gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Cały dzień miało padać a tu nic nawet chmury się gdzieś rozlazły 

Pod wieczór pokazują rozpogodzenia czyli to koniec deszczów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani sensu T2 nie widzę robić w zbozach, a jak w czerwcu napada to pewnie akurat będzie kwitnienie. W maju 3mm to cios poniżej pasa na oziminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec deszczu spadło 5 mm a wydawało się, że dużo więcej. Deszczomierz prawdę Ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia widziałeś, u mnie już są żniwa, w połowie maja, żadna gleba nie wytrzyma czegoś takiego, tego deszczu co dzisiaj padał już mało co znać, jakby było słonecznie to by śladu już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie jakoś dało radę wszystko tą suszę przetrwać, najbardziej to się bałem o maliny w tych miejscach gdzie glina ale jakoś wyszły cało... ciekawe tylko ile teraz nas czeka dni bez deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pada cały czas, akurat teraz jak raport IUNG ma być za parę dni i średnia im wyjdzie dobra. A ta gnida dworska milena na polsacie rano dziś bredziła: "no wreszcie dzisiaj będą szanse na rozpogodzenia". Ględzi jakby miesiąc padało. Czy te miastowe barany nie potrafią wytrzymać jednego dnia z deszczem?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe 3mm,  wały przerwane dobrze że budynki wysokie to można się schronić na dachu

Co do marudzenia na opady, to deszcze dobrze oczyści powietrze bo teraz to tylko pełna pyłków i kurzu, pyłu lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, co dzień rano to płuca wypluwam a dzisiaj wreszcie normalnie. Następne 10mm i nadal pada. Jestem w samym środku niżu. Rzepak uratowany, może 3 da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

luty-          9mm

marzec-   21mm

kwiecien- 33mm

maj-          11mm

Z czego w kwietniu opad 15mm dnia 1 kwietnia. W maju 8mm też 1 maja jak patrzę w notatki a byłem pewny że był to 30 kwietnia. 

Do raportu iung za 1 okres czyli 21 marzec - 21 maj będę miał zaledwie 45mm. @ikcomas nawet Ty będziesz miał więcej po Twoich ostatnich opadach. 

 

Czerwiec, lipiec i sierpień pewnie ponad 100 na miesiąc będzie 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tylko 2 mm ,i deszczu nie widać na tydzień do przodu,do zobaczenia za tydzień jak wróce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokizom, spadło dziś coś u Ciebie? U mnie parę godzin dosłownie kropiło, nawet 1mm się nie zebrał, teraz już na nowo piękne słońce i wiatr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.,.. dziś pada cały dzień znowu - dobrze, że delikatny opad a nie zlewa, ziemia ładnie przesiąkła, na 2 tygodnie spokój:) ikcomas ja tam wolę Darię od Milenki ale żeby od razu od gnid dworskich wyzywać....:)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też, taka delikatniejsza tamta to taka grubo ciosana. Paulina też dobra sztuka. A co stało się z naszą ulubienicą Małgorzatą? Deszcz trochę u mnie odpoczął i znowu kropi se powolutku.

@lokizom do 45 jeszcze dużo brakuje ale całkiem możliwe, że dobije to jeszcze 3 dni.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... nie wiem jak tam są ciosane ale taką ekipę do zbierania truskawek mieć... i by się pogodynki ładnie opaliły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę kropiło, dopóki wiało od wschodu. Potem przyszedł od Ciebie morski wiatr i koniec tej ulewy, której już praktycznie śladu nie ma. A takie u nas ulewy niby miały być w tym tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 15mm dziś dziś od rana 19mm wszystko oki tylko mogło by po nocach padać bo ludziska rwać nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? No pada u mnie ten deszcz ale jakoś tak nie cieszy, taki lekki spokojny taki jak sobie życzymy, tylko w moim regionie jest już niepotrzebny. Zawali tylko raport suszowy IUNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ikco już nie narzekaj... u mnie to się bardzo przydał, u ludzi burak cukrowy zaczął w oczach rosnąć jak tylko wody dostał... truskawka będzie miała zapas na jakiś czas, ozimym też się przyda... najsłabiej jare wyglądają ale teraz jest sens ratować po tych opadach... ty trochę na północ ode mnie to chyba podobne warunki mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się