gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

@jarki nie ma czasu,  z tego piasku układa wały przeciwpowodziowe które maja chronić przed tymi nadchodzącymi ulewnymi opadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba się zabezpieczyć

A poważnie to byłem zobaczyć co dziki wyprawiają w moim grochu 

Okazało się że przy granicy z sąsiada qq jest naniesiony piach i ledwo groch widać

Deszcz w prognozach przekładają coraz dalej było na jutro jest na poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarki napisał:

Chyba trzeba będzie się przestawić na ekstensywne wyłudzanie dopłat

Za taki bunt to banan powinien pójść :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deszczu nie ma ja już tracę wiarę bo przesuwają opady 

@Marecki ja poważnie nad tym myślę tylko musiałbym otoczenie zmienić 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała gmina by Cię na ozory wzięła... ;) 

Widziałem dziś DESZCZ! Od popołudnia jestem na Cyckach, ok 18 przyszła ciemna chmura, całe 6 kropel mnie trafiło i po ulewie. Z dnia na dzień coraz gorzej, a deszczu nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeee to luz jak chmury chodzą, rozkręci się. U mnie prognoza na niedzielę po południu. Jeszcze będziemy narzekali na deszcz, lepiej żeby nie padał na kwitnący rzepak bo to dopiero będzie bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jakoś wszyscy wierzą w ten deszcz, każda pogoda co innego pokazuje i skończy się pewnie na wielkich nadziejach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie front do szkopów wtargnął i radar pokazuje, że pada intensywnie http://www.pogodynka.pl/radareuro

A nad Danię nadchodzi burza z piorunami https://burze.dzis.net/?page=mapa_dania

Poza tym wyż Kaśka, który blokował wszystko odsunął się na Białoruś.

Komentarz synoptyka: "Zatoka wieloośrodkowego niżu znad Islandii i Wysp Brytyjskich z zafalowanym frontem chłodnym pogłębia się i obejmuje południowo zachodnie obszary kraju"

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie mógł po ludzku powiedzieć "Idzie deszcz, ale padać nie będzie". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się przyzwyczaiłem że @ikcomas tak ma wszystko potrafi skomplikować

Z tą prognozą to jak z polityką co innego mówią a co innego widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deszcze nawet dość intensywny będzie się kręcił po kraju, jednym doleje drugi kilkanaście km dalej dalej będzie sucho, komuś na pewno się poszczęści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to nawet by pasowało żeby teraz ze 3 tygodnie to jednak nie padało. Rzepak by się dobrze zapylił ale co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ikcomas napisał:

Mi tam to nawet by pasowało żeby teraz ze 3 tygodnie to jednak nie padało. Rzepak by się dobrze zapylił ale co będzie to będzie.

Nie wkurwiaj nas ,u mnie nie padaod od połowy marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... pytanie czy to będzie konkretny deszcz taki który tłucze w dach, czy tylko lekka mżawka... jeszcze kilka lat temu w maju nieraz tak padało że nie dało się prawie cały miesiąc nic pryskać, a teraz maj to jeden z najsuchszych miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... może u Ciebie był suchy, pamiętam jak ten wulkan na Islandii wybuchł to u mnie wtedy prawie cały maj była jedna ściana wody... podobno ten wybuch miał wpływ na cyrkulację w całej Europie, ale o tym pewnie lepiej opowie nasza pogodynka ikcomas... chociaż wolałbym  o tym posłuchać od pani Milenki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że miał wpływ. Wulkan wyrzucał duże ilości gorącego pyłu, który w atmosferze łączył się z cząsteczkami pary wodnej i dał lokalnie kwaśny deszcz z dużą ilością siarki. A co do Milenki to dzisiaj mówiła już, że susza i deszcz potrzebny a w takiej kiecce była ledwo za tyłek. Jeszcze tylko żeby nie myliła Suwałk z Podlasiem to byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... właśnie co do pani Milenki to zauważyłem dziś to samo... i oczywiście brawo za wyjaśnienie tego zjawiska z wulkanem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo my zdrowe i normalne chłopy. Lepiej oglądać Pogodynki, które odwracają uwagę od mapy opadów niż się zamartwiać. Spokojnie Panowie, dzisiaj u Was za Wisłą deszcz. U nas szansa na niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się