Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

dokładnie rzepaki też z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej

a wydawało się że jest wszystko w porządku

a tu stożki przemożone zobaczymy jak korzenie wypuszczą :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z dnia na dzień sytuacja się pogarsza szyjki i korzenie są przemrożone skórka miejscami schodzi

a nowych przyrostów niema czyżby miała się powtórzyć sytuacja z ubiegłego roku :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety raczej tak :'( ...u mnie przemarzł na tyle,że nie wiem czy go dalej prowadzić...z dnia na dzień ginie w oczach :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica pod pług a rzepak jak w takim tempie będzie "znikał" to raczej też :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac kto ma stare sprawdzone odmiany to nie przesiewa ja akurat mam mulan i luciusz i jestem bardzo zadowolony a znajomi wzieli wynalazki jakies w tym muszelke i przesiewaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na metrze jest 15-20 żywych roślin z tego co najmniej połowa przemarznięta w korzeniu lub szyjce czy taki rzepak warto zostawić ??? przesiewanie to kolejne koszty i nie bardzo jest czym jedynie kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko już wszystko wiadomo rzepak 30 ha do zaorania i pszenica tez poległa

Ok. 1 ha zostało przy domu rzepaku to chyba tak dla pocieszenia ,mam nadzieje ze poniedziałek wtorek zakończę siewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu mam swój materiał siewny z zeszłorocznych zbiorów rzepak ozimy przesiewam rzepakiem zakupionym od rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słusznie trzeba mocno ciąć koszty bo nie wiadomo co zbierzemy z tych przesiewów

 

jest u Was jakaś nadzieja dla rzepaków bo ja swój chyba jednak zostawię choć wygląda strasznie :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój likwiduje ,właśnie jestem na etapie przesiewania rzepaku , przed samymi mrozami zaczął ostro wegetacje z racji tego ze był ładny pszenice tez no i stało się w zasadzie to efekt końcowy jest taki ze prawie wszystko poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo znaczenia jaka odmiana czy skrucony czy nie ,mroz wykosil wszystko jeszcze pszenica gdzie niegdzie walczy ale czy jest sens ja reanimowac jutro moze byc kaput

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszędzie krucho. U mnie jest dobrze, nic nie przesiewałem, jakieś tam straty są ale już się wyrównało bo też były żółte plamy. Na razie jest ok ale susza zaraz załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie siewy ozimin to znów mordęga najpierw nie szło zaorać

potem w tej suszy wszystko się ''topi'' i ciężko uciągnąć a ON drogi .

jakoś posiałem jęczmień wschodzi a pszenica dopiero wsiana

rzepak ma trzy-cztery liście ale jest bez wigoru brak mu wody :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki koło Bydgoszczy tak sucho przecież przeszła burza i napadało ,u mnie opady w sam raz co tydzień ,10 dni 6mm wschody super rzepak 6- 8 liści pszenica też wschodzi oby tak dalej.10 km ode mnie zalało beton na polu bronują bo nie ma szans wzejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w takim trójkącie bermudzkim gdzie chmury znikają

a poważnie to w mojej okolicy w obrębie kilku wsi jest niemal co roku brak wody

wokół pada a tu jedynie deszcz krajowy ewentualnie jakaś burza, dwa dni temu spadło 1,5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no panowie po raz kolejny zima zwariowała przy tych temperaturach wszystko zacznie rosnąć >:(

a do marca jeszcze dalekooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj malo tego sniegu sie robi na oziminach w dzien na plusie w nocy do -7 nawet pada to deszcz to sniego cos podobne taka zwariowana pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te zapowiadane przymrozki mogą narobić szkód zaznaczam że codziennie była delikatna odwilż a nocami słabe przymrozki , śniegu prawie niema ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się