gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Kolego, nie chcę się przepychać. Nasze gleby po prostu się różnią i zawsze inna ilość opadów będzie dla nas odpowiednia. Zresztą sam po swoich polach to widzę. Na Cyckach  sucho się robi prawie dwa razy szybciej, niż na Kaszubach. Im lepsza klasa, tym lepiej trzyma wilgoć. Na swoich ziemiach będę wiecznie narzekać na brak wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jak tam pada u Was? U mnie w kwietniu już 20mm, więcej niż w zeszlym roku od początku kwietnia do 20 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pada. U mnie ziemia nasiąknięta jak gąbka rowy meljoracyjne pełne jak nigdy,nawet w kanale w garażu woda. Miwigos masz rację,co niektórzy już chyba zapomnieli co to susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakie opady mają w Anglii 

Wtedy porównajmy średnie plony 

 

Mam taką starą studnię używaną głównie do podlewanie 

Ostatnie lata wiosną można było z niej pociągnąć około 500 l wody 

Dziś niestety ale co najwyżej to 200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, miwigos napisał:

Nie mam zamiaru się z wami przepychać ,ale na moich glebach ,więcej sprzątam w roku przysuchawym niż w  bardzo mokrym

Jak Górki Za gajem kl.I i II?u Ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie głównie III ,4 ha II nie chciał byś jej uprawiać szczera glina,u mnie woda w studni cały czas wysoki poziom i jest użwana do bydła,dawno tak nie było,ale nie martwcie się deszczu wam starczy cały kwiecień ma padać ,mi to komlikuje strasznie robote w polu i na budowie,a takich opadów jak w Angli to nie daj Boże,na moich glinach to by tylko się powiesić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sytuacja lll i trochę lV klasy. Na tej drugiej praca to po prostu bajka na lll glina (mokra i zimna) i albo wjechać nie można bo woda stoi albo popękana jak na patagońskim stepie że ręka wchodzi w szczeliny.

 

W mojej okolicy główna przyczyna niskiego poziomu wód gruntowych,to po prostu olbrzymie studnie głębinowe których tylko w promieniu 4km jest 16. W samym green factory jest ich 7 (średnica takiej studni to 100cm) nie wiem jaki mają pobór ale na pewno olbrzymi i podlewają tym 300ha nawet na facelię na poplon lali. Więc na razie wody pełno póki folia na warzywkach leży.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak pisaliście o suszy to pier... głupoty tu nawet nikt nie wspomni o nadmiarze opadów 

Mnie tylko denerwuje to zimno choć dziś już jest znośnie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie było przymrozków jakby było 30 stopni to jescze gorzej,za tydzień dobry ma być cieplej to opryskamy pszenice anty i grzybówka,mnie przerażają te opady w prognozach na dwa tygodnie ,to codziennie coś może padać i zrób coś w polu nie ma szansy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy doby pada a napadało prawie 9mm istna powódź :D

@miwigos wiadomo że takie opady komplikują prace polowe a wszyscy by chcieli w maju deszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 mm przez te kilka dni opadów, gdyby nie ten wiatr pewnie byłoby znacznie lepiej... przynajmniej druga dawka N znajdzie się tam gdzie powinna

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w miarce na kwiecien nazbierało sie rowne 50mm, a na stacji pogodowej w mojej miejscowosci piszą że 35mm, w pobliskich stacjach też podbnie kolo 35. Ciekawa rozbieżność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

urwa, w ponad tydzien 50, nadrobiliśmy braki. z papy się leje ;) siąpi i siąpi i końca nie widać

podrzuci ktoś poradnik z technologi uprawy ryżu??? 

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj było jakieś -4. Od środy do wczoraj spadło ok 26 l wody. Siewy jarych niedokończone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się