forumowicz

Politycy

844 postów w tym temacie

... oj z tym lemingiem to bym się kłócił... ludzie czy to jest tak ciężko zrozumieć że wzrost gospodarczy zależy od tych co produkują na równi z tymi co konsumują ...damy konsumentom to trzeba zabrać tym co produkują więc de fakto wszystko stoi w miejscu... to nie jest tak że 500+ się bierze nie wiadomo skąd... albo zabiorą komuś albo dodrukują... a jeśli dodrukują to już chyba starsi wiekiem na forum wiedzą co się wtedy dzieje... ja jestem rocznik 88' (ten co Lewandowski i Bartek Kurek)... ale z dwókółką pieniędzy na zakupy nie chcę chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek chyba nie przeczytałeś postu @jarki.

Tego na 500+ to nie zabrali przedsiębiorcom, bo znam kilku i nikt nie mówił o jakiś nowych podatkach czy rażącym ich zwiększeniu. To jest z uszczelnienia VAT, mafie mają ciężej wyludzac VAT, przedsiębiorcy może mają trochę więcej strachu robić jakieś lekkie kombinacje. Ale uczciwym to z reguły nie jest zabierane.

Co do zwiększania socjalow to jest stanowczo na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że między innymi z tego, w głównej mierze z tego. Jakby chcieli uszczelnić jeszcze szara strefę w budownictwie to mogliby dawać 1000+. 

A według Ciebie dokładnie skąd są te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... miedzy innymi z tego o ile to uszczelnienie ma miejsce w ogóle... faktem jest że wszystko podrożało w krótkim czasie więc chyba nie tylko vat tu odgrywa rolę... ogólnie jest taka teoria Artura Laffera że obniżanie podatków może nawet uwaga!!! zwiększyć wpływy do budżetu państwa... i jest to jak najbardziej logiczne...nie podrożał wam odbiór śmieci w ostatnim czasie?  bo u mnie z 8 na 13 zł za kwartał za osobę... w ciągu roku... do tego rzekomy wirus ale miejmy nadzieję że Górale wezmą sprawy w swoje ciupagi w końcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie chodzi o rozdawanie pieniędzy wiadomo że lepsza jest wędka

Ale jak patrzę na ludzi z byłych PGRów i rodziny wielodzietne to widać sens 

Zwyczajnie wstąpiło nieco godności i te dzieci COŚ jednak zyskują z tego 

@lokizom ja nie mówię żeby rozdawać bez opamiętania ale dla tej godności 

Wiadomo jeśli matka i ojciec jest patologią to trudna sprawa tego nie zmienimy 

 

Oni popełniają ogromne błędy jak piątka kaczora przy tym sprawa JKA 

To był najlepszy minister jakiego pamiętam ale polityka wewnętrzna PiS 

Z drugiej strony polityka zagraniczna wstajemy z kolan to fakt 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja tego nie neguję żeby dawać potrzebującym, ale każdy chyba zna przypadki gdzie rodzina ma z czego żyć i dostaje to 500+... inna sprawa mam bardzo dobrego kolegę jest ich ośmioro rodzeństwa i w czasach przed 500+ się wychowali i każde wyszło na ludzi... tylko że część z nich wyjechała na wyspy... co zrobił rząd PO czy Pis żeby ci ludzie wracali? kolega w Niderlandach jest mówi przyjeżdżaj tu jest inne życie... a w XVI i XVII wieku to z Wysp Brytyjskich przyjeżdżali i w  Rzeczpospolitej się osiedlali...

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o to qrwa mać chodzi o zerwanie się z tego (prl) układu 

U nas się mówiło że ten to jest obrotny co to znaczyło miał układy chody 

Gdzie u aparatczyków czyli był w pzpr, ormo i dobrze się żyło 

Musimy z tym skończyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... tja ale 2 mln rodaków zagramanicą to chyba z deka za wiele... układy w Magdalence... dotacje gierkowskie brane na zachodzie... heh czas nas uczy pogody i jeszcze wiele musi minąć nim zboże odzieli od trawy... i tym miłym akcentem zakończmy to politykowanie nasze bo i tak nie wiemy jak jest naprawdę ...

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porostu masz inne poglądy ,ale nie mów że Ci się lepiej nie żyje jak 10 lat temu ,jak ktoś przejada 500 + to ktoś produkować to musi ,ludzie mają prace i wszystko się kręci .  Ty myślisz jak Balcerowicz hołota jak przejada to inflacja ,biznesmen jak kradnie miliony to jest OK ,jego teoria jednak po latach legła w gruzach , wiele jest niedobrego ,ale pytanie kiedy było dobrze za dziedzica ,czy na wojnie 500 lat temu ,dostałeś strzałą lub mieczem i umierałeś tydzień na polu walki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ta hołota się pytam?W Górkach dziewczyna zgrzewkę piwa obalała po uśnięciu maluchów.A i tak jej dzieciaki zabrali.Który z was nie złożył wniosku o 500+ niech pierwszy rzuci kamieniem.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dają to się bierze ,ja się nie kwalifikuje już , za stary jestem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego o dopłaty bezpośrednie nie ma tyle hałasu?Przecież to dopiero obszar na patologię-sztucznie podtrzymywane gospodarstwa pokroju mojego.Teraz po latach wiem,że mogli się z takimi rozprawić na początku-dziś byłbym kasjerem w Dino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo dobrze rodzinę (2+4) mają 30 ha od lat zboża rzepak uprawiają 

Wszędzie pełno świń byczków zapierdol od rana do nocy ciągle długi

Przyszło 500+ dziś gołym okiem widać jak Oni się odbili w te kilka lat 

Sami osobiście mi mówili 500x4 to dwa tysiące żywej gotówki miesięcznie 

Niech mi ktoś powie że to są zmarnowane pieniądze !!!!!!

Wystarczy tylko spojrzeć jak dzieci chodzą ubrane 

Czyja to zasługa tuska !!??

 

Ten przeklęty donald dbał nadal dba o interesy Niemców i swoje 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... heh czyjeś dzieci chodzą lepiej ubrane to się się o tym mówi ale że przez to dzieci kogoś innego są biedniejsze to tego już nie widać... ja nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać do moich "niepopularnych" poglądów chociażby dlatego że kiedyś pewnie sami zobaczycie że jednak coś w tym było... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek-nie masz dzieci?że tak sapiesz na ten program.

Znajomi ze wsi-bezdzietni dwa lata też sapali...po czym założyła RODZINNY DOM DZIECKA...charytatywnie???oczywiście.

Kiedyś ktoś to będzie musiał posprzątać FAKT!Na pewno będzie to JEDNA kadencja ugrupowania następczego.

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..aha wnuki Kulczyka... heh dobra pominę to bo chyba szkoda pisać... natomiast co do wypowiedzi Pałuka.... kurcze decydujesz się na dzieci to chyba masz świadomość czy dasz radę im zapewnić odpowiedni byt czy nie... no ludzie bądźmy ludźmi i rozmawiajmy poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewidywalność na wiosce?dobry żart-niedługo ministrem rolnictwa cię mianują.

 

A tak w ogóle co Ci te jaja na targu konfiskują,że masz aż takie straty na tym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... heh co do dopłat i 500+ to nie ma porównania bo dopłat nie biorą ci co mają ponad 300 ha bodajże natomiast 500 biorą i biedni i bogaci... co do programu dla małych gospodarstw to za te 60 tys to w mojej okolicy nawet pół hektara ornej ziemi nie kupię... jaj mi nie konfiskują zresztą bym sobie nie dał tego zrobić, a nawet Pani dzielnicowa nam mówi dzień dobry... a tobie Pałuk to życzę jeszcze setki programów socjalnych i obudzenia się w wolnych Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapekdrewniana Polska to bastion PiS.a ty przeciw?

Przecież moje wyzwolone tereny przez Powstanie Wielkopolskie-gospodarka też po Niemcu.

Coś tak żeś się rozsierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2021 o 12:41, Pałuczanin81 napisał:

Dlaczego o dopłaty bezpośrednie nie ma tyle hałasu?Przecież to dopiero obszar na patologię-sztucznie podtrzymywane gospodarstwa pokroju mojego.Teraz po latach wiem,że mogli się z takimi rozprawić na początku-dziś byłbym kasjerem w Dino.

platnosc dodatkowa dzis do 30 ha bedzie w nowej perspektywie przeniesiona do 50 ha. ale dzis te pare zł bierze kazdy, a w nowym bedzie tak ze mas 49 dostaniesz, masz 50.02 ha i nie dostaniesz nic. W projekcie doplat platnosc do bydla przysługuje pod warunkiem  oswiadczenia przez skupujacego ze sztuka nie bedzie ubijana religijnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pustego i Salomon nie naleje. Kombinuja z tymi dopłatami, od tego, tamtego, byle tylko zglupic rolników że jest więcej a tak naprawdę mniej. W 2004 jak wchodziliśmy do Unii to ten pieniądz coś znaczył i ludzie zaczęli uprawiać więcej gruntów, teraz to tylko jałmużna 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom-dziś wycieczka do Cukrowni i ściernie sterczą,bo nikt nie chce za "zygmuntowy" czynsz dzierżawny.

Albo 100tys./ha(choć kuzynka bydgoską pensje zainwestowała w 2ha).

@arszczecin napisz jeszcze co EKOSCHEMATAMI miały być dobrowolne-dobrze płatne,a ponoć mają zastąpić m.in.poplony?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się