gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Wiesz jak ja jestem wq.... . Żeby ciagle obchodziło dookoła, bo masakra. Dzisiaj już było 3-5 km ode mnie na południe. Rozeszlo się jedna burza na zachód, druga na wschod. A za 5-10 km na północ znów jeden front i stoi tam i ciągle laduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wczoraj alerty rozsyłali, padało tak lokalnie że szok, nad miastem armagedon z gradem, na polach nic tylko wiatr się uspokoił, dopiero na noc przyszła taka duża chmura zgodnie z ICM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do końca tygodnia bez deszczu jakoś wszystko sobie poradzi, potem dalsza redukcja plonu pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie tez redukcja plonu, ale przez opóźnione zabiegi, do południa było ładnie a teraz znowu pada... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj o 18 ICM pokazywalo u mnie konkretne opady na dziś w nocy i poniedziałek ale dziś to już się wycofali, wygląda na to że będzie susza jakiś armagedon, już ludzie takiej nie pamiętają a jak teraz nie napada to porażka we wszystkich uprawach na całego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maj do tej pory 85 litrów, ale wilgoć już się rozeszła tak wszystko spragnione było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak na mojej ziemi miało starczyc 20mm, sumujac juz to z konca kwietnia. Wszystkie $ wydane poszły w błoto(własciwie w piach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barts nie wierze u mnie 75 mm i jest mokro rzepak ,pszenica -bez problemu idzie wyrwać,jutro dopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pada od 4 rano a nawet 1mm nie ma

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano o 6:30 miałem już 8 mm plus 2 mm z wczoraj. Wrócę koło południa, mam nadzieję ze do 15mm dobije

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobije, bo się ładne chmury ściągnęły i nawet trochę pada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie burze krążą ale pola jakoś na szczęście omija, jak zlewa pójdzie na jęczmień to będzie fajne lizanie hederem po ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko współczuć Ci ale dobre i to 

Tu sobie pada 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie padało. No dobre i to na jare i rzepak, groch,zyta. Inne uprawy polegly a te mają szansę dac chociaż średni plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie armagedon dzisiaj, pojechałem na pole kolegi żeby zobaczyć jakie zniszczenia na rzepaku po wczorajszym wjeździe. Wracam i mnie złapała chmura z gradem, do dwójki musiałem schodzić bo nie szło jechać. Pojechałem tak dookoła tej chmury sprawdzić co z moim jęczmieniem na gospodarstwie. Dogoniłem ją, widziałem przed sobą ścianę wody, patrzę a ten stoi, deszczomierz pokazuje 3 litry. Minęło bokiem o milimetry ale ile tego szczęścia będzie w tym roku to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, wreszcie u Ciebie popadało bo już przykro było, że wszędzie pada, innych zalewa a u Ciebie nic. U nas patrzymy w niebo żeby nie było nawałnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że jak już coś popadało to Ci ściągnie kolejny deszcz 

Chociaż nieco podratuje jare, rzepak i żyta jak sam piszesz 

 

U mnie aż trudno uwierzyć że nawet pszenica rokuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się