gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Też zamierzam orać pod buraki,bo gnojowica mimo,że wymieszana talerzówką zaczyna waniać-

jak dojdzie słoneczko i ciepło to chyba uleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy 20 mm,nie wiem skąd sie to wzieło nie zapowiadali,niech przystopuje bo buraki do kopania i pszenica do siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj tej jesieni trochę deszczu jednak spadło 

Ochłodzenie to akurat dobra wiadomość 

Jedynie opał ale to inny temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolor Czerwony oznacza odchylenie od normy dla grudnia np o + 1 C lub więcej, im ciemniejszy kolor tym anomalia większa analogicznie to działa w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka pogoda to dramat, nie dość że skisła aura cały czas, tylko grzyby w oziminach szaleją to jeszcze brak opadów, tylko kilka mm w grudniu i nie widać poprawy a przed nami statystycznie suchy styczeń i luty i sucha wiosna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pogodzie na styczeń luty i dalej się nie będę wypowiadał bo nie wiadomo

Odnośnie tego co było i jest tej jesieni to bajka przepaduje woda jest choć mało

Lepsza woda z deszczu jak ze śniegu który zaraz pozwiewa do rowów 

U mnie zboża BARDZO zdrowe 

 

6 minut temu, miwigos napisał:

Ja już przywykłem do takiej pogody ,nie narzekam

Dokładnie dla nas taka aura jest sprzyjająca 

Daje nowe możliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, wcześniej patrzyłem to ochłodzenie miało przyjść na Nowy Rok, teraz odsuwają do 6 Króli. Od Bożego Narodzenia ma być deko chłodniej ale na plusie. Jeszcze się okaże że grudniowa pszenica będzie lepsza od normalnej bo tamta teraz ruszy znowu...

A może by tak dwa plony główne zbierać w ciągu roku... Owies który orałem był prawie dojrzały ale sama plewa bo jaryzacji nie przeszedł. Ale jęczmień całkiem całkiem niezły był, gdyby tak był posiany po jęczmieniu ozimym to spokojnie byłby do zbioru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, dobre. Przez 4 godziny nikt się nie połapał. U mnie też Trzech jest, miało być 6 stycznia a wyszło jak zawsze ;-) Ktoś chyba już tak powiedział, jakiś polityk chyba

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a ja gdzieś czytałem, że słońce jest teraz najmniej aktywne od bardzo bardzo dawna i takie ocieplenia zawsze występują przed ochłodzeniami klimatu i ta dekada która się niedługo zacznie ma być właśnie już taka zimna... ile w tym prawdy zobaczymy... podobna akcja była w XVII wieku kiedy Bałtyk zamarzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od 2058 roku ma się ochładzać po niedzieli 

Edytowano przez ansu
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cykl słoneczny trwa 11 lat i faktycznie jesteśmy teraz na minimum aktywności. Każdy z cykli słonecznych ma większą lub mniejszą aktywność również sinusoidalnie. Teraz mamy jedną z najniższych aktywności od początku roku 1800. Średnio 6-7 cykli się powtarza. Za 3 cykle będzie maksymalna aktywność. A więc 3x11=33 dodać należy jeszcze 5,5 roku 11-letniego cyklu Słońca do maksymalnej w danym cyklu a więc @ansu brawa!!!! tadam!!!!! wychodzi 2058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jestem mądry, inteligentny, i przede wszystkim skromny, ale tą datę wymyśliłem i podałem dla „beki”    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę na siebie i moją rodzinę 

Natomiast synoptykom wierzę podobnie jak politykom 

To jak w tym kawale z PRL o stacji meteo i indiańskim szamanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chude i grube mają średnio 28dni ... cykle.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się