gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Tak czułem, że u Ciebie dzisiaj pomroziło. Jak nie urok to... Co z grochem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 28 kwietnia 88 mm,jesli pogoda sie sprawdzi i nie bedzie padało w czerwcu ,to nakosimy mniej jak rok temu ,bedzie poślad,jedynie rzepak lepiej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 16 kwietnia 90mm na gospodarstwie, na polach różnie, są dość duże rozbieżności ale nie mam wszędzie deszczomierzy, tylko głosy rolników. Jęczmień dostał te 90 plus śnieg z marca, już klęka pod własnym tylko ciężarem. Zapowiadają burze u mnie a tego bym nie chciał. Ostatnio padało przedwczoraj, wilgoci dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj dalej czekamy na deszcz, do konca tygodnia moze starczy chociaz kto wie, ostro daje sie we znaki upal. Woda idzie na biezaco, a opady mają być znow watpliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 16 kwietnia 99.w niedziele litra spadła ale po godzinie juz nie bylo znaku.slonce za ostre ciekawe jak dlugo zboza wytrzymają taka pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy które, jęczmień ozimy do żniw na spokojnie, ziarno nalane, kłosy zgięte w dół, na klinku bez żadnej chemii już usycha, flagowe się kończą i kłosy żółkną. Na pozostałej części zielono, Falcon w jęczmieniu robi super robotę, jak odcięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety na to się zanosi. Jeśli jakaś burza przypadkiem nas nie trafi, to będzie tragedia. Wczoraj ściąłem trawę na Cyckach. Łąka w miarę mokra, bo całe szczęście są bobry, ale w powietrzu jest tak sucho, że trawa w oczach bieleje. Dobrze, że na sucho będę zbierać, bo na kichę po południu byłoby już za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Was denerwować ale u mnie też; tylko że naprawdę, naprawdę mi to teraz niepotrzebne. Obserwuję z niepokojem co się dzieje teraz nad Morzem Czarnym i już się formuje, jestem centralnie na drodze kształtującej się burzy. Do wieczora przy tej temperaturze to się utworzy superkomórka. To co idzie z zachodu to nic bo straci na impecie zanim dotrze do Polski. Ten czort znad Morza Czarnego utworzy się nade mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bierz to do siebie, ja nie chcę, mój jęczmień rośnie w dół i robi się coraz niższy. Strasznie dużo towaru ma do utrzymania, ugina się mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile masz na kbw?u mnie pszenice zredukowaly polowe zdzbel bo na wiosne to bylo ich ok 1000 .i co niektore zrzucają pieterka .wody to nie ma za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prognozach codziennie pada w rzeczywistości nawet się nie zachmurzyło.

W pszenicy najgorzej to wygląda. Rzadkie wyglądają jeszcze dobrze, gęste cienkie kłosy 1/2 długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jacus09352 tak kręci się wokół -70 zależy gdzie bo różnice są nawet 20 pomiędzy gminami ale w tamtym roku było 100 mniej, nie ma biedy ale plonu to też już nie będzie nie wiadomo jakiego bo redukcja znaczna. Pszenica do 6 nie dobije a rzepak do 4 bo poredukowane. Choćby i lało codziennie to MTZ-em nie nabije nie wiadomo ile.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie będą rewelacyjne, Jacus 1000 źdźbeł na metrze nie wykarmisz 600-700 to dobry wynik

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tyle to duzo za duzo.tylko ile to trzeba bylo wysiac na jesieni jak poszlo ok 100 kg nasion.na wiosne ok 100 pulgran s zeby nie rozkrzewiac dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal podtrzymuje że rzepak jest kapitalny i jak dostanie jeszcze wody "będom" rekordy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rekordów nie będzie, miałem na tym polu rzepak dobry i do tego to nie ma porównania. Ale na wiosnę był lepszy od tamtego, tego przysuszylo za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się