Tam jest walka drużyn. łowiecka jest silniejsza. rolnicza nie istnieje

 

odpowiedz ministra rolnictwa na zapytanie posła Sachajki w sprawie dopłąt bezpośrednich dla kół łowiekich
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47EF/%24FILE/i12246-o1.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się