gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Nie pada ani do końca września nie ma padać. Od 13 sierpnia napadalo 27mm. Chciałem czekać z sianiem ale żyto posieje jutro. Reszta poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż u Ciebie według pogody w tej chwili leje. Wchodzę na forum z nadzieją, że gdzieś pada bo rzepak więdnie, jutro u mnie ma lać niby ale zaczynam w to wątpić. Jeszcze kilka dni i rzepak miejscami do zaorania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Sasiada żyto siane w sobote dzisiaj wschodzi bo przedwczoraj w nocy troche zwilzylo, ale maks 0,5mm. Gdyby nie to kto wie. Ja licze ze mi w sobote tak zwilzy inaczej beda kiepskie wschody o ile beda. A termin optymalny sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co, będziesz siał na pałę jak nie wiesz czy popada? U mnie w sobote ma już być po deszczu, jęczmień leży jeszcze w workach, do końca września chciałbym posiać. Pszenica do końca listopada to jeszcze czas, jak nie będzie padać tyle czasu to pójdzie też po zasianym w tym roku rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no w pazdzierniku zawsze pada :D 

Napada w tym roku 300 mm? 

Śmielim sie z tych co dawno zasiali ale zeby sie na koncu nie okazalo ze to były najlepsze dezycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyobrażam sobie suszę w październiku. W listopadzie będę przesiewał rzepak... pszenicą! Jeśli popada, bo jak nie to grudzień. 300 litrów? To mżonki, do 200 dużo brakuje! Dobrze, że macie z kogo się śmiać, u nas trzeba by było siać zboża razem z rzepakiem żeby wzeszły. 20 sierpnia to trochę wcześnie na zboża. U nas rozpaczliwie niektórzy sieją zboża, tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a ja synoptyków za jajca powywieszam... po co walą takie ściemy że niby miało padać dzisiaj cały dzień... normalny dzień jak co dzień więcej słońca niż zachmurzenia... teraz już im się przesuwają widze opady - zapowiadają dzisiaj po południu i do jutra do południa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj orałem trochę, dzisiaj czekając na deszcz sobie przygotowałem siewnik itd i chciałem jutro siać... myślałem że jak popada dzisiaj to będzie lepiej to uprawić bo póki co brony aktywnej z wałem packera się nie dorobiłem, a tu guzik z tego... w tym roku tylko pszenicę sieję to niby jeszcze czas ale mimo wszystko ....

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, a ja tu czekam na nasze wschody...!!! Wszystkie mądre tego forum czekają na deszcz. A ja Wam powiem. Tej jesieni będzie GÓWNO nie deszcz. I niech cenzura zrobi, co chce. Ale na moje wszystko oprócz pszenicy powinno być dawno w ziemi. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z kultimera,trzeba przeprosić pług i orać po kawałku i zaraz siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, barts napisał:

Miało popadać skończyło się na 1,5 mm, kiedyś może popada

To mieliśmy chmury bliźniaczki 

@Marecki to Twoje G jest bardzo celnym określeniem 

Jak już Tobie się to zdarza to jedynie lajka możesz dostać 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo tak sucho to dawno nie było. Nawet @miwigos wreszcie zaczął gadać, że sucho, tylko niepotrzebnie tak szybko bez pługa odpuścił. Wody jest straszny brak, dlatego siałem w tym roku trochę przed terminem, w sumie tylko kilka dni. Jak wzejdzie, to chociaż trochę z rosy będzie w nocy ciągnąć. W worku nie naciągnie nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedem tygodni praktycznie bez deszczu tego jeszcze nie było 

29 lipca 13mm to był ostatni deszcz jeszcze z tych żniwnych 

Jest dramat a widoków na lepsze brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wytrzyma jeszcze tydzień bez.  Wykosze,  przykryje,  opon naniose 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

Od piątku ma padać minimum tydzień 

Chyba że u ciebie, u mnie może pokropi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się