Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Pszenice te "problematyczne" nie mają chęci na ruszenie

Nadal są żółte rude czerwone i diabli wiedzą jakie

Tylko zieleni w nich jakoś brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas w saletrze by wytrzymał ale RSM ???

Nie lałeś jeszcze nic jak nie to robi się późno

Pytanie czy warto musisz mocno przemyśleć

Bo jak masz korzenie przemrożone to pług

Jak tylko stożki to warto przemyśleć

miał być do orki a teraz gdzieś się pojawił, wypadło ze 30 sztuk na metrze, te co zostały są ok, liczę że będzie cena i chcę spróbować jak najwięcej więcej uratować,

ten "lepszy" dostał już cały azot ale tam gdzie nic nie było nie dałem ani grama azotu jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś po małej przejażdce rowerkiem ,22 km, stwierdziłem ,że przez ostatnie dwa tygodnie mase pszenić przesiane ,ale te co zostały to połowa nadaje się tylko do przesiewu,ale naprawde mało ich zostało,większość pól to szarość ,jakby nie rzepaki ,to by był brak zieleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeździłeś w moim regionie ;)

Oj jeszcze się ludziska zdziwią co mają na polach

Mnie to bardzo dziwi bo to ci sami co cztery lata temu

Rozmnażacze chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już raczej widać co zostało, rzepaki zielone i odbudowują się, zboża te co przetrwały duże przyrosty korzeni przybyszowych na których pojawiają się włośnikowe,

obecnie koszt przesiania jarą pszenicą to lekko 600 zł/ha czyli tona, bo kupować materiał byle jaki za duża kasę to lepiej dobry kwalifikat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kolega tanioooooooooooooooo ci sprzedał ,u nas najtaniej to 1000 zł tona wyczyszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś pusto się zrobiło, nikt nic nie pisze ...

Wasze uprawy poprawiły się przez te kilka cieplejszych dni ?

 

@ jarki

 

Jak tam rzepak nie chwalisz się :P

Toprex przyhamował go ? Odbudowuje rozetę czy idzie w górę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SY KOLUMB idzie w górę i KADORE reszta we wsi nie idzie i nie odbudowuje się efekt bez TOPREX tylko zimy ??? ...pszenice znikają z pól..szarość jak w janowcu u @miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica widać że nadrabia zaległości, leży całkowicie na ziemi minimalnie listki odstają do góry, oby tak dalej... (12 rozkrzewień chodź drobnych nie trzeba długo szukać)

Rzepak sam już nie wiem co o nim myśleć ... niby ruszył ale każdy inne tempo, stadium ... później zasiany rzepak będzie szedł swoim ścieżką czy będzie rósł jak siane w terminie(fazy rozwojowe) ? narazie wygląda słabo na tle zasianych 3 tygodnie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem się pochwalić pszenżytem, ale nie zrobię tego, bo nie ma czym się chwalić. Wygląda bardzo słabo. Zdjęć na razie nie wrzucę, bo muszę na chwasty najpierw zrobić oprysk, bo pełno chabra jest po nieudanych burakach. Ale ogólnie jest źle i zastanawiam się nad likwidacją. A z drugiej strony szkoda mi nawet małego plonu, bo nie będę miał nic dla kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stan tych przemarzniętych ozimin,to jednak myślę że najlepszym rozwiązaniem było przesianie tego.

Pszenice i rzepaki bardzo słaby przyrost i nie równe stadia rozwoju (oj będą problemy z ochroną tych plantacji) walka z robactwem w rzepaku to będzie istne piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjście jedno mam. Zostało mi ziarna koniczyny, to ewentualnie wsieję i chociaż się bydlaki ucieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ze słabego rzepaku się nie bydlaki a sąsiedzi ucieszą(też ich podobnie bym określił ;) )dziś poszedł ostatni N z saletry-z perspektywy traktora to plantacja wygląda jak u @Daymona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru - jaja we wsi . Tęgi rzepak po zimie którego zostało mi w porywach od 5 do 10 szt/ na m kw. potraktowałem ostro gruberem z myślą o qqrydzy . Z tego co zostało to się na polu zazieleniło i z daleka wygląda nawet lepiej od tych co już drugą dawkę dali i pryskają z myślą o jakimś plonie .

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuczanin81 czytając twój post dochodzę do wniosku że mamy tych samych sąsiadów ;D

 

 

sensację mieli i w głowy pukali się jak pszenice w lutym siałem,a teraz wygląda lepiej niż ich zimowa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jadę jutro na chwasty, potem lekkimi bronami i czas pokaże, czy warto dalej coś z nim robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymon

To nasz narodowy sport wyśmiewanie wszystkich

 

Teraz się okazuje kto miał rację w styczniu

Wykuwając rośliny i robiąc testy przezimowania

Dziś tak jak Piszesz moja ma dwa pełne liście i zieloniutka

A większość ozimych żołta i nadal cierpi

 

Biegają ze sraczką co tu posiać w taką susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pamiętnym 2012 zrobiłem błąd,że rzepak zaorałem -największe nieroby dopłatowe wyciagnęły 3t.x2000-teraz mimo dobrej obsady trzeba było postąpić podobnie?choć wszyscy zostawiają wg ówczesnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z mojego rzepaku to też się śmieją, obsada fatalna ale się zieleni. W okolicy są przeróżne rzepaki, od bardzo dobrych poprzez średnie do beznadziejnych i większość zostawiona. Wczoraj widziałem jak taki kiepski ktoś pryskał, z zasadzie gołą ziemię. Tymczasem pobliska olejarnia podpisuje kontrakty po 1820 brutto, na wolnym rynku będzie zapewne więcej i wszyscy na to liczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się