gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

susza daje sie we znaki wszystkim uprawom, miejmy nadzieje ze spadnie upragniony deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, pamiętasz jak ci pisałem ze mój region jest do de?

od 3 dni zbierało się na deszcz, wczoraj u mnie spadły 3 krople, w promieniu 15 km było urwanie chmury. i tak jest zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój też jest do cztery litery jak trójkąt bermudzki z ginącymi opadami >:(

wczoraj wkoło padało a u mnie ani kropli :-[

do tych 14mm co pisałem w ubiegły piątek dowaliło w kilka minut

drugie tyle ale guzik z tego bo lało jak z wiadra i pospływało wszystko

ogólnie znowu jest sucho zboża jare kapitulują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też sucho się robi, codziennie zapowiadają opady ale wyłącznie konwekcyjne (czyli jednym będzie burza albo nie). Są jednak miejsca w Polsce gdzie brak opadów nie przeszkadza. Byłem wczoraj na Lubelszczyźnie i zboża mają tam naprawdę niezłe ale to I i II klasa ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i dziś sytuacja się powtarza, wkoło czarno, u mnie słoneczko :)

choć jeszcze tragedii nie ma, ale np rzepak będzie marny

 

@ maciek, patrząc na twoje zdjęcia to kuku będzie do grudnia wschodziła, woody nada, siej tę druga i do plebana z koperta lec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos wiem na temat zakatka gdzie nie pada bo mieszkam w takim. Potecialnie u nas pada juz tydzien ale praktycznie to susza. i tak jest zawsze albo pada kilka dni albo nic. A mozna widziec gdzie byłes na lubelszczyznie w jakim regionie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos wiem na temat zakatka gdzie nie pada bo mieszkam w takim.

 

patrzcie, każdy mówi ze U NAS jest Jarkowy trójkąt bermudzki, a nikt nie pisze u nas pada a tam nie :)

 

patrzę na swój post z 1 maja, " rzepaki odżyły" ale za późno, rzepaku w regionie nie będzie. ciekawia mnie jeszcze nadchodzące kilkudniowe ochłodzenie i jego wpływ na kuku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos wiem na temat zakatka gdzie nie pada bo mieszkam w takim. Potecialnie u nas pada juz tydzien ale praktycznie to susza. i tak jest zawsze albo pada kilka dni albo nic. A mozna widziec gdzie byłes na lubelszczyznie w jakim regionie?

tak jak 19-tka leci z góry na dół przez lubelskie. Lublin, okolice Kraśnika, trochę w bok Krasnystaw. Pewnie przejeżdżałem obok Twoich pól, albo raczej zatrzymałem się bo nie wierzyłem że takie ładne może być zboże w tym roku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W małpolsce dzisiaj chwile polało i teraz cisza. Przepraszam za wyrażenie ale kupa wyjdzie z upraw jak tak dalej będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie na pewno nie widziałes moich pol jak bys w janowie odbił na 74 i Zamość- Hrubieszow- Zosin przejscie graniczne to pewnie byś widział. Zobacz na zumi w jakim ja zakatku bez deszczu mieszkam. I nie ma rewelacji pszenica sie kłosi druga dwaka posypana w susze wczoraj namagałem odzywkami ale to nic nie daje po prostu trzeba deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mam taki pomysł żeby zamiast 3 dawki azotu dać basfoliar 36 extra

ale czy to coś pomoże jak nie popada ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja druga dawkę dałem 2 tygodnie temu no i efekt też taki sobie. Skracałem w tym roku tylko miejscowo. Resztę załatwiła susza. Wczoraj spadło 4 litry i jutro jak nie będzie padać (a właśnie zaczyna) to pojadę z Fandango + wspomniany wcześniej przez kolegę Basfoliar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześnie fandango to kiedy dałeś 1 zabieg bo ja 1 dopiero po 13 maja było sucho i czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie? Obawiam się, że za późno. Pierwszy zabieg robiłem 6 maja a już wtedy rozwijała się septorioza. Tydzień temu było jeszcze czysto. Wczoraj zauważyłem septoriozę a dzisiaj jak jechałem to mączniak w pszenżycie też był. W pszenicy jeszcze jako tako ale też trzeba zrobić. Nie wiem co jest bo zagrożenie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj ta pogoda w tym roku płata niezłe figle O0

w dołkach cienizna :-[ a co było dotąd ładne dzisiejsze ulewy powaliły >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek, a u mnie łubin w dołkach miodzio, na górkach katastrofa :)

w zeszłym tyg pojawiły sie już oznaki braku wody, region ominęły opady a prażyło dość dobrze.wszędzie padało, u nas nie ;(

w końcu dziś popadało, patrzyłem na sąsiada trawę nasienną i leży w 80 %, a wcale nie padało ostro.

kuku późno siana i w porównaniu do zeszłego roku marna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ubiegła sobotę na dniach pola oglądałem strączkowe

łubiny były tragiczne natomiast grochy super zwłaszcza Milwa

za dobra ziemia w Grubnie na łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Szepietowie za to grochy marne klasa IIIa, kuku siana pod folię świetna - u mnie w okolicy niedawno skończyli siać dopiero, na ziarno :o bo nie mogli zaorać tak mokro było. Zaczyna wschodzić, kiedy ona dojrzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wie jaka pogoda będzie w żniwa to niech da cynk ,a może jakaś firma ??? analityczna oni wszystko wiedzą :P bo w końcu trzeba jakoś zaplanować te żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba żadnych analiz. Będzie padać jak zwykle, jak tylko chwila pogody to będzie szarpanina i wszystko na szybko, ogólny chaos. Będziemy też wyciągać utopione kombajny itp, czyli normalne żniwa jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się