gom

Pogoda

6105 postów w tym temacie

U mnie zero deszczu... zapowiada się źle... rośliny ozime już mocno odczuwają  brak wody...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowy? u mnie rzeki wysychają, kaczki nie mogą pływać tylko spacerują ledwo co zanurzając łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę jest wilgoci ale jak w piątek nie napada to będzie źle bo kolejny tydzień bardzo słoneczny ma być. Oby w tym roku trafiło na Kaszuby w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już jest za późno. Nie wiem dlaczego to ukrywają w mediach. W każdej pogodzie mówili, że maksymalne temperatury na dzisiaj miały być w moim regionie 23 stopnie a było 28, w cieniu!!! Jak co dzień zresztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe 1,5 mm, już nie ma śladu że coś padało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie tam temperatury? Też tak grzeje jak w lipcu? U mnie znowu dobija do 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest 27°C i ten wysuszający wiatr, wody proszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, burza tworzy nad północno-zachodnią ukrainą a konkretnie nad słynną rzeką Prypeć http://burze.dzis.net/?page=mapa

Ma chęć kierować się do mnie

Aktualizacja: 17:20 pakuje centralnie na mnie, zakrywa pół nieba a jest dopiero nad Brześciem, wielka radioaktywna bladź, czekamy na dalszy rozwój sytuacji

18:40 wisi nade mną, nadal nic...

19:10 ostatni wpis, koniec wszelkich nadziei, rozeszło się to gdzieś

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dolało przez godzinę a teraz pada pomału koleiny już są pełne wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślności w takim razie. U nas nic już nie uratuje ozimin. A w TVP chyba przeczytali moje wpisy. Dzisiaj w prognozie pogody na jedynce już nie z takim zadowoleniem mówili o pięknej pogodzie. Wreszcie powiedzieli, że w kraju jest susza i sytuacja bardzo poważna oraz dzisiaj opady wystąpiły ale tylko punktowo i to nie podratuje sytuacji a nadal ma ostro grzać. Jak patrzyłem na burze w Polsce to największe dzisiaj były w miastach: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Tylko ja się pytam, po ch.j im deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na piachu już powoli oziminy czuja niedobór wody, widać z ciągnika te miejsca. Niby popadalo 10 dni temu ale jednak to ciepło z wiatrami i duże zapotrzebowanie na wodę w maju przez rośliny robi swoje. A deszcz w piątek coraz bardziej watpliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulewa a potem 2 godziny deszczu na jakiś czas starczy. Ale znam ten ból panowie współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pokropilo. Szkoda bo 15 km tzn w Lęborku i Sierakowicach było urwanie chmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To identycznie jak u mnie. Przedwczoraj padało 10 km ode mnie, a tam to piachury straszne, więc nie znajdziesz pszenicy czy rzepaku, żytko tam te dwie tonki da czy pada czy nie, u mnie mocne gleby i pszenica rokowała na 8 ton. Wczoraj szła burza i specjalnie wyciągnąłem sprzęt do mycia po płatku żeby mnie wygoniło ale spadło tylko parę kropel. Jestem załamany, nawet zaorać się nie da żeby posiać kukurydzę. Spółka po sąsiedzku przed siewem kuku nawadnia pole... gnojowicą w ilości niebotycznej, dwudziestkę wylewają na długości 400 metrów a i tak 4-metrowy agregat talerzowy tylko brzęczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj/przedwczoraj było jeszcze ok pszenica się trzymała 

Ale ten upał i wiatr to już za dużo liście zwinięte w trąbkę 

Dziś wszędzie wokół chmury naje.ało że szok tu słabe 5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie by te 5 mm starczyło ,wysiał bym saletre na buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj uzbierało się do 3 mm, mało oj mało, może w nocy jeszcze dopada. Żyto zaczęlo schnac na VI. Pszenzyto i jęczmień na V mocno cierpi, na IV jeszcze ładnie to wygląda. Taki opad to jest na 1 dzień. Taka burza z 30mm byłaby zbawienna, ale takiej nie było tutaj od lat w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiscie zero tylko te piekielne słońce, pszenicy już nic nie uratuje, rzepak walczy ale gubi łuszczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopadało mocną dyszkę sytuacja jest na kilka dni uratowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sucho że nawet chmury wilgoci oddać nie chcą, niby wielka burza a kilka mm

@jarki będzie dtr miała na kilimjaro używanie :D

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 3 dni całe 11 mm, trzeba się cieszyć bo ten deszcz aktualnie ratuje plon pszenicy. kilka km dalej oberwanie chmury i podtopienia a 40 km dalej grad wielkości piłek ping pongowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się