Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

miejmy nadzieję że przed zapowiadaną na przyszły tydzień falą mrozów spadnie pare centymetrów śniegu bo może być nie wesoło. Końcówka zimy to najgorszy moment dla roślin. Wczoraj trochę połaziłem po polach miękko strasznie i miejscami rozlewiska ale rośliny w dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na polach i zauważyłem, że wegetacja niestety ruszyła. Pleśni nie widać, za to u sąsiada w niezaprawianym pszenżycie bardzo dużo (nie tyle co w tamtym roku ale jest). W jednym miejscu przydałaby się wsiewka jarej pszenicy (wymokła) ale nie wiem czy uda mi się wjechać. Poza tym sarny zrobiły sobie pastwisko na mojej pszenicy nieopodal lasu  >:)

Komplet przepuścił mi moją hybrydową miotłę i chaber - jednak jestem zadowolony z rezultatów, pola sąsiadów nie pryskane na jesień albo tylko chlorosulfuron wyglądają okropnie - miotły pół na pół, przytulia i inne zielsko, masakra.

Teraz szykuje mi się poprawka, nie podaruję miotle w tym roku - zastanawiałem się nad Axialem ale nie ma rejestracji w pszenżycie. Stosował ktoś w tym zbożu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śniegu niestety, ale zapowiadają zmianę pogody, więc i oziminy mam nadzieję będą miały lepsze warunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dzisiaj w nocy -11 a odczówalna z wiatrem -18...kiepsko widzę mój i tak mizerny rzepak  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj to samo...powtórka z wczorajszej nocy,aż mi się nie chce wychodzić w pole i oglądać rośliny aby się nie przerazić  >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was? Poprawiła się trochę sytuacja na zachodzie? Wczoraj widziałem, że w Poznaniu padał śnieg  :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój rzepak też późno siany a pszenżytko ma dwa listki :-\tak nas ten ostatni rok przytrzymał jak nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy już postawili krzyżyk na rzepakach  :)

według mnie to sporo za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prognozy mówią że to ostatni taki mrożny tydzień w marcu ma być jusz  lekko na plusie to wtedy zobaczymy co mamy moze niebędzie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na naszym starym forum zaczyna się licytacja

ILE MROZU WYTRZYMA RZEPAK  :) :) ;D

jakby odpowiedź była taka prosta  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podlasiu ma być  dziś w nocy ponad - 20, okrywy śnieżnej jak na lekarstwo oby nie stało się najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardziej się martwię o jęczmień

rzepak to bardzo złożona sprawa ,

zależy jak on wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ldnie u nas przymrozilo centralna polska -23 ciekawe co bedzie jak zleci snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się