Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

co za pajac z tego mładanowicza 500 zł to nasiona prawie kosztują na hektar u mnie część rzepaku poszła napewno i częć pszenicy odmiana muszelka zostałą zmasakrowana przez mróz rzepak po ustąpieniu mrozów i nie wyglądał jeszcze żle a teraz nie mam pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest lepiej ale dzis od rana wiatr i to zajebiscie silny z deszczem. ale wczoraj rzuciłem na czesc pszenicy 100 kg saletrzku bo juz patrzec nie mogłem. ps ale sie ludzie patrzyli ja na pszenice a moj sasiad rsm na rzepak juz leje, nie rozumiem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500zł/ha możliwe jest tylko bez orki wjechać agregatem uprawowo-siewnym aktywnym. Ziemia przemarzła głęboko więc nie ma sensu orać 200kg pszenicy jarej i 15litrów ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 70ha pszenicy prawdopodobnie wypadnie, narazie czekam i obserwuje pomimo ,że mam zasianych 6 odmian.Z rzepakiem a mam zasiane 4 odmiany na 35ha mróz sobie też poradził i widze to kiepsko finansowo.Nigdy tego nie widziałem a gospodarze już 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marnie to wszystko wygląda. Niektórzy u mnie już zgłaszają szkody do ubezpieczeń, choć wydaje mi się że jeszcze za wcześnie bo nie ma jeszcze wegetacji.

ps. jarki, zastanawia mnie jak zrobiłeś fotki z 20 m wysokości? Masz samolot szpiegowski? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, świetne zdjęcie. Ale uprawy wyglądają tak jak u mnie w tamtym roku :-\

W tym roku jest dużo lepiej. Zielono i tylko czekać jak ruszy wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zgłoszeniem szkód to dobrze że tak wcześnie ,niech przyjadą jak najwcześniej zobaczą nędze i rozpacz na polu i dadzą Ci odszkodowanie ,a Ty zostaw sobie pszenicę ,skoś ją w sierpniu i jeszcze zarobisz, bo przeciesz nie mósisz jej likwidować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie jarki ! jak zrobiłeś zdjęcia, 20 to metrowa ambona?? >:D samolotek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie zrobiłem z ambony energetyków {mam kolegę co takim czymś jeździ} ;D

pokazuje ogrom zniszczeń po zimie jak okiem sięgnąć :'(

ps.to drugie jest wyraźniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zgłoszeniem szkód to dobrze że tak wcześnie ,niech przyjadą jak najwcześniej zobaczą nędze i rozpacz na polu i dadzą Ci odszkodowanie ,a Ty zostaw sobie pszenicę ,skoś ją w sierpniu i jeszcze zarobisz, bo przeciesz nie mósisz jej likwidować

miałem kiedyś taką sytuację z rzepakiem uznali likwidację a ja zostawiłem,

wymłóciłem przyzwoity plon tylko że w takim przypadku sporo ryzykujemy

bo idą kolejne nakłady a plantacja jest nieubezpieczona

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/aktualnosci/nalezy-sprawdzic-system-korzeniowy,35043.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy u kogoś poprawia się pszenica,robi się zielona,chce żyć czy może czeka na pług i nowy jary materiał siewny? Bo Ja chodzę co dziennie na pole i nie widze żadnej poprawy( cała sucha jak po randapie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się poprawia ale trzeba się dobrze przyjrzec , na razie się zbytnio nie cieszę bo dostała mocno po dupie i nie wiadomo co będzie dalej ,bynajmniej jakas nadzieja jest :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyglądałem się wczoraj i nie widzę żeby ruszała.

nawet ta która jest nieco zielonkawa nic nie wypuszcza

to są tak chore rośliny{pszenica} jak w 2011 rzepaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jeszcze wegetacja nie ruszyła. Roślina musi sporo odbudować. Ja się o swoją nie martwię w tym roku bo u mnie było sporo śniegu i jest całkiem zielona ale w tamtym roku to pług już czekał w pogotowiu. U mnie kilku przesiawało nawet pszenżyta, które jako tako przezimowały ale nie wiem czy się nie pospieszyli bo moja sypnęła nieźle. Miałem co prawda jedno takie podmokłe miejsce, które nadawało się do likwidacji ale nie dlatego, że mróz zniszczył tylko było za mokro. Po prostu wygniła. Nie dało się wjechać z niczym na wiosnę, zbyt późne opryski herbicydowe jeszcze bardziej ją dobiły. No i jeszcze w żniwa kombajn się topił więc nawet nie wykosiłem wszystkiego.

Także nie panikujcie bo w tamtym roku też miałem takie siano jak u Was i pozbierała się bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dzisiejszych oględzinach zbóż wygląda na to że wszystko do przesiania {jęczmień pszenica}

trzeba będzie pomyśleć o taniej technologii bo już dosyć kosztów poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtaniej i najlepiej agregat aktywny w zestawie z siewnikiem jeśli chodzi o zasiew

 

Ostatnio co się dzieje można określić jednym słowem masakra , u mnie 2010 powódź teraz te wymarznięcia ,człowiek powoli zaczyna tracić nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ruszyło pszenica zaczyna robic sie zielona i zaczyna rosnac miejscami nawet 1.5 cm urosła ale w nocy sa przymrozki wcale dobrze jej to nie robi. u mnie chyba same gory w pszenicy do przesiania ale jeszcze czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie robię sobie nadziei bo muszelka poległa ...obserwując codziennie rzepak to wygląda na to,że nie jest tak optymistycznie jak myślałem mam obawy bo wiele roślin ma przemarźnięty korzeń :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie rzepaki maja ladny korzen niestety stozki wzrostu sa poprzemarzane w znacznym stopniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się