forumowicz

Politycy

844 postów w tym temacie

@lokizom nie łudźmy się że nawet Wojciechowski niby pisior coś załatwi 

Oni jak już tam trafią to śpiewają jak im zagrają 

Co pokazał wcześniej rudy 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


https://www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr
czytajcie. 

 

Z komisarzem jest dramat. 
Ogólnie polityka rolna pis wchodzi na dziwne tory...
Odpowiada za to europejskie ich troje : Wojciechowski, Jurgiel i Kuźmiuk

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych mądrych co to pisali to pierdoln... Naprawde szkoda słów. 

@Pałuczanin81 jak ekoschematy mialy być dobrowolne to jak ich nie będziesz miał to dobrowolnie nie dostaniesz za nie pieniędzy. Taka to dobrowolnośc. 

To jak dzisiaj z rzeźni telefon. A Pana tuczniki to są z polskich warchlakow? Ja na to, że jak tak to cos więcej dostane? On ze nie. To ja na to: to po ,,ch... się pytasz".

I tak to u Nas wyglada niestety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym to wszystko co tam napisane miał przeczytać to mózg by mi się wylasował ,same pierdoły jest tam jakiś konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, miwigos napisał:

Jak bym to wszystko co tam napisane miał przeczytać to mózg by mi się wylasował ,

 Wtedy  zostałbyś  politykiem   i  mógłbyś  pisać  podobne projekty przepisów :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie będą zależeć od nich podstawowe dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jak bym to wszystko co tam napisane miał przeczytać to mózg by mi się wylasował ,same pierdoły jest tam jakiś konkret

 

48 minut temu, grzegorzsoł napisał:

 Wtedy  zostałbyś  politykiem   i  mógłbyś  pisać  podobne projekty przepisów :)

 

W punkt 

Na tym właśnie polega pisanie ustaw i temu podobnych pierdołów 

Napiszą i sami nie wiedzą co napisali bo musi być pole do MANEWRÓW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w tym ,,tekście "wyczytałem wczoraj że jak nie będzie gospodarstwo miało wielkości ekonomicznej 25 tyś euro to dostanie premie, zrozumiałem że wyrownujaca do tych 25 tyś. Przecież to jest jawne wspieranie lenistwa i krętactwa.

Podsumowujac: jak będziesz istniał ale nie będziesz dużo produkował to my Ci damy tyle abyś miał tyle co ten co produkuje za 25 tyś. 

Chyba trzeba już powoli zakładać gospodarstwa na kogo się da jak będą dawać takie premie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, miwigos napisał:

Jak bym to wszystko co tam napisane miał przeczytać to mózg by mi się wylasował ,same pierdoły jest tam jakiś konkret

@miwigos nie tyle, że to trzeba przeczytać, a trzeba do 15 lutego zrobić uwagi...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin to co sugerujesz z tych uwag?

@lokizom-czy się stoi,czy się leży dwa tysiące się należy.

Po wojnie takie rozpisywanie ratowało przed rozkułaczeniem,nie dawno umożliwiało ze 3x 150 tys. premii dla młodych rolników

na jedna chałupę.Teraz znów coś się kroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arszczecin napisał:

@miwigos nie tyle, że to trzeba przeczytać, a trzeba do 15 lutego zrobić uwagi...
 

Ilu wie ,a ilu przeczyta  czy ktoś bierze to pod uwagę ,ja polityki nie cierpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby polityka rolna była sprawiedliwa należy zostawić tylko bezpośrednie dopłaty 

W jakiej formie to już dyskusyjne ale równe dla wszystkich hektary razy kwota 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawiedliwie to by było gdyby były dopłaty do produkcji, tak jak to jest teraz do bydła przykładowo, a do hektara to jest za dużo patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "starej"UE to podobno już były takie dopłaty i stwarzały nadprodukcję wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎03‎.‎02‎.‎2021 o 18:15, maslak88 napisał:

sprawiedliwie to by było gdyby były dopłaty do produkcji, tak jak to jest teraz do bydła przykładowo, a do hektara to jest za dużo patologii

... właśnie a może zamiast setek programów dopłat niech każdemu co roku dodają ze względu na rodzaj roślin, kat. gleby, areał... dali małym gospodarstwom 60 k... za to to nawet eternitów nie wymienisz... żeby małe gospodarstwo doprowadzić do stanu opłacalności to trzeba 600k a nie 60... zresztą politycznie ujmując jesteśmy przedmiotem polityki obcych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba nawet 600k nie wystarczy. To jest ledwo 10 ha. A sprzęt nie zwiększa zysku.

Co do dopłat do produkcji to jestem na nie bo to jeszcze zwiększy przepaść między I a VI klasa. Powinny być dopłaty do klas gleby. Dla I klasy największe a dla VI największe. I jeszcze płatności do DJP na ha, że jak masz zwierzęta to masz więcej, ileś DJP do klasy ziemi. To by najbardziej rozwinęło rolnictwo w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

chyba nawet 600k nie wystarczy. To jest ledwo 10 ha. A sprzęt nie zwiększa zysku.

Co do dopłat do produkcji to jestem na nie bo to jeszcze zwiększy przepaść między I a VI klasa. Powinny być dopłaty do klas gleby. Dla I klasy największe a dla VI największe. I jeszcze płatności do DJP na ha, że jak masz zwierzęta to masz więcej, ileś DJP do klasy ziemi. To by najbardziej rozwinęło rolnictwo w UE

... akurat tutaj @lokizom jesteśmy na zupełne różnych biegunach ale jeśli ktoś chce z własnej pracy a nie w j.... socjalu jak co niektórzy, to powinni programami pomagać... na to miast co to polityki.... z narodu który "Turków liczył szablą"... staliśmy się narodem który socjal liczy żeby przetrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek!Jaki socjal?-czym byś po polu jeździł,jakby nie modernizacja z ARiMR?pewnie " siwkiem "-narąbany ...i gorsze bzdury pisać.Pomału nawet nie żal,że TWOIM kosztem moje 500+ biorę.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żadnych dopłat tylko uczciwie za wszystko zapłacić ,według mnie to najtaniej by wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

@sapek!Jaki socjal?-czym byś po polu jeździł,jakby nie modernizacja z ARiMR?pewnie " siwkiem "-narąbany ...i gorsze bzdury pisać.Pomału nawet nie żal,że TWOIM kosztem moje 500+ biorę.:-)

No i tu @Pałuczanin81 ma 100% racji punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 

Dnia 3.02.2021 o 11:24, jarki napisał:

Żeby polityka rolna była sprawiedliwa należy zostawić tylko bezpośrednie dopłaty 

W jakiej formie to już dyskusyjne ale równe dla wszystkich hektary razy kwota 

 

Lub wcale jak pisze @miwigos 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ja spotkałem się z zarzutem, że za bardzo brałem stronę rolników. A czyją miałem brać? Z kim się miałem utożsamiać? Ja rolnik jeden z nich." 

CZYJE TO SŁOWA ?!?! 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ministra rolnictwa, który nie powinien odejść. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się