uzytkownik00

Ceny trzody chlewnej

321 postów w tym temacie

Tak, nawet zaklady były zaskoczone. Problem polega na tym że niemieckie zaklady i supermarkety ciągle doplacaja rolnikom i teraz już nie chciały dopłacać więc znizyly cenę.

A ,,Nasz" Animex od razu -40 gr. Inne nasze ubojnie wcale nie chciały obniżać ceny ale by się naraziły. Im ta cena co była odpowiadała ale obniżyli. Oni wiedzą że obniżając tak cenę powodują tylko to że znów troche rolników pójdzie do ,,Animexowego" AgriPlusa. A jak jeszcze więcej rolników będzie pod AgriPlusem to później skąd Nasze ubojnie wezmą świnie? 

Animex przestał w tej chwili bic swoje świnie z AgriPlusa a kupuje z wolnego rynku bo jest tanio. To znaczy że niedlugo(maks.3 tygodnie) świnie pójdą ostro do góry, wtedy zaczna bić swoje świnie i bardzo mało kupować z wolnego rynku. 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak te gierki "wolnego rynku" znamy od lat 

Kiedyś jak woziłem świnie tam gdzie dziś kupuję mięso do wyrobów 

Często była sytuacja że dostawałem "pod stołem" premię za dobrą współpracę 

Chodziło o to żeby cena nie przewyższała mocno konkurencję dla spokoju właścicieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Ci się nie opłacało?

Tu to poklepują po ramieniu z uśmiechem w ramach premii..tak w Damasławku,jak i w Bożejewiczkach.

Teraz zostanie dwóch hodowców we wsi.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu już dawno jest półtora hodowcy 

Ja zrezygnować chciałem już z trzy lata wcześniej 

Jedyne wyjście wejść w ilości rzędu @lokizom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarkiw 2007 to był też kryzys fest.Wtedy w maciory coś wlazło i od 6 szt.miałem 25szt tuczników na rok.

Gdybym nie głodował z rodziną w 2019 na kupionym mięchu to też bym ponownie zlikwidował.

@lokizom-idziesz na kontraktowy,czy zostajesz na swoim.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj trochę tych świńskich kryzysów przeżyłem 

Problemem jak już kiedyś pisałem była skala zakupu produktów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też!Ale pewnie aż do epoki "500+"sporo im zawdzięczam.Były lub ich nie było w odpowiednim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przez ten cały okres po PRL-u były wzloty i upadki 

Kto miał z tym do czynienia musiał się przyzwyczaić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byly wzloty i upadki i dalej nic się nie zmieniło. Mam tylko wrażenie że przez tego Covida wahania są jeszcze większe i szybsze. Sytuacja potrafi się zmienić z bardzo dobrej do mega zlej w ciągu 2 tygodni i na odwrót to samo. 

Przykład, ten sam tucznik tylko sprzedany dwa tygodnie później o 150 zł mniej albo więcej. W jednym przypadku 75 zł staty a w innym 75 zysku. To jest chore. Kiedyś takich wahań w tak krótkim okresie czasu nie było. Teraz ta sytuacja powoli robi się stabilniejsza ale nie ulega wątpliwości że to wszystko jest mało logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz świnie,a za trochę to samo w pszenicy,czy rzepaku.Czytam,że w tym kwartale wykończyli 1/4 małych stad.Jeszcze dobre ceny w żniwa i hodowla do zwiedzania w Biskupinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jest cel niezmienny od lat 90tych 

Te wszystkie wielkie fabryki świń mocno lobbują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom co z nami zrobią? Znów jakieś hiszpańskie guano ślą na wykończenie.

W Sarbinowie, 6km ode mnie, powstaje ferma 5 budynków x 5000 szt.(przy lesie, 0,5km od wsi, na VI kl. gruntu)-to twojego kolegi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega to raczej wygasza produkcje swin. 

Ja tutaj sie boje ze doloze do produkcji swin na odstawach na sierpien i wrzesien a w dodatku moje wszystkie uprawy uschna, jest juz bardzo zle i jeszcze w dodatku nie ma padac u mbie w najblizszych dniach. Na pole nie jezdze juz zagladac, naprawde strach tam jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze PIWET w piątek tyłek złoił.Już nie mają do kogo jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj z łaciatkami.Jednak w tym kraju to hodowli nie wykończą.Kolejka ciągników i świń multum.Właściciel masarni ręce zaciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt juz w dobra cene nie wierzy. Hiszpanie za bardzo upychaja na Europe a maja spore ilosci odkad Chiny ograniczyly import

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizomto jak sobie radzisz.Twoja to duża,licząca się ferma na rynku.Coś można ugrać w cenie.Pamiętam,że liczyłeś na sprzedaż sierpień/wrzesień.I znów dno.

Mnie za 115kg Puławską dał 600 zł.Jutro mają 7m-cy,zżarły po 350kg paszy/szt.Ale co ciekawe ludzie wolą tanie belgijskie-zbytu poza pośrednikiem NIE MA i nie będzie.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podsumowalem rzut. 50 zl dokladki do sztuki. Zjadly 2,68 kg/na kilo przyrostu. 

Dzisiaj poszly jeszcze po 5,75 a ogolnie juz mniej placa a od czwartku pewnie ponizej 5,40 bedzie. Cene mam praktycznie zawsze najwyzsza ile placa w kraju na dany moment bo to ilosci calosamochodowe ale to duzo nie zmienia. 

Na tych ktore sprzedawalem w sierpniu to nie dolozylem a teraz to porazka calkowita. 

Jakbym policzyl gnojowice jako nawoz to moze dolozylem wtedy 30 zl do sztuki

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem hodować do końca roku.

Ale czekam na strefę ASF.Póki "biała"to cudów nie wymagają po 1listopada.

Ogólnie nie jest źle.Dokładam tylko robotę i amortyzację budynku, który i tak niedługo będzie stał pusty.

@lokizomco profesjonalnie się wlicza w koszta?Robisz taką kalkulację,jak ODRy udostępniają na swoich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upadki nie licze bo to juz mam wliczone w roznice tucznik - warchlak. Wliczam 10 zl na prad, 10 zl na prace. Leki pisze ile wydaje, zazwyczaj mieszcze sie w 5 zl ale wiekszosc hodowcow to jest 10-20zl. Wode mam studnie. 

Jakby wliczac upadki to inne koszty oprocz paszy to jest okolo 40 zl/sztuki. Nie liczymy tutaj kosztu postawienia i wyposazenia budynku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że jest bardzo źle kupiłem 

Szynkę po 12,50 a karkówkę 13,50 

To ceny lokalnej firmowej ubojni tylko PL 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest źle, bo drogo kupiłeś.

Kolega ze 120 szt.prosiąt 22-25kg sprzedał 12.Teraz tuczy w stodole wszystko z kwartału.Szuka roboty żeby przeżyć, bo wszystką zebraną pszenicę spasie.Maciory 26 z 30 wywiózł po 1,8zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się