biedron

-U-R-S-U-S-

95 postów w tym temacie

W nawiązaniu do informacji "Wielki powrót?"

Myślicie, że Ursus ma szansę zaistnieć na rynku i odbić trochę klientów co najmniej takim firmom jak Zetor, czy NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, Zetor i New Holland to obecnie chyba najpopularniejsze marki w Polsce. A przepaść technologiczna między nimi a Ursusem jest spora. Szkoda bo w sumie to nasza marka i chciałoby się móc powiedzieć, że polskie jest dobre albo nawet bardzo dobre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przepaść jest, i to nie mała. Jednak widząc wielkie zainteresowanie ludzi Ursusami choćby na AgroShow, wydaje się, że spółka ma spory potencjał, choćby w samej nazwie. Na pewno wielu by się ucieszyło mogąc kupić nowoczesnego Ursusa  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, Zetor i New Holland to obecnie chyba najpopularniejsze marki w Polsce. A przepaść technologiczna między nimi a Ursusem jest spora. Szkoda bo w sumie to nasza marka i chciałoby się móc powiedzieć, że polskie jest dobre albo nawet bardzo dobre :(

 

Ja sadzę, że trochę klientów zdobędzie. Są tacy co kochają Ursusa i choćby dlatego będą go chcieli mieć. Faktycznie przepaść jest spora, ale czas pokaże na co go stać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U-R-S-U-S To bardzo dobra firma ale ludzie cenią Zetory i New Hollandy za ich wielkość i siłę... Ursusy są może silne ale nie widziałem ursusa np. na bliźniakach. Gdyby ursusy robili większe i silniejsze to mieliby szanse nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko zależy od podejścia producenta, odpowiedniego marketingu i oczywiście od tego jak będą prezentowały się produkty Ursusa na tle innych ciągników.

 

Pewne jest, że wielu rolników wybierze Ursusa ze względu na sentyment, cenę lub po prostu dlatego, że jest to produkt z Polski. Sam jestem ciekaw jak sprawa się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę ze Ursus po wprowadzeniu nowych modeli odbije wielu klientów farmerowi,farmtracowi,mtz,pronarowi i zetorowi ale to moje zdanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy którykolwiek z forumowiczów wie coś więcej na temat URSUS 6824 Mido a w szczególności jak pracuje i jakie ma przełożenia skrzynia 12/4 oraz 8/8z rewersem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak strona ogólnie znana i nic nie wyjaśnia a chodzi mi bardziej o prędkości osiągane na poszczególnych  biegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem jak zwykle to na targach dużo fajnego sprzętu a nowy ursus fajny ale ciekawe jak z jakością...  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakością to można dyskutować :) ale ludzi na ich stoisku jak zwykle tłum. Co znaczy tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tradycja powiemy nawet patriotyzm

tu jest potrzebny zdrowy rozsądek niestety

o on mówi  :'(

cena do jakości  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powoli w zapomnienie idą tradycje i sentymenty

dowodem tego jest to że po wielu latach numerem

jeden stał się New Holland "połączenie jakości z ceną"

a URSUS-owi życzmy jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jednak różnice między Ursusami i New Hollandami. Nie mówię tu o sprawach oczywistych. Jednak z tego co mówią szefowie Ursusa, to produkty firmy mają zająć pewną określoną lukę w rynku ciągników rolniczych. A wyniki sprzedaży z ubiegłego roku i z początku 2011 zdają się potwierdzać, że Ursus co prawda powolutku, ale chyba łapie drugi oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę ze Ursus po wprowadzeniu nowych modeli odbije wielu klientów farmerowi,farmtracowi,mtz,pronarowi i zetorowi ale to moje zdanie :)

 

Ja mam podobne  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile razy nam to mówili szefowie ursusa

a tu jest rejestracja nowych w 2010r. według Farmera

-NEW HOLLAND

-ZETOR

-JOHN DEERE

-MTZ

-CASE

-DEUTZ-FAHR

-MASSEY FERGUSON

-FARMTRAC

-FENDT

-URSUS

Więc sobie nagrabił przez ostatnie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile razy nam to mówili szefowie ursusa

a tu jest rejestracja nowych w 2010r. według Farmera

-NEW HOLLAND

-ZETOR

-JOHN DEERE

-MTZ

-CASE

-DEUTZ-FAHR

-MASSEY FERGUSON

-FARMTRAC

-FENDT

-URSUS

Więc sobie nagrabił przez ostatnie lata

 

Szefowie Ursusa mówili różne rzeczy. Najczęściej odnośnie inwestycji, nowych modeli, udziałowców, inwestorów, itd. Ale ja zupełnie nie o tym mówię. Chodzi o to, że pomysł jaki mają na stopniową reaktywację Ursusa ma "ręce i nogi". Nikt nie wieści cudów. Więcej jest w tym realizmu.

 

Natomiast jeśli chodzi o liczbę rejestracji to miałem na myśli stosunek rejestracji Ursusa w 2010 roku do rejestracji Ursusa z początku 2011 roku, a nie porównywanie z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fakt że coś drgnęło u nich ze sprzedażą choć trudno mówić tu o wielkiej modernizacji ciągników, bo raczej jest minimalna,

z drugiej jednak strony marki zachodnie wprowadzają teraz proste, mechaniczne modele zwłaszcza w niższych segmentach mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) trudno mówić tu o wielkiej modernizacji ciągników, bo raczej jest minimalna,

(...)

 

Zgadza się.  ;D Jednak konsekwencje tego działania w tym przypadku mogą być znacznie bardziej pozytywne niż próba wprowadzania zaawansowanych technologicznie modeli. Jak dla mnie to temat rzeka  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i co wy na to?

Ja myślę że na odzyskanie dawnej potęgi to nie ma oczywiście szans. ale na konkurowanie z farmtrac, farmerami z sokółki czy pronarami - jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bez szans

ursus 140 km silnik iveco cena 190tys netto (bednary) a crystal silnik sisu 136km cena 180 netto dla mnie wybór oczywisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się