gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Pewnie już zasilił morza i oceany atmosfera też jakaś gęsta się zrobiła :D :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gęsta niczym błotko na polu w ten upalny dzień 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nawet u mnie zapowiadają na wekend +10, może przy takiej pogodzie za 2 tygodnie da się wjechać w pole... ogólnie to by dobre było wcześniej zacząć ale coś mi tu nie pasuje w tej pogodzie.... Horczyczak już ogłosił przedwiośnie niby, ale każdej zimy nawet najcieplejszej, było u mnie kilka nocy z -20 - tej zimy jeszcze takich mrozów nie było... wszystko to podejrzane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem, jak kruk nosił suchą trawę do gniazda. Dziś u mnie na łące widziałem parę żurawii i kilka czajek. Krokusy są już nad ziemią. Coraz więcej tego wszystkiego. A grubasa nie lubię, bo on tylko deszcz ciągle zapowiada ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzikie gęsi to już ze trzy tygodnie krążą i nie wiedzą co jest grane

Wygląda na wczesną wiosnę ale ta późna Wielkanoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne dziwna pogoda :)
pomału pojawia się bazie na gałęziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...u mnie zapowiadają za tydzień ochłodzenie -4 w dzień i poniżej -10 w nocy - będzie się jeszcze działo tej zimy... Panowie uważajcie z tymi wczesnymi zasiewami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... na Interii... ale to już za tydzień ma być to ochłodzenie więc duża szansa że się sprawdzi...  :) co gorsza zapowiadają teraz kilka dni +10... i się zaczynam martwić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strach to z innego powodu,dziś widziałem jak siali saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie jeszcze zdecydowanie za wcześnie jednak...poza tym na polu się lgnie po kostki w błocie... barts nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe???tutaj w dwóch miejscach pod mocnym skosem mnie sunelo a reszta praktycznie bez śladów przejechania. Bylo mokrzej w pazdzierniku jak pryskałem na chwasty w zbozach to miejscami zrobiłem koleiny z ful opryskiwaczem a teraz nic. Tylko dobry kwiecień i maj z bieżącymi opadami mogą to uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie glina zaczyna pękać. Trochę mokro było tydzień temu, dziś bez problemu można wszędzie wjechać. Jest taki brak wody, że głowa mała. Rowy na łące i oczka na polu tylko w połowie pod wodą. Moja strona z prognozami zapowiada suchy marzec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księżyc moich ,,starych,, znajomych wygląda na rekordowo suchy. Ale to chyba wrozenie z fusów, groch zasieje bezpośrednio w miedzyplon który wpierw potraktuje glifosatem żeby pozbyć się chociazby rzepaku. Mam nadzieje zaoszczędzić wodę, dobrze myślę?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam też podobnie kombinuję. Pod łubin nie robiłem orki na zimę, szły inne uprawki. Teraz też się zastanawiam, jak zasiać, żeby najmniej ruszać. A drugi rok z rzędu suszowego nie wypłacą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się