gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

@ansu-wyszło jakieś 20 km na marszo-bieg z dziećmi-bo wieś ma pięć ulic po+/- 2km i mieszkam na końcu jednej z nich.

Może chociaż nam więcej nachlapie tej zimy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas podsumować bo koniec roku w 2019 opady 415 mm,jednak nie będzie mrozu na Nowy Rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przyszedłem do domu z garażu niby 3°C 

Wiatr słaby ale wydaje się dużo zimniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło pi...ić z południa-zimno jak na minus.

Opady od lutego 417mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak troche była,zabrakło 30 mm w czerwcu,a na buraki z 40-60 lipiec/sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 7 km ode mnie  ludzie mieli rekordowe zbiory w 2019 i dostali suszowe u mnie praktycznie do sierpnia deszczu nie było i suszy teoretycznej też jak i suszowego. Znajomy ma pole tu i tam i twierdzi że że zebrał tu połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu wójt i rada gminy do bani (prawie same platfusy) liczy się tylko jedna wieś 

Edytowano przez jarki
Tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimy w tym roku nie będzie mogę iść w zakład. Wystarczy spojrzeć na mapę świata i ta, gdzie zawsze mroziło czyli Rosja, w tym, roku temperatury to jakieś nieporozumienie. Jak dla mnie sytuacja wydaje się tragiczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać, wpływu na pogodę my nie mamy. Bogate kraje coś tam kombinują z geoinżynierią, ale... Trzeba przeciwdziałać skutkom suszy która się pogłębia od kilku lat. A wydłużenie okresu wegetacji jest na plus obecnie można z powodzeniem siać np pszenicę ozimą po buraku czy uprawiać kukurydzę i soję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Cytat na szybko znaleziony przez wujka "Z natury jarowizacja, w przypadku zbóż ozimych, wymaga temperatur od 0°C do 2°C przez okres 30 do 60 dni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub też, jeśli "wujek pamięć" ;) dobrze mówi, to -5 przez minimum 5 dni. U Ciebie jednak łatwiej o taki przymrozek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze jednego ani drugiego warunku. Ostatnio nie tak łatwiej bo zaciąga od dołu takim skosem do mnie ciepłe powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lutym ma być chłodniej. Też czekam na trochę chłodu, bo na razie jedną noc było tylko -5 maksymalnie. W pszenżycie nawet samosiewów owsa nie siekło. Za to niepokoi mnie ciągle, jak widzę te gęsi, żurawie i inne takie, których obecność raczej wielkiej zimy nie zapowiada. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Wschodzie Polski krokusy już wyłażą. A z tą jarowizacją nie przesadzajcie, bardziej martwił bym się gęstością która całą wodę wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się