gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Wczoraj rankiem wylane 6mm dziś rano 10mm :( to do czwartku po sianiu conajmniej

Dobrze że większa część zboża ozimego już posiana :D wschody jak nie zabetonuje będą srogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj 15 mm i ma padać do jutra. Ci którzy nie pokosili to już nie pokosza. Ja jeszcze zadnego zboza ozimego nie posialem, jak będzie rosło tak jak rzepak to było trzeba mieć posiane na początku września 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzień deszczu. Generalnie arka sprawuje się znakomicie. Nic nie przecieka, pod pokładem ciepło i sucho, tylko ciemno. Czasem szczury doskwierają ale jak znajdą pszenicę to jest w miarę spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..."w czasie deszczu rolnicy się nudzą, to ogólnie znana rzecz, choć mniej brudzą się i mniej trudzą się to ogólnie nudzą się w deszcz..." heheheh po ilości postów w ostatnich dniach widzę że coś w tym jest...:) wy się martwicie o zasiewy a ja o maliny, pszenice siałem 18 i 20 już prawie zasiane tyle ile chciałem, ale z malin to będzie od razu pyszny dżemik po tych deszczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ale jedyny pozytyw jest taki żę siałem poniedziałek- środa a teraz mogę spokojnie wyleczyć przeziębienie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też przez tą pogodę epidemia panuje wszyscy kichają 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego fuksa? U mnie nic nie zasiane, część czeka do orki jeszcze. Pisałeś, że za mokro u Ciebie ale jak masz tak równomierny rozkład opadów to tylko się cieszyć. Tutaj jak pada to nie chce przestać a jak suszy to niemiłosiernie. Kto z Was na tym forum miał taką suszę jak u mnie 2 lata temu? Podkreślam -250 KBW. Miał ktoś? Zgłaszać się! Ogólnie ja to mam już wyje.ne na siew pszenicy. Błoto piekielne. Tymczasem gołąb w arce czeka, może jutro wypuszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Panowie nie kłóćcie się, jest sobota ładna pogoda się zrobiła... napić się piwka, trochę zwolnić, od poniedziałku zapowiadają też pięknie i słonecznie wszystko będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2017 o 13:32, ikcomas napisał:

Trzeci dzień deszczu. Generalnie arka sprawuje się znakomicie. Nic nie przecieka, pod pokładem ciepło i sucho, tylko ciemno. Czasem szczury doskwierają ale jak znajdą pszenicę to jest w miarę spokój.

 

Niech się ten 17 skończy. 3 raz deszczomierz obkrecam. Pierwszy pokos trawy zebrany 1 października. Fajnie. Od września do września spadło ok 1000 mm. @ikcomastylko arki nie rozbieraj, na przyszły rok może się przydać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zsz nie mam zamiaru, pada znowu, jakimś cudem zdążyłem posiać pszenicę nawet na bagnach, ja już przestałem liczyć ile spadło, ten deszczomierz z z sumatorem opadów został unicestwiony przez siły natury, na obecnym brak takich bajerów, wysyłam tratwę, na pokładzie jest GPS, litr bimbru i 2 panienki, ahoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8 mm ,piekny deszczyk był potrzebny,tylko żeby sie nie rozpadało jak rok temu,bo zapowiadaja nieciekawie ,może nie zgdaną,mam  nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie sąsiad wczoraj trzeci pokos zebrał... :) miał tam może kilka kostek ale zawsze to coś, a tak poza tym to dziś pada cały dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się