gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

... u mnie w nocy ulewa przeszła, nie wiem ile spadło ale w rządkach w kartoflach woda stała więc chyba sporo...dało by już popryskać chociaż, z dzień i niech sobie pada dalej, ale jak na razie w prognozie codziennie jakieś opady... maj jak za starych dobrych czasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z wczoraj i dziś uzbierało się 27 litrów, mogłoby z jeden dzień zrobić przerwę to by się T2 zrobiło, ale prognozy przynajmniej na tydzień do przodu codziennie deszcz przepowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lokizom napisał:

ICM wycofał się z opadów u mnie. Jestem dziś w okolicach Znina, prawie całą trasę leje

Byłeś blisko mnie,od wczoraj 19mm,od 28 kwietnia 68 mm ,zaczynamy pomału narzekać że pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pogody pokazują u mnie duże opady jedynie ICM pokazuje że nie będzie, oby się mylili

@miwigos blisko Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30mm za dwa dni, teraz już rośliny poczuły wodę, rzepak zaczyna odbijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez noc kolejne 13mm

w maju już ponad 70mm

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze 2 mm. Ale koło Kościerzyny ponad 20 mm. Te opady po około 2-3 mm tak naprawdę to mało zmieniają. Póki co tutaj najmniej pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Kościerzynie szczególnie ta burza po południu dała dużo wody. U mnie tylko mżawki chodziły. Noc była trochę lepsza, ale deszcz mógłby tak padać miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jare dostały trochę kopa po tym deszczu. Najbardziej ta susze odczuly oziminy, szczególnie nie podoba mi się jęczmień ozimy, nie był gęsty bo tak chciałem ale teraz wygląda okropnie w tej fazie praktycznie kloszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...u mnie właśnie kolejna ulewa przeszła, jak tak dalej pójdzie to na fungi nie wyrobię w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pada, naprawdę pada, właściwie pierwszy raz od marca bo tak to ciągle tylko lekko kropilo. Ciekawe jak długo tak popada, chociaż godzinkę jeszcze

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez godzinę 30 litrów -dawno zapomniany widok wody w ziemniakach sasiada

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następne 18 i pożar niezamieszkałego domu pobliskiego sąsiada. Po burzy fazy nie było (zgłaszane ale nie przyjechali od razu) a potem kilka godzin później jak się paliło w całej wiosce wywaliło prąd.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powoli rolnicy ruszali z opryskami 

Jest taki co w sobotę redlił ziemniaki ciekawe ile miał promili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...no i kuźwa znowu pada, jęczmień nie skrócony, pszenice drugi raz nie skrócone, maliny zarastają, truskawki nieskończone ściółkowanie, owies nie dostał jeszcze mikro i MgS... ja pierdziele skąd ta woda się bierze, już nie ma gdzie wsiąkać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie po 20l. Miejscami widzę popłynęło. Jutro biorę szpadel i kopię w pszenicy. Ciekawe ile przemokło?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się