gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

Najgorsze jest to ze nie ma wogole słońca w październiku. Zboże siane miesiąc temu ma 2-3 liscie i nie zacznie sie krzewic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za rok wszyscy ,no prawie będą siać po 20 września,bardziej mnie martwi żeby wykopać buraka i zaorać na zime niż te 2-3 liście w pszenicy,może być problem dla tych co bardzo rzadko sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos ale prognoza jest mało optymistyczna dla Pałuk-zimno i "goło" na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam buraków , ostatnia pszenica kiełkuje - mogę cieszyć się z opadów właśnie zaczęło od nowa . Zabiegi? - cóż chyba czas zrobić konserwację opryskiwacza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenicha ZGNIÅA ??? -to mnie brakujący jęczmień po 1,5m-ca powschodził(90%-wizualnie oceniając)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak siane w mokrą ziemie i zaraz spadło 25 litrów,a przez nastepne3 tygodnie kolejne 37 litrów ,woda stoi na polu ,takie małe kałuże na śladach po traktorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki to może jeszcze parawaning uprawiać będziesz-daleko masz do plaży?

Tu rowy poryłem przy próbie jazdy opryskiwaczem,a wyglądało na SUCHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok setki niestety. Zanim dojadę, to słońce zajdzie. ;)

Miało być ciepło w nocy i wieczorem nawet było 6 stopni, a nad ranem znowu siwy wszystko złapał na -3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też złapało na minus,a dopiero pyry pozbierane-może nie będą bananowe.jęczmień z braków drugi liść dostaje,ten normalny ploniarka ?pojadła

27.10.2016-12 dni przed atakiem zimy ??? http://www.meteoprog.pl/pl/review/Znin/#detail

@jarki-wiem,że znów link,ale ROZGRZEWAJĄCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch-poniedziałek zapowiada się obiecująco-jeszcze pszenżyto będę siać pod zaspę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Październik dał razem 208 litrów. I jedynie na glinkach to widać. Åąki są 7 metrów poniżej najwyższych pól i w rowach woda ledwo do połowy sięga. Niby pada, a wody ciągle za mało.

Listopad zaczął się deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba melioracja na tych łąkach nienaganna,u mnie przy89 litrach na łąkach staje woda,a zboże kto opryskał to koleiny do 15-20 cm na glinach,byłem dziś w KCYNI to woda staje na plach pszenicy,a spadło tam niecałe 100 litrów wody , 200 litrów to 30-40 % normy rocznej opadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach '70 sąsiad amputował nam meliorację. Bo od nas woda szła przez jego staw i dalej do kolejnego sąsiada. Każdy po kolei coraz niżej, my na górce. Raz po ładnej ulewie woda mu zabrała większość ryb ze stawu, to nocami rozkopywał u siebie pole i rozbijał ceramiczne rurki. Wydało się dopiero po pierwszej zimie, dziadek podał go na kolegium i na tym się skończyło.

Tyle że kiedyś już na jesień na łąkach były jeziora i tak do maja. Zwykle przy rowie woda do kolan. Od kilku lat jezior już nie nie ma. Po tym najbardziej widzę deficyt wody gruntowej. Teraz tyle pada, a rowy do połowy tylko w wodzie. Deszczu niby dużo, a wody ciągle mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech pada jesień to w naszym kraju pora na deszcz

Tak było zawsze i oby chciało powrócić

W rowach tych większych woda się pojawiła

Meliorację PRL zawalił kompletnie bo zrobiono odwadnianie-osuszanie

Nasi poprzednicy też mają w tym swój udział bo nalegali

Jeszcze w latach 70-tych było sporo oczek wodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się