Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Brązowe plamy na korzeniach po przecięciu to efekt żerowania śmietki, jesienią były wydrążone kanały w tych miejscach, które teraz się zabliźniają.

 

Napiszcie jakie odmiany rzepaku wam wymarzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod kościołem twierdzili iż Sailor korzonki dostaje choć z wierzchu sianko...na Pałukach żaden rzepak nie wymarzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzonki to nie jadna dostaje ale węzeł krzewienia brązowy ,jak się zrobi 15 stopni ciepła to padnie i według mnie ta pszenica nie będzie się za bardzo krzewiła ,będzie 300 kłosów i to ma dać plon-JAKI ,ten rzepak między Sarbinowem a Żninem też taki świetny według ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba siać N i czekać, pszenżyto było po mrozach zielone, teraz 2/3 pola pożółkło, cześć zielona zgniła i całe źdźbła urywają się przy węźle krzewienia,

korzeń z węzłem mocno trzyma się gleby, ale nowych korzeni brak a mimo tego od węzła w miejsce tych obumarłych źdźbeł pojawiają się nowe odrosty,

ilość odpowiada mniej więcej ilości rozkrzewiań jaka padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okolice Jaroszewo-Żnin to nie jechałem na Sarbinowo-Żnin...lustracja pola z łopatka(ponoć PewnyZakładUbezpieczeń odmawia wypłaty ze wzg na korzonki)i wygląda to tak jak u @barts -nowe pojedyncze odrosty bladozielone,poskręcane-korzonki pojedyncze różnej długości(SAILOR i Linus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem niby korzonki białe puszcza ale pole czarne nie wiiem czy jest sens to zostawić dam azotu może do Wielkanocy coś ruszy jak nie to jęczmieniem trzeci raz na tym samym polu szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2012 ze zbożami zwłaszcza pszenżytem było jak teraz z częścią pszenic

Tylko wtedy nie było tyle czasu do namysłu co robić i wielu zostawiło

Efekt był taki że w czerwcu jeszcze na wariata orano a kto zostawił

Takie dziadostwo wymłócił do 2 ton a z chwastami do dziś na tych polach walczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie 2 tony,a 2,5 i co niektórym udało się TO wcisnąć po wsi jako KWALIFIKAT niewymarzający-nim się klienci pokapowali,że CN sprowadzą takowy zewsząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem ostatnio obsadę rzepaku w 40 miejscach i odpowiednio na każde 10 miejsc wyszło:11,14,15,19. Ciągle czekam na ubezpieczycieli ale raczej zostawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki a twój jak się trzymie i ile pszenicy braknie do wzejścia ,przecież to już ponad miesiąc,moja po tygodni zaczyna kiełki puszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem niby trzyma się ale zimno jak cholera

Coś tam wypuszcza rzędy widać ale są też słabe te po śmietce

Miałeś rację że z drugą dawką N do świąt nie pojedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica LINUS i KWS MONTANA do likwidacji(z Concordii dotarli)będą buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mało miałeś tej pszenicy bo 20 ha buraka nie siejesz przecież ,ja z moim LINUSEM nie wiem co zrobić,reszta przesiana,lepiej żeby nic nie byo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie ile tej pszenicy było

Ważne jest to że te odmiany nie wytrzymały mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z resztą rzepaku cały czas nie wiem co zrobić wszystko przez te zimno. Nawozy rozsiane miesiąc temu a przyrost słaby,i cały czas można znaleść gnijący storzek a po boku nowe boczne pędy,ale pytanie czy taka roślina nie zgnije później cała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz taki zostawiłem stale kwitł plon 500 kg z ha teraz się nie oglądam orzę i kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30%areału w gospodarstwie przesiewam burakiem pozakwotowym kontraktowanym-a rzepak to przebronowałem bronką posiewną(jeszcze dziadkowa)-wywlekło 40% obsady o chorym,zmarzłym itp.korzeniu-do Wielkanocy będzie wiadomo jak rosnie reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niepryskana pszenica była na chwasty

Przesiewy zakończone 42 ha,reszta walczy o życie ,zobzczymy co będzie lepiej sypało,jak bedzie sucho ,to ani to co zostało ,bo sytem korzeniowy walniety, a jare to wiadomo że lubią wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-pszenica powschodziła po ponad miesiącu od siewu-więc nie pryszczyłem,siana po rzepaku wiec w ziemii zostały resztki chlomazonu i metazachloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część rzepaku na pewno do likwidacji, reszta dostała 300 litrów RSM i nie wiem, słabo się rusza. Jęczmień się zazielenia jednak ciężko cokolwiek dobrego o nim powiedzieć, pszenica z rudej powolutku nabiera odpowiedniego koloru (ogromne przyrosty korzeni), pszenżyto brak uwag jakby nie było mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się