gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

A ja się niestety nie doczekałem wczoraj wieczorem się chmurzyło

Spadło tyle co pleban kropidłem dobrze że choć żar się nie leje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek no podobne warunki mamy ale jak tu nie narzekać jak pszenica uschła? pada nadal... a ta w polsacie znowu ta sama śpiewka "na szczęście opady dzisiaj będą już niewielkie" i jeszcze z tym debilnym uśmiechem na twarzy "a w Kołobrzegu piękna słoneczna pogoda do samego wieczora" więc u @lokizom-a pewnie znowu nie popada :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ikcomas napisał:

@sapek no podobne warunki mamy ale jak tu nie narzekać jak pszenica uschła? pada nadal... a ta w polsacie znowu ta sama śpiewka "na szczęście opady dzisiaj będą już niewielkie" i jeszcze z tym debilnym uśmiechem na twarzy "a w Kołobrzegu piękna słoneczna pogoda do samego wieczora" więc u @lokizom-a pewnie znowu nie popada :-(

"Co tam idiotki, były niech sobie będą, lepiej my napijem się". - cytat z Siekierezady, ulubiony film ;) 
Ten deszcz był ja kroplówka, ratował życie. 
Sytuacja jest taka w woj. podlaskim : na południe od linii kolejowej Warszawa- Białystok była taka susza, że żyta na lekkich ziemiach nie wykłosowały wcale, przypominają pola golfowe z gdzieniegdzie wetkniętym małym kłoskiem. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ... Im ozimina wcześniejsza, tym bardziej dostała po tyłku. Oprócz żyta, w suszy kłosił się zatem jęczmienie a wczesne pszenice jak Arkadia, też zaczęła jechać z kłosem i ukształtowała już plon. Skagen może trochę nadrobi po tym deszczu ale urodzaju to na pewno nie będzie - pewne.
Jeżeli będą opady to,pierwszy raz w historii jare zboża będą lepsze od ozimin , ... 
Jeżeli będą  opady.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w Kołobrzegu nocy nie było może zorza :p

Jedno jest pewne opady deszczu się zakończyły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to koniec opadów, nawet u mnie się już chmury rozrywają. Co ciekawe 20 spadło ale znaku bardzo nie ma, kałuże nie stanęły, czekamy na raport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mnichkrzych

To trochę też przypominają sytuację u mnie. Jare moje są narazie ok, wilgoć z zimy była, zasnąłezasnąłem.zaraz jak sie dało wjechać i za dużo wilgoci nie uciekło. Jak grzebie się ziemie to w jarych poniżej 7cm jeszcze jest wilgoc, w oziminach sucho na 20 cm, muszą jechać wilgoć ż głębszych warstw, z góry wyciągnęly co sie tylko dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie rano się jakby trochę zaczęło przejaśniać a teraz znowu pada... teraz to ja mam problem bo trzeba jare pryskać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni Maja dobija wszystkie moje uprawy, nawet jare myślę że już padna. Żniwa blisko jak przyjdą te 30 stopniowe upały bez żadnych zapasów wody

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma padać dzisiaj u Ciebie, z tego co widzę nawet pochmurno jest w tej chwili, dmucham w tamtą stronę bo u mnie przepaduje praktycznie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goowno z tego słońce świeci a na po obiedzie rozpogodzenia 

Z czego toż jest pogodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,5mm w miarce ale o rzepak zahaczyła ładniejsza chmura, przez 5 minut padało rzęsiście, pewnie dostał około 2mm

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szans na jakieś spokojne i równomierne opady nie ma, jedynie burze jak kogoś ominie to niech już ogłasza stan klęski suszowej bo upały na horyzoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie do gminy w sprawie powołania komisji szac. wojewody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesienią pisaliśmy wiosną pisaliśmy a pis ma mas w DUPIE 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin no i co to da? Jak oni oszacują straty potencjalnego plonu? Przyjadą, popatrzą i powiedzą czego Pan chce? Pszenica aż niebieska, piękna. Jak udowodnisz stratę połowy plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też pisałem kilka lat temu a później musiałem jeszcze pisać ze wycofuje bo miałem zwierzeta. Umiesz liczyc, licz na siebie. Tak bylo, jest i bedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się ostatnio ci co najbardziej ucierpieli nie dostali nic a reszta w tym bez szkód dostali bo nie mieli zwierzaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mówię właśnie ze przez to że miałem zwierzeta nie dostałem nic, jeszcze musiałem pisać pisma o anulowanie szacowania. Teraz podobno inne protokoly. Wtedy jare wyglądały mizernie, teraz oziminy dostały najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w lubuskim tak padało na każdej dostępnej pogodzie że już komisje w gminie będą chodzić .A straty liczone  już są tylko powyżej 70% na oziminach,aż strach iść. na pole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom masz rację. Mi w zeszłym roku Mucki zjechały straty z 60 do 30.3%. ( 100% w trawach strat, brak paszy na potem a im wychodzi plus z prod. zwierzęcej) 

Ale w zeszłym roku masa rolników mówiła podobnie - w trybie, a tam uja dadzo - albo nie złożyli wniosku do gminy, albo nie chciało się stać w kolejce w arimr. 

Potem był płacz że nie sprawiedliwie bo nie wszyscy składali... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Andrzejzroli przecież to tylko prognoza :D

Która zwykle się sprawdza jak jest dla nas niepomyślna 

Ogólni to wiarygodne są tylko do 72 godzin chyba że jest ruski wyż to inna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się