gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Dobre i to nie narzekaj. Zawsze coś. Miałeś w tym roku i tak większe opady niż reszta Polski. Gdy my lataliśmy z azotem to nawet nie myślałeś bo miałeś problem z wjazdem na pola. Chociaż z drugiej strony Twoje ziemie słabo trzymają wilgoć. Lepsze gleby szczególnie na południowy wschód ode mnie dłużej dadzą radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 mm to juź odźyje i powschodzi co nie wzeszło,u mnie niestety 1,5 mm za mało na buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się przyłożyć do uprawy i siewu a nie narzekać teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wschodów buraka susza nie przeszkadza, a nawet lepiej jak miało by dolać. U mnie wschody 100% tam gdzie nie umarzły. Zdjęcie przed deszczem

large.15E4D8D6-77E6-48A0-92E7-D51839D2A5CD.jpeg.f5d3c5640ba6627504266367fd3de88f.jpeglarge.B9815574-BACE-416B-85F5-2F408B0224EC.jpeg.2cc14d5b3ae8d2fde191324086dc59e5.jpeg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... coś w tym jest co @barts pisze, ja to widzę po truskawkach... sąsiad zawsze czeka ze wszystkim a ja jak tylko da się wjechać sypię nawozy, od razu glebogryzarka i pielacz żeby przerwać parowanie, do tego już 3 razy dostały odżywki, typu mikro, krist. czerwony, tytan, krzem, mgs ale jakoś to wygląda mimo że było sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts-Oj!wybierzemy się tam do Ciebie,kiedyś...cwaniaku.:)

@jarki-był,widział!-to na nas kolej @miwigos.

1mm chlapło i więcej nie będzie?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barts  nie cwaniakuj,byś miał taką suchą gline jak ja to byś nic nie mial ,na 12 ha 9 jest idealnie,bym chcial zobaczyć twoje pola i jak mieszkasz ,bo w gebie jesteś mocny,życze ci totalnej suszy,ale tylko u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak robicie igrzyska opadów to muszę się pochwalić jestem ....

Jak mówi mój Kolega "chooj z tym wszystkim" 

W deszczomierzu PÓŁ milimetra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafimy tam do niego prędzej,czy później.

Tylko ta moja rwa kulszowa KIJEM się podpieram. :D

Jednak po deszczu,teraz nadzieja w burzy z gradem.Uprawiający rzepak tego sobie życzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Pałuczanin81 napisał:

Tylko ta moja rwa kulszowa

Trochę pada, a ten już symuluje dziadek.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce gradu bo rzepak narazie ładny,20 mm wody i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi uznali za pekniecia 6%. Jeszcze 2 pozniej jakis przymrozek za luszczyny i sie zalapie na jakies $.

Tam gdzie mam rzepak na IVa to jest bardzo ladny. Tego dobrego jest 19ha z 33. 3 ha sa bardzo slabe. Reszta srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 11mm!

@barts-WYZWANIE PRZYJĘTE!

Teraz pokażę,jak na Pałukach rosną buraki,zboża,etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie pada a tu znów powtórka z rozrywki to jakiś trójkąt bermudzki 

Wszystkie pogody pokazują chmury rozsyłają ostrzeżenia a w dwa dni DWA milimetry 

Tylko patrząc obiektywnie zero jezior nawet błotko się nie uchowało 

Taką "meliorację" nam zafundowano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

U mnie tez najmniej w okolicy. Godzina 19 idzie ladny front od zachodu, dlugi, rowny po horyzont z kazdej strony. Mysle sobie no tego to przedemna nie rozerwie i wiesz co rozerwalo go na polnoc i poludnie tuz przede mna. Pokropilo minute i wtedy za 10 minut wrocil ten co poszedl na poludnie troche na polnoc i dostalem rykoszetem te 4mm dobijajac do 12 mm. A wszedzie wkolo musialo duzo wiecej dac. Brak u mnie jezior a wszedzie dookolo odemnie 15-20 km jest ich po kilka i tam zawsze wiecej pada

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie narzekj 12mm to już coś jest,7-10 dni do przodu wzgledem tych co nie padalo nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cegiełkę swoją też przyłożyli i rolnicy nienasyceni co każdy rów i bagienko zawalić bo przeszkadza, każdy dół co ostatnio suchy zasypany i zmeliorowany

jak nad danym terenie jest sucho to idący sobie słaby front jak wczoraj po prostu  rozpadnie się, straci na silę a parę km dalej już będzie opad

jak w najsuchszych zakątkach świata choćby teren pustynny  Chile niby nad oceanem a nie pada bo jest sucho i błędne koło się zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te rowy i bagienka dawno suche i co ma przyciągać ,jak byś miał na srodku pola ,maly dołek sam byś zawalił i nie z chciwości tylko dla wygody pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś go kiedyś wykopał łopatą to chyba miał jakiś cel 

Takie oczko śródpolne osuszało wokół ale woda nadal była 

Kiedy w latach 70-80 przeprowadzano odwadnianie dreny położyli poniżej

Tym sposobem z oczka zrobiło się zakrzaczenie i rolnik postanowił zrobić porządek

Tu osuszono naprawdę duże zbiorniki wodne rzędu kilku ha to ma wpływ na gruntowe wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melioracja pamięta czasy pruskie-nawet na mapie jej nie ma.

Dołki puste faktycznie-dwa lata temu ostatni przy remoncie drogi zasypali-dla wygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się