gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

U mnie cały czas pochmurno, ale gorąco i jest strasznie przez to napchana pogoda... Ehhh, nie lubię, kiedy jest tak duszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pada gdzieś? Właśnie widzę front na zachodzie. Jak lunie to po rzepaku. Ale to noc już będzie więc może nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zagrzmiało, zaczęło padać i przestało. Błyska na zachodzie. Wiatr się wzmaga

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 litrów; myślałem, że jeszcze dzisiaj coś spadnie żeby zwilżyć skorupę na rzepaku bo się nieźle zapowiadało na deszcz ale gdzie tam. 3 kilometry dalej 20 l/m a w odległości 20 km - 38. To świadczy o punktowym opadzie i skąd biorą się raporty IUNG, bo średnia wychodzi niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnie to oni wszystko mają dobre w tym kraju 

Tu też się zanosiło ale znów nic kurzy się że świata nie widać 

W sobotę wieczorem byłem u kolegi (15km) mieli dożynki w plenerze 

Ulewa była zajefajna mokry do domu i po imprezie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem na dożynkach pogoda była nieciekawa a jak dzisiaj poprawiałem ściernisko po rzepaku to agregat tylko brzęczał a kurzyło się normalnie, tak jak zwykle w tym roku. Fajna taka akcja, taka mało pojebana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dziś kulał se talerzówkę po kuku tak to trzeba nazwać bo śladu roboty brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, barkas napisał:

We wtorek padało w Siedlcach i nad Siedlcami a wczoraj adało z drugiej strony Łukowa, ja mieszkam pomiedzy Siedlcami a Łukowem.

Codziennie zapowiadają u nas deszcz, codziennie się chmurzy i co? pada w mieście. We wtorek w Węgrowie też padało, ale poza miastem już nie... Wczoraj widziałem chmurę w okolicach Siedlec ale właśnie tak bardziej na północ, więc faktycznie Ciebie też ominęło. U mnie w nocy nawet pioruna widziałem... Na dzisiaj znowu deszcz i burze u nas ale tylko na Polsacie bo ICM już co innego śpiewa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ikco mieszkam przy granicy z Lublinem i takie sytuacje że w mieście pada a nas omija zdarzają się bardzo często...coś w tym jest chyba bo w mieście raczej cieplej jest, inna cyrkulacja powietrza albo nie wiem co ale największe ulewy to zawsze nad Lublin idą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest coś w tym na pewno, myślę że umiejscowienie miast nie jest przypadkowe. Pierwsi osadnicy zapewne skupiali się tam gdzie częściej pada i tak powstały miasta. Chyba kiedyś o tym pisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... inna sprawa że kilka km dalej jest też dość duży zbiornik wodny mówią że woda przyciąga burze, nie wiem ile prawdy w tym tak czy inaczej u mnie burze często bokiem przechodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalew Zemborzycki? Spory jest, ale nie przyciąga tylko zwiększone parowanie wody jest i łatwiej chmura się tworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ooo dobrze to wytłumaczyłeś ikco ja w szkole wolałem historię od fizyki... :) już nic więcej nie piszę bo mnie zdemaskujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się