Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

no i przymroziło 12 stopni bez śniegu zwykle takie mrozy mnie nie niepokoiły

ale po ubiegłym roku przestałem być taki spokojny

choć oziminy są dużo większe od ubiegłorocznych i mam nadzieję że wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda mniej optymistyczne ,niektóre zboża niedawno wzeszły susza opóźniła wschody a tu śniegu prawie nie ma mróz może w tym roku narobić szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście istnieje ryzyko, że niektóre uprawy wypadną. Zobaczymy wiosną, bo teraz za wcześnie wyrokować. Na polach jednak tam gdzie nie ma śniegu wiatr może nieźle hulać i może dojść do wysmalania roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę śniegu jest, lecz trudno to nazwać puchową pierzynką. To raczej lodowa zmarźlina po tym jak wszystko topniało, a potem wziął się tęgi mróz. Nie wiem czy z takiego czegoś się cieszyć. A dzisiaj w nocy było -18 i ciągle jest lekki wiaterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie maco sie bac fakt powinno byc wiecej sniegu ale łan jest przykryty sniegiem wiatr ustał a u mnie -20 było ubiegłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można szybko sprawdzić czy nie zmarzła roślina Qrwa sniegu nie ma a tu tkie mrozy idą >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde jest nieciekawie....zero śniegu a jak do tego mrozu przyjdzie silny wiatr to pozamiata oziminy.Na razie nie wieje mocno ale boję się tego wiatru jak cholera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica wygląda najlepiej to głównie zależy od odmiany

jęczmień kiepsko jak zwykle zresztą

natomiast rzepaki śmierdzą zgniłą kapustą,na razie gniją liście a co z resztą :-\ ???

ogólnie z ocenami przezimowania trzeba jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica (muszelka)siana 17 września ,stanowisko po rzepaku,przed mrozami wyglądała bardzo ładnie a teraz praktycznie siano :'(

u mnie jęczmień przyzwoity aż dziwne...dostał na pewno ale coś z niego chyba będzie

rzepak wygląda podobnie jak u M@cieja,stożki są zielone,zobaczymy co z niego będzie...ogólnie jest nieciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest dużo lepiej jak rok temu (na razie). Najlepiej wygląda pszenica, która tylko co wschodziła na jesieni. Sporo białego było i widocznie rosła pod śniegiem. Åadnie się ukorzeniła (ponad 15 cm korzeń tak więc susza nie straszna). Zboża, które były lepsze na jesieni teraz mają poprzypalane końce ale coś z tego będzie. W tamtym roku pszenica była całkowicie żółta a sypnęła nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać to zboża są jeszcze gorsze niż wyglądało to na początku ,

natomiast rzepak wygląda nieźle to chyba zasługa jego wielkości przed zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mało widziałeś kolego.W tamtym roku u mnie zboża przezimowały super, zeszła okrywa śnieżna (ponad półmetrowa) potem przyszły mrozy i silny wiatr. W tydzień pszenica zrobiła się całkowicie żółta, tak jak na tym zdjęciu (pszenżyto trochę lepiej wyglądało). Jak się tylko dało to poszedł azot (kto się spóźnił wjechał dopiero pod koniec kwietnia ale wtedy to już po ptakach było), zaczęła tak startować że nie mogłem jej zatrzymać. Rosła w oczach normalnie, plon 6t na IV klasie ale gdyby nie mozaiki na polu byłoby dużo więcej. Byłem zaskoczony, spóźnialscy zbierali tak w okolicach 2-3t/ha maks.

U nas na razie odpukać jest dobrze, rzepaki, żyto i pszenżyto nawet bardzo dobrze ale dzisiaj było -8, zero okrywy śnieżnej i wiatr. Jeszcze parę takich dni i będzie tak jak po drugiej stronie Wisły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich widoków jeszcze nie widziałem, przejeżdżając koło Bydgoszczy, całe połacie ozimin są żółte, co najmniej 80 %. Rzepaki trochę lepiej

http://forum.farmer....pszenica-ozima/

 

te pozostałe 20% to pszenżyto i żyto

nie widziałem żadnej pszenicy ani jęczmienia co by dawały nadzieję :'(

jutro i pojutrze to ostatnie dni na sianie nawozów po przymrozku

a ja jeszcze nie widziałem rozsiewacza w zbożu :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nawet na rzepaki nie sieja nie wiem co się dzieje. U mnie pszenica na gorach standardowo prawie nie ma psenicy ale przymrozek do -8 a nie ma snigu na polu i tez działa na nie korzyść. Nie wiem czy siac azot ale trzeba sie wstrzymac bo nikt jeszcze nie szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak? Czekamy czy jechać? A co jak ruszy i przyjdą mrozy? U mnie pszenica wygląda dużo lepiej niż na zachodzie ale jak się wstrzymam to kiedy ja wjadę :-\ ?

Jak wyjadę z rozsiewaczem to sąsiedzi z okien powypadają albo zadzwonią do psychiatryka, wezmą mnie w kaftan i skończy się dzień dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzisiaj obsiałem rzepak i jęczmień szło super zmarznięte jak diabli >:D

te oziminy dają nadzieję zwłaszcza rzepak :)

 

natomiast pszenica jest fatalna robiłem próbę BASF-u i kiepsko to widzę :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się