gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Kalesony w szafie znalazłem.Jutro siew pszenżyta po pszenżycie-odmiana"pan Tadeus".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że zimno od początku roku. Pierwszy raz od kilku lat zima z prawdziwym śniegiem, najzimniejszy kwiecień od 24 lat, bardzo zimny sierpień chłodniejszy od normy o 1,5 stopnia, wrzesień jeszcze się nie skończył ale już każdy wie jest jak w listopadzie.
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-08-26/tak-chlodnego-sierpnia-nie-bylo-w-polsce-od-23-lat-to-juz-czwarty-zimny-miesiac-w-tym-roku-ale-nie-ostatni/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czerwiec dał popalić 

A tak całkiem poważnie to globalne ocieplenie/oślepienie

Wielki biznes dla lewackich bogaczy na czele z Alem Gorem (nagroda Nobla) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszą śniegiem na koniec października.O pszenicy po listopadowych burakach można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na te pogody dlugoterminowe to wszystko wskazuje na to ze wegetacja potrwa do 20 pazdziernika. Takze ciezko rzepak bedzie mial jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oni tam wiedzą 

Pożyjemy zobaczymy 

Ważniejsze jaka zima nas czeka 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie leje choć pada co mnie bardzo cieszy 

Wiatr owszem ostro piździ na zmianę pogody ;) 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny chyba trzeba szukać gdzie indziej, teraz parowania praktycznie nie ma więc nawet jak źle w wodą w glebie to nie powinny kapitulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wczesny termin siewu :D 

Mój ma wody wystarczająco dużo ;) 

Całkiem poważnie to naprawdę jest bardzo sucho 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że gadasz głupoty, bo od sierpnia wciąż pada. Tylko że ciągle pada, ale cienko i wody nie przybywa. Rowy puste, w stawie za oborą poziom wody podniósł się o 8 cm. W zeszłym roku w sierpniu był wyższy o 23cm od obecnego. Niby pada, ale dopadać nie może na te niedobory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ma być mokro w wrześniu 16 mm ,a w październiku 22,5 mm, rzepak zboże ma dosyć wody buraki ,kukurydza i poplon totalna susza , kopane koparką na 2 metry , do 50 cm totalna susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 15mm. Tutaj od 15 sierpnia prawie 300mm. 

Pod koniec nastepnego tygodnia moze byc okienko na zrobienie chwastow ale nie wiem czy da rade ujechac.

Traktor z opryskiwaczem po kazdym oprysku wyglada jakby sie kopal solidnie i byloby trzeba ciagle go myc

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie nigdy nie pada deszcz na Pałukach.TU to naprawdę niewyobrażalne.W 2017 spadło 650-700 od kwietnia do końca listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całym 2017 spadło 661,5 mm i to był najmokrzejszy rok w dziejach ,tak mokro nie życzę sobie ,cały sezon w błocie ,co ja się namyłem opryskiwacz ,rozsiewacz i ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz to sie trafil taki rok tutaj, chociaz okreslenie ,,rok" nie bardzo tutaj pasuje bo pierwsza polowa byla sucha, szczegolnie czerwiec. A co mi teraz po tak duzym deszczu, wiecej problemow niz pozytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się