Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

U nas też Linus do likwidacji. Trzeba będzie spróbować innej odmiany, może się lepiej utrzyma, jak się taka "zima" powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć że miesiąc temu spisałem Juliusa na straty , dodam że siany optymalnie 70 kg/ 150 szt m^2

 

19 dni różnicy oraz 100 N saletry która dopiero go szturchnie jak się ociepli :lol:

 

 

julius3aquu9.jpg

 

julius2oizts.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę ale wydaje mi się że puszcza z każdego rozkrzewienia ?

Zanosi się na małe 500 kłosów na metrze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te najbardziej rozwinięte rośliny puszczają prawie z każdego, gdzie mają od 6-9 pędów,

wyglądało to źle na początku marca ale teraz zaczyna napawać optymizmem, mimo że miejscami obsada ucierpiała to Julius "da radę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie w Polsce robione?

Czyli ogólnie nie najgorzej, u Ciebie

zależy jak na to patrzeć, na pewno pszenica już przestaje wkurzać wyglądem bo z brązowej zmienia kolor na ciemnozielony - prowadzona będzie na 8 ton a co wyjdzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tu mieć spokojne święta ;)

 

Macie inny klimat zawsze jestem dwa trzy tygodnie w tył

Naprawdę tylko pozazdrościć !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Wschód dorównać nie ma najmniejszych szans nawet za miesiąc. U mnie w tej chwili goła ziemia. Część do zaorania bezapelacyjnie ale tam gdzie 10-15 sztuk na metrze będę ratował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thug zeszłoroczne foty dodajesz ???

masz mnie za oszusta czy jak to zdjęcie jest z tego roku tak jak mówię z 18 marca

mam ich wiecej ale nie mogę wrzucić bo przestrzeni nie mam czy jakoś tak mi się wyswietla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żart to chyba nie z tego roku ;D No ja takiego w tym roku nie widziałem.Ile N już dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde ludzie jaki żart u nas wszystkie rzepaki tak wyglądają no może jedne lepsze trochę inne gorsze ale ogólnie jest bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć :o

Ja jak bym wrzucił foty swojego to napewno wszyscy by uwierzyli że to z tego roku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie pochwalcie się śmiało swoimi, bo ciężko uwierzyć że może być tka źle jak piszecie...

 

A co do gonienia rzepaku z dolnego śląska , to nasze rejony nie muszą gonić bo i tak wegetacja u nas potrwa dłużej, za 3 tygodnie u nich będzie kwitł rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki dział FotoFarmer, wrzuć tam zdjęcia i daj linka tutaj. Uwierz nam, że ciężko w to uwierzyć bo mamy zupełnie inny rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie pochwalcie się śmiało swoimi, bo ciężko uwierzyć że może być tka źle jak piszecie...

 

A co do gonienia rzepaku z dolnego śląska , to nasze rejony nie muszą gonić bo i tak wegetacja u nas potrwa dłużej, za 3 tygodnie u nich będzie kwitł rzepak

wegetacja dłużej jakim sposobem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "kartki w kalendarzu" u was rzepak rośnie ładnie od 3 tygodni u nas dopiero zaczyna się zbierać, wy będziecie kosić , my dopiero planować, odniosłem się bezpośrednio do tego że rzepak z innych rejonów nie dogoni rzepaków takich jak twój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się