gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

Dopadało do 19 mm i tak trzymać byle częściej 

Bardzo ważne że mamy dość ciepło pola ładnie się zielenią 

@miwigos to że w "Bydgoszczu" pada mnie akurat nie dziwi 

Ciągle tak jest że w okolicznych miastach pada a u mnie nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 18 marca 15 mm ,naszczęście jeszcze troche w nocy i ma się rozpogodzić ,trzeba posiać w sobote zboża ,a po niedzieli buraki i zacząc pryskać odżywkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja p.le znowu pada, jeziora na polach. Cytując kogoś z tego forum rzepak paczy na RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

   Ot i uroki natury . Jedni tego "szczęścia " mają już aż nadto a u nas w marcu skromne 18mm w kilku mżawkach i jednym śniegu  . Dobrze że choć @jarki mnie wspiera w tym wyglądaniu na opady .                                                                                                                           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pada ale tak dużo, że bez większego problemu mogę uprawiać pod owies. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, witch5 napisał:

   Ot i uroki natury . Jedni tego "szczęścia " mają już aż nadto a u nas w marcu skromne 18mm w kilku mżawkach i jednym śniegu  . Dobrze że choć @jarki mnie wspiera w tym wyglądaniu na opady .                                                                                                                           

Saletrzak się nie rozpuścił-to może(ma) padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+20 mm ale dobrze bo już sucho się robiło po raz pierwszy od 3lat w piwnicy mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja se k...a robicie? To wcale nie jest śmieszne. Bagna takie, że do żniw nie wiem czy się wjedzie. Mam takie pola, że woda stoi od roztopów. Ch.j z tego, że rzepak przetrwał zimę i sarny jak teraz gnije, fioletowy i głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Mam kuzyniaka na poł-wschodzie i jak wspominam mu o suszy to on myśli co to za impra znowu była że "mnie tak suszy " . Tam chyba pojęcie brak opadów jest ludziom obce ? 

Tym którzy nie mogą wejść w pole to humoru nie poprawi ale takie są fakty -http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116833,polska-wysycha-wkrotce-bedziemy-walczyc-o-wode

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U @jarkiego podobno po padało wiosna-emotikon-ruchomy-obrazek-0021

U mnie na razie nie realne wiechać z 2 dawką N w nocy ostro dolało ,mogło by się wstrzymać do soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie susza. Przez najbliższe dwa tygodnie trzy razy ewentualnie pokropi. Jak jutro nie wsieję owsa, to się wścieknę. A sąsiedzi powoli bawią się w równanie bruzd, o sianiu nikt nie myśli. Azot może połowa dała, reszta czeka na terminy według świętych. Chore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami dopłatowi u Ciebie?u mnie też mokro-ale zbliża się święta-sobota,czas włókować+głębosz wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za ziąb wczoraj było tak ładnie a dziś tragedia 

Ludziska mimo to sieją w kufajach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu trochę pokropiło. 

Też sieję prawie tak ubrany, tylko kufajki nie mam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem w koszulce ,jak wychodziłem z traktora to się ubierałem,nawet nadmuch włączyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miwigosowi to nawet gatek w traktorze nie potrzeba-jak włókowałem to też zmarzłem-ale mam tylko przednią szybę w c385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się