Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

 

@arszczecin co tam zdziałaliście co za nowości będą  , ja bym zrobił mała poprawkę niech państwo płaci za szkody wyrządzone w obrębie zabudowań  ,niech poszerzy odpowiedzialność tzn niech wypłaca za szkody wyrządzone przez łabędzie żurawie  itp. ptactwo .

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M@ciej, ciebie nie można zaznaczyć małpa ;) 

Masa zmian. Ale będą jeszcze poprawki . Nie wiem jakie. Jestem odcięty od info. 

Szacowanie to napewno. Nie będzie koło szacowac a gmina, w sensie prowadzenie protokołu. Wiele mykow kół zostanie wycietych. Odwolawcze nadlesnik. Mam do tego uwagi na ale co z tego że mam. Terminy, szacowania, odwołań. 

Z ostatecznym podsumowaniem się wstrzymam. Ponoć w przyszłym tyg będzie się działo w sejmie. Ale to ponoć. Jak chcesz do dam ci wideo do obejrzenia. Jakieś 12 godzin ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@m@ciej http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/00A00DA147B3D9A9C125822C0062759E/%24File/2234.pdf

tzw urobek , do tego coś jeszcze urwo/dodajo
Do poprzedniego posta muszę zrobić ręczne edytuj :P
-Zmiany dotyczą jeszcze terminów szacowań odwoławczych, zmienili terminy odwołań do sądów na 3 miechy, w mojej ocenie za krótko, 
-izba będzie mogła wnioskować o rozwiązanie koła ( tu zmiany w kolejnym czytaniu, szmulo dostał promesę wprowadzenia zmiany )
-zakaz polowania 150 m od zabudowań - poseł Niedziela zapowiedziała że będzie wnioskowała o 200-300-400 m :P 
-możliwość wyłączenia gruntu ( dla gruntów własnych lub pod użytkowaniem wieczystym  z obwodu na oświadczenie notarialne )
- zakaz utrudniania polowania nie dotyczy działań związanych z prowadzeniem działalności rybackiej, rolniczej, lesnej 
- pierwszeństwo do przyjmowania do koła mają lokalni pezetełowcy, chyba że w kole jest ich już 50 % - na podkomisji za prof. Szyszko nie chcieli słyszeć o tym , potem że max 20 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jutro czytanie na komisjach, w czwartek głosowanie. PAD podpisze, wchodzi w życie  1 kwietnia. Hurra :( :( 
Koniec. 10 wyjazdów do Wawy w temacie druku 1042, 10 x 1000 km. :( ;( 
Spokój będzie ze 2-3 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten 1 kwietnia to serio? Bo jeśli tak, to data zobowiązuje i faktycznie uchwalone będą jaja zamiast ustawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz egzamin, placisz składkę na pezeteł czysta piędździesiont z hakiem i nie wchodzisz do koła. I jesteś niezrzeszonym. Masa takich myśliwców jest. 

Albo zdajesz egzamin, placisz składkę na pezeteł czysta piędździesiont z hakiem i  wchodzisz do koła i płacisz składkę do koła wraz z wpisowym :P I jesteś zrzeszonym :P

Jak już masz uprawnienia, to możesz też mieć dobre chody u starosty, wyłączasz swoje grunty z obwodu łowieckiego, i występujesz o odstrzał do starosty. A że starosta zleca, to zleca tobie :P I polujesz u siebie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"występujesz o odstrzał do starosty" :D

Znam gorszych urzędników ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji haracz do PZŁ skoro jesteś niezrzeszony? A plany łowieckie? A książka żeby nie wystrzelać się nawzajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezrzeszony w kole. Aby móc legalnie polować w Polsce potrzebna jestem roczny haracz dla Blocha. 

Na terenie zurbanizowanym, na terenie wyłączonym nie ma książki polowań, są decyzję administracji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ikcomas napisał:

Z jakiej racji haracz do PZŁ skoro jesteś niezrzeszony? A plany łowieckie? A książka żeby nie wystrzelać się nawzajem?

Muszą się jakoś zabezpieczyć bo im się kiła rozpierdoli 

A kasta musi się trzymać razem darz bór 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem za co haracz, dzik jak spaceruje po obwodach łowieckich jest koła, jak leży nogami do góry zmienia się jego status na państwowy a gdy wchodzi na teren wyłączony to czyj? Nie właściciela ziemi? Tak jest w normalnych krajach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy posiadacz flinty mysliwskiej jest zobowiązany do płacenia czysta z hakiem na rzecz pzł. Czy jest w kole czy nie. Jak nie płacisz , tracisz uprawnienia myśliwca- tak w skrocie. Al to koledzy po lufie niech wyjaśnią.

@ikcomas, nie. Jak spaceruje po obwodzie lub nie po obwodzie jest własnością skarbu państwa ( zwierzyna dzika jest własnością SP ) , jak leży do góry brzuchem jest koła.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy? Przecież myśliwiec musi kupić od SP jak ubije, dopóki spaceruje jest PZŁ, no chyba że to teraz się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze. Żywa Sp, walnięta pzł, jak chce mysliwiec na własny użytek musi kołu zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, właśnie mnie olśniło. co nie zmienia faktu że dzika zwierzyna na obwód wyłączony nie ma wstępu, jak wejdzie mogę zrobić z nią co chcę. Tak być powinno, tak jest w cywilizowanych krajach. Mamy Internet, można zrobić coś takiego jak rejestracja polowania ogólnopolska. Zgłaszam chęć polowania na moim obszarze wyłączonym na stworzonej do tego celu stronie, myśliwiec się loguje i widzi że np. jutro w godz. od do będę polował na danym obszarze i będzie zablokowana możliwość polowania w danym rejonie, i tak samo w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ikcomas napisał:

. co nie zmienia faktu że dzika zwierzyna na obwód wyłączony nie ma wstępu, jak wejdzie mogę zrobić z nią co chcę. .

Zwierzyna ma wstęp. Na wyłączonym obszarze nie może chodzić myśliwiec z flinta gotową do strzału. Tak w wolnym tłumaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc to jest bez sensu, jeszcze ten haracz za to żeby chronić teren tam gdzie myśliwiec nie może, noż kur..

Edytowano przez ikcomas
usunąłem gif ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie. 

W szerokim uproszczeniu ( koledzy myśliwce poprawcie ) aby móc posiadać broń myśliwską musisz płacić składki na pzł - czysta parę rocznie.Płącąc, stajesz się członkiem pezetełu.
Aby przystąpić do jakiejś kiły łowieckiej musisz być członkiem pzł. Musisz. Jak przystąpisz do koła płacisz składki na jego rzecz. 
To nie ma powiazana z wyłączonym obwodem w żaden sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

arszczecin tak jak pisałem wczesniej zmieniamy dobre prawo  łowieckie  zmiany należało zrobić w zakresie szacowania  tak aby były sprawiedliwe bo to różnie bywa dla jednej i drugiej strony .

   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz  że jestem bezstronny,  znam jedna jak i drugą stronę .

Są koła które bardzo dobrze współpracują z rolnikami jest też i odwrotnie 

Podam przykład 

Pilnujemy kukurydzy ktoś strzela do dzika nie trafia ale dla upewnienia sprawdzamy po strzale czy na pewno,mało tego biorę psa i jadę sprawdzić rankiem a tu wyskakuje do mnie kobieta z pretensjami  że polujemy bo jej przeszkadzał jeden strzał .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się