gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

U mnie w sobotę w końcu porządnie popadało - prawie 34 l, padało przez cały dzień, lubelskie

A było już bardzo sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie chmury z deszczem mnie znalazły 25 mm w 3 godziny, można na jakiś czas odetchnąć z ulgą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś spadło 40l. Ulewa powaliła te ładniejsze jęczmiona w ziemniekach pełne redliny wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja ją podkręcę ;)

Wczoraj padało ostro, dziś dokropiło i zebrały się na Cyckach 34 litry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać ze pogoda Ostatnio nie rozpieszcza. Za dużo deszczu. Oczywiście deszcz jest potrzebny, ale Co Za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nadmiar deszczu przynosi więcej szkody niż lekko przysuchawo ,nie wszyscy mają takie piachy jak Ty,nie mówiąc o trudniejszej uprawie ,siewie ,opryskach,wszystko w tym roku ujeb,,,ne w błocie

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U was za mokro a u mnie nie podało od 2 tygodni. Najnowszy monitoring suszy pokazuje -139,9 i oczywiście niema zagrożenia suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miwigos, o co Ci chodzi? Przestałem gadać, czy mam sucho, czy mokro. Jak czasem spadnie deszcz, to o tym napiszę i nic więcej, ale zaraz z tego też zrezygnuję. Teraz tylko gościa pytam, czym się zajmuje, że mu pogoda nie odpowiada, a Ty do mojego piachu wracasz. Ja Ci się gliny nie czepiam i nie radzę ryż siać, staw kopać, albo challengera kupić, to czemu moje wydmy Ci przeszkadzają, jeśli o nich nie mam zamiaru już nawet wspominać? Jesteś wielki bamber, plony masz do nieba, to daj spokój małemu chłopu na piachu, co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plus 45mm w zeszłym tygodniu a na ten tydzień zapowiadają 100mm ale na piasku i tak przypaliło w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic do ciebie nie mam,ale według mnie dawno nie było takiego dobrego rozkładu opadów,w promieniu 60 km ode mnie ,a napewno i dalej,a czytając twoje posty to by mogło padać 15 dni w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i weź tu wygódź rolnikom jeden ma buraki drugi siano 

Jeden ma wydmy drugi gminę lub czarnoziem też jedynkę bonitacyjną 

Ja mam generalnie 3b-4a i mozaiki ale powiem Wam że deszczu nadal mało 

Ale przede wszystkim CIEPŁA bo to jest anomalie żeby człowiek w końcu czerwca słońca szukał 

 

A zapomniałem dodać wczoraj spadło CZTERY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zabrakło tego jednego deszczu w maju na północy kraju co go cała Polska dostała. Gdyby nie to, to opady idealne. Poza tym brak słońca i chłodno, tak w kwietniu jak i w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie głupot od polowy maja do minionego weekendu deszcze padały po kilka mm czyli co spadło wyparowało, efekt sucho strasznie było,  na chwilę się poprawiło ciekawe jak długo, 

@lokizom Nie jesteś sam tam gdzie nie popadało solidnie początkiem czerwca plony zredukowane mocno

 

Chyba nie jestem w stanie zrozumieć co to znaczy za dużo wody w maju i czerwcu, nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie kłóćcie się, każdy ma inaczej. U mnie niby sucho nie jest ale KBW już -115 no i na górkach popaliło dlatego ogólny bilans wodny jest na takim minusie. Jest jedna gmina w Polsce gdzie KBW przekroczyło wartości progowe. Województwo lubuskie, powiat żarski, gmina Jasień tam jest prawie -150. chyba nie mamy nikogo stamtąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KBW to sobie można  d..e podetrzeć, stacje i ich śmieszne rozmieszczenie to może jedynie zobrazować niedostatek  stopnia upośledzenia tej instytucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marzec30mm,kwiecień24mm,majc51mm,czerwiec45 mm,na bieżący wzrost w zupełności , a że głębiej niedobory są to nie problem,pisałem zimą że wole po trochu cały rok niż,dużo śniegu zimą,a że był zimny kwiecień to nawet może i dobrze ,wszystko się pokrzewiło,jedynie na łąkach kiepsko,bo za mokro i za zimno,na polach jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się