gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Jacuś, mam nadzieję że nie wylewa Ci Wisła znowu. W TV mówią, że nie ma zagrożenia (w tamtym roku też tak mówili na początku). Był w tamtym roku u mnie gość z PZU bo grad rozwalił mi dach jednego z budynków, który szacował straty w Płocku. To co opowiadał przechodziło wszelkie wyobrażenia. Mówił, że krajobraz jak na marsie. Nie było nic, nawet drzewa pousychały.

A jeśli chodzi o pogodę, to wyszło Słońce, którego dawno już nie widziałem ale znowu się chmurzy  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś takiego to było ostatnio chyba w 1985 roku

brak słów rzepak rośnie w łuszczynach i się osypuje

pszenica czarna zaczyna rosnąć ,pszenżyta porośnięte

wszystko wylega bo gnije i się przewraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak było w zeszłym roku :-\cały lipiec grzało a jak w sierpniu przyszło kosić to padało, tony dobrej pszenicy  w okolicy nie było >:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze nie padało ale pochmurno. Zgodnie z prognozą ICM za godzinę ma nieźle padać. Może dopiero w środę przestanie. Pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i koło się odwróciło. W tamtym roku nie dało się wjechać z opryskami bo ciągle lało a teraz nie ma sensu jechać bo na polu popiół. Tam gdzie pszenżyto powschodziło ma już dwa liście, pszenica na glinie jak posiana tak leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wschody zarąbiste rzepak niema różnicy czy po gruberze czy tradycyjnie , jęczmień super bo zaorałem w miarę wcześnie

a pszenica na grubera w popiół ale jest piękne podsiąkanie i bardzo równa nawet na glinie ???

zobaczymy co będzie dalej  :-\ ???

 

a deszczu nie było od 23 sierpnia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczęło padać. Pszeniczka będzie wschodziła  ??? tylko, że pewnie nie zdąży dogonić tej co już wzeszła  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadło 13 mm deszczu, na wschody powinno wystarczyć ale ta temperatura nie pozwala. Ziarno ładnie pogrubiało, puściło kiełki dopiero 1 mm. Jak tak dalej pójdzie to pod śniegiem będzie musiała dać sobie radę  ???

Poniżej paradoks, na glinie brak wilgoci a w dołku:

post-3364-1325010851,59_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalnie szok w faktach zauważyli że mamy suszę

w związku z tym żywność powinna drożeć

a tu wręcz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troszkę popadało {kuj-pom}ogólnie to jak gdzieś pisałem deszczu brak od około 23 sierpnia

ten problem dotyczy całej wschodniej Europy w Niemczech też susza widzieliście co Ren pokazał  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała moja pszenica na bardzo ciężkiej glinie dnia 11.11.2011r. Dzisiaj ma pełny jeden liść i więcej już nie będzie. Ubezpieczona od skutków przezimowania, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Poniżej orka po kuku też na glinie Kvernelandem EM100. Sucho jak nigdy. Od sierpnia spadło 30 mm deszczu, w żniwa to tyle w godzinę nieraz wlało.

post-3364-1325010852,38_thumb.jpg

post-3364-1325010852,43_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie -22 stopnie dzis i wczoraj było a dzis rano na drzewie na delikatnym wietrze -25 ale jest dobrze troche wymrozi prszeniczka przykryta aby nie było duzego wiatru. lokalizacja woj. lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się