gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Nie wiem jak na północy ale tutaj opad od lutego to 13mm, bo tych mżawek po 1-2 mm nie liczę bo zaraz wysychały

rzepaki słabo ulistnione, zboża odrzucają pędy, te późno siane zanosi się na 1 kłos z nasiona, jedynie szybko siane jakoś wygląda

nie jest wesoło ale jeszcze parę dni wytrzyma jak nie będzie grzać

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak Ty narzekasz to musi juz wtedy byc zle. Na polnocy napadalo w styczniu i lutym razem 150 mm. Ale na tych piachach juz tego nie ma. A od 1 marca 20-30mm. Jakby nie liczyc tych po 1-2 mm to wlasnie 20 mm.

Rzeczywiscie jest wszystko rzadkie, jedynie rzepak wyglada ladnie ale tez jest sporo do tylu wzgledem innych lat. Jakby napadalo to pewnie kwitlby za 3 tygodnie a jak nie napada to zakwitnie pewnie za tydzien. Dzisiaj ma od 15-50 cm w zaleznosci od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co narzekam tylko ma duże obawy a sytuacje ratują niskie temperatury jak na ta porę, bardzo szybko kilka dni ciepła może rozwiać nadzieje na przyzwoite plony

pszenica ma już drugie kolanko, rzepak powoli się żółci więc nawet specjalnie nie ma opóźnienia w wegetacji, jedynie wszystko małe

dobrze podsumowane z tym rzepakiem 15-50 cm, wszystkie powinny mieć po 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez 3,5 mm. Lacznie w maju 7mm sie uzbieralo. Jeszcze tydzien maksymalnie wszystko przetrwa bo teraz zacznie sie intensywny wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj mniej doleciało. Wieczorem ani śladu tego już nie było. Nie jest wesoło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki przegonił chmury na wschód i u mnie 10 mm popadało, deszcze niespodziewany a jak ważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyto z racji tego ze najwieksze jest to od dwoch dni ma juz liscie klapniete, rzepak podobnie miejscami. Jak jutro/pojutrze nie napada to bedzie kleska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jutra niby u nas do soboty ma być przekropnie, ale niestety dosłownie przekropnie. Przewidywane opady np na jutro na cały dzień 2mm, do końca tego tygodnia 5-8mm. To na bieżąco wyparuje. W pszenżycie chciałem na chwasty pryskać, bo trochę psianki czarnej urosło, ale już sama padła z braku wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia sie zapowiada z opadami, na najblizsze 7-10 dni  - 1 mm... i goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bylo wody dosyc na poczatku kwietnia jak snieg stopnial, od tego czasu spadlo 3 mm w kilku opadach, a teraz najwieksze zapotrzebowanie na wode.

w poprzednim roku do poczatku czerwca zapowiadalo sie rewelacyjnie... ale pozniej .... nawet na 3 klasie wiecej jak 4,5-5 ton zboza nie zebralem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tez tutaj na polnocy czekamy na deszcz. Zapowiadaja ze do jutro rana do godziny 10 ma padac. Prognozowany deszcz od 1mm do 5mm. Mam nadzieje ze front zaskoczy i da 10 mm aby to wszystko moglo jakos przetrwac do konkretnego deszczu ktorego jeszcze od poczatku marca nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano kropiło pół godziny i po deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie chwilę temu burza zahaczyła. Już rano więcej nakropiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się