Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Identycznie w moich okolicach, więc nie wymyślaj i nie wyważaj otwartych drzwi tylko siej Arkadię, może na polu nie wygląda pięknie ale potrafi zaskoczyć, pozytywnie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lewo w ogóle ktoś posiał czy zapomniał zasypać siewnik ?

@Jarki

 

Ten Kris aż tak cudowny jest ? Jakie + i - posiada ta odmiana i jak sypie na tle innych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mienia pogranicze wlkp-kuj pom co dziesiąte pole zółte moje pszenice julius skagen bamberka git znowu kleska urodzaju mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lewo w ogóle ktoś posiał czy zapomniał zasypać siewnik ?

 

Po lewo jest przewódka (nie moja) po prawo kris ta ładniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na chwilę obecną, jest nadzieja?

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

Który lepiej prezentuje się na chwilę obecną? ten po lewej czy prawej? Jeden z nich na oborniku, który stawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TEN polewej na oborniku

UKASZ a po co miedze tylko perz rośnie ,kamienie graniczne starczą ,ja nie mam miedzy na moich polach

Ten kris bardzo dobrze wygląda nic mu nie jest

THUG antywylegacze tylko pomagają ,ale nie gwarantują że ustoi, jak przyjdzie burza z wiatrem i deszcem to ta co ma wyleganie poniżej 6 ,to nie ustoją

SKAGEN z 2 wyleganie ,tego to bym nigdy nie posiał pierwsza burza i leży ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie z dzisiejszej lustracji dwie pszenice :o

zdjecie.jpg

U mnie skagen wygląda tak samo jak Twoja a figura trochę gorzej ale i później była siana.

Ale widziałem i takie pola jak to po lewej,w tym roku widać ogromne różnice odmian,za to rzepaki wszystkie wyglądają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom

Ja też stawiam na ten po lewej na oborniku.

Mój jest podobny tylko mniejsze liście jednym słowem nadzieja odżyła, ale u Ciebie szyjka wyżej niż u mnie to zapewne spowodowane wielkością liści.

Czujesz zapach zgnilizny? Bo u mnie nie czuć ale jechałem obok jakiegoś innego rzepaku to kilkaset metrów już śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ukasz

Nie mam ani jednej granicy

 

@lokizom

To że ten po prawej dziś wydaje się lepszy wcale nie świadczy że tak jest

Ten po lewej miał większe liście i one teraz zgniją @ikcomas wielkość liści

Niema nic do wyniesienia szyjki tu chodzi o inne prowadzenie mocnej plantacji

 

Jeśli chodzi o moją pszenicę to myślę że ta zostanie mimo tego że na górkach

Mocno odcierpiała (testy robiłem z górek) to jednak obsada będzie do akceptacji

Co innego ta moja słabsza tam żółto-brązowych placów jest zdecydowanie więcej

Są też dużo większe ale dziś tam nie szło już dojść żebym mógł to oceniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TEN polewej na oborniku

UKASZ a po co miedze tylko perz rośnie ,kamienie graniczne starczą ,ja nie mam miedzy na moich polach

Ten kris bardzo dobrze wygląda nic mu nie jest

THUG antywylegacze tylko pomagają ,ale nie gwarantują że ustoi, jak przyjdzie burza z wiatrem i deszcem to ta co ma wyleganie poniżej 6 ,to nie ustoją

SKAGEN z 2 wyleganie ,tego to bym nigdy nie posiał pierwsza burza i leży ,

 

@lokizom tak czy siak całość tych liści jest przemarznięta i rzepak to wszystko zrzuci pytanie co z korzeniem stożkiem wzrostu

 

@ukasz miedze a po co komu miedze to siedlisko patogenów co ty zatrzymałeś sie na samych swoich?

 

@ miwgos wiesz co nie chciałbym wyjść na zarozumialca ale chyba coś nieumiejętnie prowadzisz łany albo ktoś Ci podpowiada źle jeżeli dobrze zrobisz pierwszy zabieg regulujący i dobrze skrócisz i wzmocnisz dokłosie wszystko ustoi .

powiem na swoim przykładzie i sąsiada u mnie Arkadia ustała która jest wysoką odmianą a po sąsiedzku brilliant leżał plackiem a jest niższy i w skali wyżej od arkadii

ciekawe co powiedzieliby Anglicy przy ich ilości opadów wiatrów i dawek azotu około 310 N w czystym składniku zresztą ostatnio w UK został pobity rekord 16,5 tony z ha .praktycznie cała stała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedzieliby Anglicy przy moich opadach

Po wcześniejszym zastosowaniu 1,5 dawki chlorku chloromekwatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam miedze z każdej strony i jeszcze się sąsiedzi wpieprzają. Dwa lata temu musiałem geodetę wziąć, bo jeden nawet miedzę o 2 metry przez ileś lat przesunął. U mnie trzeba na karguli i pawlaków, bo inaczej z każdej strony do podwórka by mnie zepchnęli.

Ale starczy o tym, bo jest osobny temat o miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DAYMON wyniki COBORU

THUG nie wiem ile siejesz na metr roślin ,ja 320 ,powiesz że za dużo i przez to wylega ,są u mnie tacy co sieja żadziej ,ale plony niższe może raz na 3-5 lat wyższe ale średnia z kilku lat dowodzi że te 300 to jest minimum i termin siania po 20 września,zresztą większość hodwli zbóż rekomenduje 300 -350 roślin ,tylko nieliczne odmiany żadziej

A modus z CCC stosuje wcześnie przed 1 kolankiem krótko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DAYMON wyniki COBORU

THUG nie wiem ile siejesz na metr roślin ,ja 320 ,powiesz że za dużo i przez to wylega ,są u mnie tacy co sieja żadziej ,ale plony niższe może raz na 3-5 lat wyższe ale średnia z kilku lat dowodzi że te 300 to jest minimum i termin siania po 20 września,zresztą większość hodwli zbóż rekomenduje 300 -350 roślin ,tylko nieliczne odmiany żadziej

A modus z CCC stosuje wcześnie przed 1 kolankiem krótko

to błąd z regulatorem bo ccc +moddus powinno być po pierwszym kolanku lub niewiele za faza BBCH 31 , jak robisz wcześniej to jeszcze dokrzewiasz

a co z dokłosiem nie stosujesz ??

ja lecę tak medax top plus ccc O,6+0.8-1l faza 31

później jadę dokłosie faza około 37-38 BBch medax 0,5-0,6 l/ha

ogólnie sieje i dąże do tego żeby mieć 800 kłosow na metrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za specjalnie mi się podoba ten oszczędniejszy pomysł basf

Za dużo środków skracających system korzeniowy

Jeśli już to pełne 0,8 l/ha medaxu

 

Zdecydowanie wolę i stosuję pomysł syngenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn co skraca korzeń oprócz ccc według Ciebie?

0.8 l to nie jest pełna dawka medaxu

medax wybrałem głównie dlatego że przy mieszaniu nie stwarza zagrożenia przypaleń i fitotoksyczności

ale największa jego zaletą jest to że nie potrzebuje temp oraz słońca jak produkt syngenty

poza tym kto stosował caryx w rzepaku wie że nie ma nic lepszego do regulacji (nie mówię tu o działaniu grzybobójczym)

a medax tak działa w zbożach jak caryx w rzepaku w końcu opierają się na tej samej substancji (chlorek mepikwatu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może Ty mi odpowiesz czym się różni

Chlorek mepikwatu od chloromekwatu

 

O 0,8 pisałem w kontekście Twojego 0,6 + litr CCC

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może żle się wyraziłem pryskam jak po rozcięci 1 kolanko jest widoczne 0,5 do 1 cm od węzła krzewienia ,bo większośc rolników jak mówi że jest 1 kolanko to już jest drugie jak się rozetnie rośline

Test zrobiony ponownie ,pomimo że pszenica od dołu zielona ,to prawie nie puszcza ,tylko jedna odmiana i to nie wszystkie żdżbła,

Morał taki że wymarzło, albo testy są do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się