gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

te wynalazki z ADOBa+siarczan+tytan a w rzepaku + pyretroid

na grzyby za szybko ja mam małe i rzadkie zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyna robić się sucho pszeniczkę na słabszych kawałkach przypala i to samo z rzepakiem  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i śniegu napadało. Åubin pewnie wymrozi  :'(

Dagmarka - u Ciebie to chyba regularna zima, zawsze na wschodzie było gorzej a teraz  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że Mazowsze zima ominie... a tu taki klops  ;D Bo to, że różnie bywa na południu, to już się przyzwyczaiłem, ale śnieżny 3 maja w centrum kraju, to dość rzadki widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śniegu trochę było na szczęście mnie intensywne opady omineły,mróz -2 ale mrozu to nie koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum i odnoszę wrażenie, że susza Wam doskwiera. U mnie o suszy nie ma mowy. Co prawda ziemia jest twarda jak skała ale ma wilgoć, i to sporo. Jedna z pszenic cudem uratowana od orki (tylko dlatego, że nie dało się wjechać) wygląda jako tako, kolor ma ładny ale obsada fatalna, tam gdzie wyjątkowo mokro i zimno nie ma nic. Nie ruszyła od zimy ani o milimetr  :'(. Pole opryskane od chwastów tylko po to żeby nie zapuścić ziemi ale nie liczę na jakiekolwiek zyski. Na suchszych stanowiskach bardzo dobrze to wygląda, dzisiaj świeci Słońce, wczoraj trochę pogrzmiało ale opadów nie było (tylko pojedyncze krople)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdzieś z tydzień temu spadło 15 mm wody jednej nocy. Jeszcze przed tym deszczem kolega narobił strasznych kolein w ścieżkach, u mnie są cięższe ziemie to opady tylko ubijają i jest twardo jak na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wkoło pada a mnie omija  :'(

zboża schną na górkach , dołki są ładne

o rzepakach to szkoda gadać

 

oj będzie kiepsko z plonami , mam już zamówienia na jęczmień oz prosto z pola  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na mazowszu dziś w nocy była burza, lało ze 30 minut, i niestety jak słyszałem, tak będzie, gwałtowne burze będą przeplatały upały, to nie wróży nic dobrego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie padało w niedzielę o świcie - 5 mm. Na razie jest bardzo dobrze, jak lipiec nie upali zbóż to może być nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się