forumowicz

Politycy

844 postów w tym temacie

@jarki,czemu masz się że mną solidaryzować?Masz areał,plony,brak zwierząt-idealny model przyszłościowego farmera-przecież bliżej Ci do @lokizom-a i  @miwigosa.Niefortunne decyzje doprowadziły mnie do skansenu i nie trza było ministra i jego lobby.

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

raczej 20. Kiedys bylo sporo gospodarzy we wsi ktorzy mieli 15-20 sztuk bydla i 100-200 tucznikow na 15 ha. To bylo akurat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kiedyś było sporo gospodarzy we wsi.."

Tu się powinna puenta urywać.

Przez 9 lat może jakiś "socjal" zostanie niezależnie od partii rządzącej.

Po 18stce niech mnie dzieci utrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikogo z nas nie trzeba przekonywać że rolnictwo to naczynia powiązane 

Jeśli któraś z gałęzi upada prędzej czy później odbije się to na pozostałych  

Teraz jak pisałem nadzieja jest w Jarosławie Sachajko czy coś ugra 

Ardanowski odsunięty od wpływów w ministerstwie rolnictwa

Czy u prezydenta jest w stanie coś zdziałać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie NIE zagłosuje ZA kolejną ZMIANĄ..tym bardziej za PSeLem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już NIGDY psl nie powinien rządzić to raz 

Dwa to ta opcja skrajna do przyjęcia ale za około 10 lat 

Dziś mimo wszystko sporo korzystamy z UE choć oni pewnie więcej 

Bardzo mnie ciekawi właśnie młode pokolenie niby tak proeuropejskie !???!

Okazuje się że to właśnie głównie młodzi są za skrajną prawicą !!

Miałem kilka dni temu rozmowę z kolejnym młodym i jest przekonamy 

Choć zdaje sobie sprawę że Korwin przesadza a podatki jakieś być muszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Konfederacji to to nie jest skrajna prawica, zostało to wszystko wypaczone przez media a po drugie PiS nigdy nie był "prawicą" jest to partia socjalistyczna z reszta sami się odwołują do korzeni miedzy wojennej sanacji, Kolejna kwestia jeśli chodzi o głosowanie za rzeczami ważnymi które oddziaływa na Państwo wszystkie te partie głosują tak samo czy to PIS, PO, Lewica czy PSL.
Aby zmniejszyć obciążenie podatkowe dla ludzi najpierw trzeba obniżyć wydatki a to w najbliższych latach się nie zanosi i coraz więcej pieniedzy jest przepuszczane "kontrolowane" przez urzędników. Już to przerabialiśmy za komuny. każdy z polityków ma jedyny zasadniczy cel: Im większa Władzę. 
 "Co za zmarnowany talent. Wybrał pieniądze zamiast władzy. Pomyłka, którą prawie każdy popełnia w tym mieście. Pieniądz jest jak domek w Sarasocie, który zaczyna się walić po 10 latach. Władza to stary kamienny budynek, który stoi przez wieki. Nie mogę szanować kogoś, kto nie widzi tej różnicy." Frank Underwood “House of Cards”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak @przem masz racje PiS zachowuje się tak jak powinna lewica

Na tą z kolei to już brak jakiejkolwiek kategorii politycznej jedynie lewactwo

Konfederacja tego nie mieliśmy całe po wojnie i zauważcie kto zakładał młodzież 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Boże jednak jest jeszcze ktoś poza mną kto na tym forum myśli racjonalnie tzn @przem... zobaczcie... ostatnio premier mówi nam że te kilkadziesiąt miliardów z podatku vat to uszczelnienie ... zobaczcie chociażby inflację jeśli produkt ma 8% vat i kosztuje 100 zł i jego cena wzrasta w ciągu kilku lat do 150 zł to automatycznie vat od tego rpodukru wzrasta z 8 na 12 zł... tego się już nie da bardziej obrazowo wyjaśnić... sami wiecie jaka jest teraz inflacja... stąd te wzrosty do budżetu z podatku vat... jeśli mi nie wierzycie to gogle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wq... jak te wszystkie tvny, polsaty przedstawiaja to tak jakby papiez przyjezdzal. Ten pan Nas wiele razy sprzedal i dalej bedzie to robil 

3 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak 90% polityków PO  SLD PSL 

Zrobi to za kolejne ważne ($$$) stanowisko od niemców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym co te komuchy pisowskie z  krzyżami w zębach  wyprawiają, od złodziejstwa, kolesiostwa kończąc na głupocie 

to nawet rudego można przedstawić jako bohatera mającego uratować nas od  upadku bo ten kraj się sypie we wszystkim

nawet pisowskie świnie się już źrą między sobą o stołki dla rodzin , doły niezadowolone bo góra zbytnio się rozepchała przy korycie  a stacja paszowa w coraz gorszym stanie

kraj przez dekady będzie dochodził do siebie, bo to co nawywijali jak ujrzy światło dzienne i skala tego to nie jednemu pisowcowi klapki z oczu spadną chodź się żaden nie przyzna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No @barts wreszcie dobrze gada(pisze).!!

(A myślałem,że tylko wkurzać potrafi.)

Polać mu... i owacja na stojąco.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyści gów.o warci , ale tak strzeże kiedy było lepiej teraz ,czy 10 lat temu , tak na oko to teraz chyba lepiej ludzie żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie równanie do gówna to obecnie jest nie na miejscu szczególnie że takiego sku.stwa to nie było jeszcze w tym kraju, jedynie dawanie ludziom ich własnych pieniędzy ratuje bo by  na taczkach wywieźli, ludzie tak upadli że za 100 euro kraj sprzedają i klapki na oczach 

jesteśmy tak mocni jak chwilę przed zaborami tylko na szczęście jest względny spokój

skoro jest tak dobrze to jak wyobrażacie sobie że założyć od razu koniec 500+ i czynastek

emeryci i niektórzy by z głodu poumierali a kiedyś jednak bez "dawania" dali jakoś radę choć trzeba oddać że nie było kolorowo zawsze to gdzie się poprawiło  jak reszta przez to leży i kwiczy

socjalizm czy jak kto woli rozdawnictwo zawsze się kończy tak samo nie ma komu pracować i od kogo brać, głód, obozy  i masowe doły na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie geodeta chciał już pobić.

Powiedziałem,że ten burdel następna ekipa będzie długo sprzątać i będzie rządzić JEDNĄ kadencję,że wzg.na decyzje.

Co nie zdechłem z rodziną za 500+ to mój zysk.

Ale żeby socjal przewyższał wpływy z roboty to już paranoja.

Ostatnio to pracować mi się odechciewa skoro i tak wpłynie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale Pałuczanin to powinien chwalić ten rząd, a koledze wyżej tak się pogorszyło , dla mnie taki rok jak ostatni mógł by trwać wiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos piszesz o 2020 r?

Mnie bardziej chodziło o świnie i  dzierżawy.Nawet przy "ludzkim" czynszu(+/-1600),więcej mam z MOPS-u niż z pracy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pierdolicie o jakichś wielkich socjalach które niby ludzi rozleniwiają 

Wiecie jakie są pomoce dla rodzin w innych krajach UE i UK zapytajcie 

To dla tych socjalów brudasy tam się pchają nie do roboty 

@miwigos ma rację kto pomógł nam przy suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, barts napisał:

Wcale nie powinno być jedynie zwolnieni z podatku, jewana patologia tylko najwięcej skorzysta i dopłatowcy 

jedyny sposób to uczciwie zestawienie kosztów poniesionych przez każdego z stratami ale tego nie da się zrobić na duża skalę zbyt dużo roboty

Przy skali tragedii suszy jaka była to poradzili by sobie tylko chłoporobotnicy 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O której suszy piszesz?1992-94,1996,2000,2003,2006,2011,2015,2016,2018,czy 2019?Ktoś mnie poprawi?Na ulicy z 18 gospodarstw nie został NIKT,kto nie dorabiał lub dziadków z emeryturą nie hodował.A do dziś zostało czterech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O suszach za rządów "chłopskiego" przeklętego PSLu z PO i SLD 

To że gospodarstwa upadają i będą upadały wiemy od początku lat 90tych 

Dlatego niestety musimy być tego świadomi to proces już nieodwracalny 

Patrząc obiektywnie to dzieci tych byłych rolników nie chcą słyszeć o rolnictwie 

To nigdy nie była łatwa ani lekka praca na etacie z urlopami w Chorwacji i... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się