gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Sadziłem dziś na Cyckach drzewa w miejsca tych, które latem uschły. Pada niby od dwóch tygodni prawie codziennie. A tu niespodzianka, bo na końcu sztycha się kurzy (kto oprócz lokizoma wie, co to sztych?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki-sztych jest wtedy,gdy grabarz kończy swa pracę PRZED pogrzebem :).

Pełne zaskoczenie podłubie i u siebie.Wiać przestało,deszczu tradycyjne 8mm-jutro poprawka z chlapania u mnie.

 

Edytowano przez Pałuczanin81
deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki-tak myślałem,że co po naszemu to nie po waszemu.Pewnie coś z chlaniem związane.

Pogoda ku temu nastraja(żeby było w temacie).TU niektórzy nie zaczęli nawet siać pszenżyta,resztę

mokro zgoniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztych to na głębokość łopaty,około 25 cm,Pałuczanin tego nie widzialeś ?,od 27 września 19 mm,mogło by tydzień nie padac trzeba kamyszki pozbierać i opryski pokończyć

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztych to głębokość części roboczej szpadla. To wcale nie takie regionalne określenie jest jak myślicie. Od 26 do dziś spadło łącznie 38 mm. Sąsiad w sobotę orał to ciężko szło, suchą ziemię wywalał a ja na glinie i moich górkach ślizgałem się z opryskiwaczem. Ziemia nie przyjmuje wody, zabetonowane jest pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, powinieneś się wreszcie trochę ruszyć ;)    Byłem na grzybach i znalazłem kilkadziesiąt samosiejek, to trzeba było coś z nimi zrobić, bo pora i pogoda do tego idealna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było idealnie na grzyby ale co tam wiatr i deszcz 

Parasol gumiaki wiadro nożyk i do lasu dziś też jedziemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już byłem, niby padało, ale kto tam by na to uwagę zwracał :D Trzeba korzystać, póki jeszcze są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, miwigos napisał:

Sztych to na głębokość łopaty,około 25 cm,Pałuczanin tego nie widzialeś ?,od 27 września 19 mm,mogło by tydzień nie padac trzeba kamyszki pozbierać i opryski pokończyć

 

9 godzin temu, ikcomas napisał:

Sztych to głębokość części roboczej szpadla. To wcale nie takie regionalne określenie jest jak myślicie. Od 26 do dziś spadło łącznie 38 mm. Sąsiad w sobotę orał to ciężko szło, suchą ziemię wywalał a ja na glinie i moich górkach ślizgałem się z opryskiwaczem. Ziemia nie przyjmuje wody, zabetonowane jest pod spodem.

 

22 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

sztych jest wtedy,gdy grabarz kończy swa pracę PRZED pogrzebem :).

 

 

TO napisałem przecież..Deszczu już nawet nie sumuję,a miałem "gnój" wozić do 20.10.i gnojowica zaklepana z exPGRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 25mm, ale teraz to juz chyba koniec. Od zasiewu rzepaku juz ponad 150 mm, ciezko bedzie wjechac Expertem jak sie nie ociepli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padało nawet zdążyłem dobiec do deszczomierza 6l/m2 normalnie pierwszy taki deszcz od początku sierpnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało lać od godziny 21 do 17 następnego dnia. I co, pokropiło nad ranem. I już koniec? Może jeszcze coś do 17 kapnie. By coś opryskać muszę nalewać wody na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ansu napisał:

Niestety nie wiem jaka byłe temperatura bo kartę SD z danymi z ostatnich lat  ... strzelił, ale lekko biało na trawie. Jak 25 września trochę zaczerniał teraz jak by bardziej

large.pogoda.jpg.88f6d7a3efca665c263aedd5d341d5d4.jpg

Masz jakąś stację pogodową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koteł CO na zły węgiel zdalnie sterowany.

na niektórych przeglądarkach się nie prawidłowo otwiera stary koteł

 

Tylko nie przestawiać mi tam nic bo zmarznę.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczciwy stary kocioł nie chce gadać z chińskim smartfonem to fakt

Węgiel zły qrwa jak w Polskim piecu palony gdy w niemieckim to już inna sprawa 

Już drewno jest złe jak do zwykłego pieca idzie co innego gdy do kominka prominenta

Czy "eko groszek" cholera jasna jaki on eko przecież z tego samego węgla co wszystkie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej codziennie pada, niby niedużo ale około 5 mm dziennie. Moje oziminy mają w większości 2 liście, także bardzo słabo, a temperatury w pazdzierniku nie przekraczaja 13 stopni Celsjusza. Słabo to idzie póki co. Rzepak po grochu liście idą znów ku gorze, ale co zrobić jak taka temp i co chwila pada. Dostał tylko 1  litr Caryxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie ostatnio spadło naprawdę sporo deszczu przez okres 2tyg czyli ziemia zdążyła trochę wody naciągnąć. Oziminy wyglądają kapitalnie. Zobaczymy jaka będzie zima. Póki co szykuję się do orki zimowej, poczekam tylko ze 2dni żeby woda zeszła z wierzchniej warstwy bo ciągnik mimo 4WD i blokady będzie miał problem z wtargnięciem pługa pod górkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za wcześnie,ja będe oral facelie jak najpózniej w listopadzie ,w zależności od warunków,zboża tez mają dwa liście ,wedl=ług mnie OK bo bedzie ciepło,w pażdzierniku spadlo 19 mm (cztery razy padalo),narazie niech dużo nie pada tak po trochu ,bo kopanie buraków za dobry miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poprawiła się sytuacja jeśli chodzi o wodę choć w głębi braki ogromne

Dziś pierwszy dzień w październiku bez kropli deszczu a mówią że ciepło idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się