biedron

-U-R-S-U-S-

95 postów w tym temacie

Moim zdaniem, szanse na sukces są całkiem spore. Wystarczy rzucić okiem na najnowsze modele firmy i porównac je z produktami konkurencji. Jeśli dodamy do tego siłę marki i fakt, że za odbudowę firmy wziął sie polski inwestor, to można mieć nadzieję, że wszystko zostanie fachowo zorganziowane i sprzedaż Ursusa będzie rosła. Jak już ktoś wspomniał, firma ma potencjał i myślę, iż w końcu zostanie on wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus wielu potencjalnych kupców stracił w ostatnich latach w wyniku zamieszania jakie wynikało z firmą i przez przestarzałą konstrukcje ciągników, podczas gdy konkurencja szła do przodu. O jakości nie wspominając bo może źle nie było ale idaelnie też nie. Myślę, żę teraz trochę czasu potrzeba ale poprzez dobry sprzęt jak już widać że robia i odpowiednią raklamę znów będą notować dobre wyniki w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ma szanse i to duze. Sam mam ursusa na swoj wiek mały remoncik na rok to przyjemnnosc. Jestem polakiem tu sie urodziłem i tu chce żyć. Kocham to co polskie. A ci co maja inne "lepsze" ciagniki powiem tyle cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie. Polskie nie znaczy gorsze. I sam jestem jestem pod wrazeniem ursusa wersji mido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to co jest polskiego? Nawet, jeśli część komponentów pochodzi z innych krajów, to składane jest to w Polsce. Myślisz, że "zachodnie ciągniki" są produkowane w Holandii, czy w Niemczech? Wszystko idzie do nas z Chin i innych państw azjatyckich. I co to znaczy "polska jakość montażu"? Nasi specjaliści są gorsi od innych? Jest technologia, są wykształceni ludzie z doświadczeniem, jest inwestor i strategia, niedługo pojawią się i klienci. I wszystko powinno ruszyć z kopyta. Dlaczego mamy nie wierzyć w sukces naszej firmy? Ja jestem przekonany, że to wypali. Te ciągniki w zestawieniu cena jakość mogą wypaść świetnie i odciągną klientów od produktów konkurencji. Ursus w końcu wstanie z kolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wypadną w zestawieniu cena jakość dobrze to nie będzie trzeba rolników przekonywać tylko że ja NIE WIERZĘ

i nie przekonają mnie wspomnienia, sentyment ani nawet patriotyzm bo jak ja hodowałem świnie i przekonywałem ZM żeby dobrze płacili rolnikom bo jak my mali rolnicy padniemy to oni też padną to oni twierdzili że są przedsiębiorcami a to jest biznes i ciągnęli padlinę

podsumowując jak nawet osiągną jakość to zobaczysz że wejdzie prawdziwy inwestor taki przez duże I bo szefom tylko o to chodzi aby dobrze sprzedać firmę albo ogłosić upadłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie i zdaniu, które wpisałeś w stopkę, wnioskuję, że mam do czynienia z niepoprawnym pesymistą ;) Jeśli ciągniki wypadną dobrze w zestawieniu cena/jakość, to i tak trzeba będzie przekonywać rolników, by je kupili. I to z kilku powodów: zagraniczne firmy będą przekonywały, że Ursusy to złom, natychmiast pojawią się niezadowoleni rolnicy, którzy dawno temu kupili Ursusa i jakoś im nie spasował ten ciągnik, a także spora grupa osób, przekonująca, iż w Polsce nic nie może się udać albo nie możemy stworzyć nic dobrego. A ja twierdzę, że w naszym kraju powstają firmy, zdolne do konkurowania na globalnym rynku, a nawet na przewodzenie w jakimś sektorze. Ursus ma ogromny potencjał i nowy właściciel doskonale o tym wie. Ale to nie może się udać, jeśli już na wstępie polski rolnik powie, że nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) ''Po wpisie i zdaniu, które wpisałeś w stopkę, wnioskuję, że mam do czynienia z niepoprawnym pesymistą''

 

na tym forum jest niewielu z moim stażem w rolnictwie i powiem Ci że raczej masz do czynienia z realistą >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam siebie za realistę (a nawet pesymistę). W przypadku tej firmy widzę ogromny potencjał i wierzę, iż uda się go wykorzystać. Jest strategia rozwoju, modernizowane są same pojazdy i linia produkcyjna, firma szuka nowych rynków zbytu i wsparcia ze strony innych podmiotów. Jest zapewniony dostęp do części zamiennych (powinny byc tańsze niż w przyapdku konkurencji) i wszystko to zaczyna dobrze wyglądać. Teraz trzeba jeszcze przekonać ludzi, że polski producent może być świetną alternatywą. I nie ma co mówić, że dobry produkt obroni się sam, bo rynek zna wiele przykładów produktów, które nie obroniły się, choc były świetne. To bardziej złożona sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu nabyłem nowego Ursusa 10014h Ciągnik pierwsza klasa. Prócz silnika jest to klon Valtry A czyli ma bardzo dobrą bazę. Bezpośrednią konkurencją tego ciągnika moim zdaniem jest CASE IH serii JX

Uprawiam 70ha , pług zagonowy 5 skib ("phx"), brona talerzowa ~4m (razem z nią ciągnę brony "20" 4 segmenty ~ szerokość talerzowy), agregat bierny ( z ciężkim wałem) + Siewnik komplet Famarol ECO 350/3, gleby 50% (ciężkie) 50 % średnie/lekkie.

W ramach dotarcia pierwsze poszedł w talerzowe , 12 km/h i zero "dymka" , po "wstępnym dotarciu" od razu w orkę. Na glebach ciężkich prędkość około ~7 km/h na tych lżejszych 10-11km/h ( z wspomnianym pługiem) , głębokość orki ~16 cm. Z agregatem radzi sobie wyśmienicie , choć dołożenie dodatkowych obciążników z przodu będzie mile wskazane.

Wszystkie prace wykonywałem na ON 100% BIO. Spalanie z początku było ~9l/mh później w miarę docierania spadało do ~7l/mh, jeżeli patrząc na wartość katalogową to jeszcze powinno się obniżyć.

 

Praca w tym ciągniku to przyjemność, efektywna klimatyzacja i dobre ogrzewanie zapewniają optymalną temperaturę dla Ciebie, kabina świetnie wygłuszona , można swobodnie rozmawiać, słuchać radia/mp3 (w zestawie) nie podkręcając go ("na całą epę"). Należy zwrócić uwagę na bardzo dobre oświetlenie, usytuowanie "halogenów", praca do późna niestanowi problemu.

 

Oczywiście nic nie jest bez wad:

- duże obroty minimalne ponad 900 obr/min - choć ponoć w nowych ciągnikach to norma.

- bardzo nie przemyślane usytuowanie siedzenie pasażera ( nawiasem mówiąc ciągnik posiada homologacje na 2 osoby i tak mam zarejestrowany), przeszkadza ( jestem osobą wysoką 193cm) przy wchodzeniu/wychodzeniu, ma jeden element "luźny" który należy samemu unieruchomić gdy siedzenie jest złożone.

- usytuowanie dźwigni skrzyni biegów, prawe drzwi kabiny czyni w zasadzie bezużytecznymi (ciężko mnie się przez nie przedostać)

 

Podsumowując, w moich "oczach" ciągnik posiada najlepsze współczynniki "cena a jakość" oraz "cena a wyposażenie".

Moim zdaniem firma PolMot przejmując prawa do marki URSUS tworzy nową historię w polskim rolnictwie. Bardzo jej zależy na przywróceniu bardzo dobrej opinii jaką posiadała marka URSUS a ostatnimi laty została ona znacznie nadszarpnięta, mam nadzieje że tak pozostanie i znów będę/będziemy z niej dumni :)

 

Odpowiedź "c" - URSUS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bigkoma - fajny i dość szczegółowy opis, wstaw jeszcze jakieś fotki do postu albo do strefy farmera na głównej stronie.

Zaciekawiły mnie szczególnie dwie rzeczy - na jakim paliwie 100% bio jeździsz? I ile zapłaciłeś za tego Ursusa?

pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Na początku czerwca 2012 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie zarejestrował w Rejestrze Przedsiębiorców KRS zmianę dotychczasowej nazwy spółki z POL-MOT Warfama SA na Ursus SA. Tym samym legendarna marka zyskała drugie życie.''

ile w nich polskiego ursusa

http://ursus.com.pl/

a ile państwa środka i państwa kebabu

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepracuj nim z 1000mtg to wtedy ciekawe jaką będziesz mial opinię na jego temat

 

masz rację, do testów powinnismy dostawać używane maszyny, nie nowe.

chcesz kupić traktor? idziesz do dilera po traktor któremu za chwilę kończy się gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bigkoma, paliwo to ten bio np z orlenu b100 ? posprawdzaj przewody mi w starych ursusach bio gumy zzarly

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

traktor to chyba nadal Pol-mot, nawet ładny tylko nie o to tu przecież chodzi

rzeczywistą wartość każdej maszyny weryfikuje czas i jego wartość rynkowa

po np. 10 latach i 8000 mh {co z niego zostanie} w stosunku do innych marek

odnośnie aktualnej ceny to jest nawet ciekawa o ile to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu całkiem, całkiem. Czekamy na relacje z użytkownia. Pewnie na wiosnę popracuje trochę mocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z czego wynika różnica mocy w modelach 9014H, a 10014H ? Silnik jest identyczny. Podejrzewam że z dawki paliwa ale chciałbym się upewnić dlatego prosze o opinie.

 

Pozdraiwa Janek225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Ursusa tylko, że model URSUS 9014 H jestem bardzo zadowolony z wyboru, zresztą firma w u której kupywałem świetnie stara się dobrać sprzęt do wielkości gospodarstwa i do tego co w tym gospodarstwie robię - zresztą wszelkie naprawy gwarancyjne i jeśli gwarancja już się skończyła, też wykonuję w firmie........ Ciągnik kupiłem w naprawdę dobrej cenie - i doskonale mi się sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się