Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Szczerze to przy takim nawożeniu to troche nie realne te 4tony. Więcej to ja pod pszenicę daje. A przy takiej ochronie fungicytowej to rogactwo by Cię zjadło razem z rzepakiem,no chyba że u Ciebie mają mniejszy apetyt.

U mnie przy takiej uprawie,wyciągają MAX 2,5t a ziemnia 3a. I materiał kwalifikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też IIIa-tylko u was pewnie RZEPAK-PSZENICA-RZEPAK itd.to wtedy się zgadza-te 2,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, przy takim płodozmianie po kilku latach rzepaku nie trzeba by siać:-D Buraki też mamy,bo cukrownia o 20km oddalona i chętnie kontraktują,qq czasem koniczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...na VI klasie to słabo :)

 

Nie no bez przesady, przy takim płodozmianie po kilku latach rzepaku nie trzeba by siać:-D Buraki też mamy,bo cukrownia o 20km oddalona i chętnie kontraktują,qq czasem koniczyna.

We wsi dominuje taki płodozmian(PSZENICA-RZEPAK...)ani grochu,mieszanek,czasem kuku,buraki u 10%-choć cukrownia 36 km-żadnych zwierząt i można UE doganiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że też wczesnie przesiałem to pszenżyto. Dzisiaj widziałem kilku rolników, którzy dopiero zaczeli przesiewiac a niektorzy dopiero sie beda zbierac, a sucho już jak cholera. Nawet żyta te późno siane do przesiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to teraz wygląda u Was ale w kujawsko-pomorskim

patrząc na rachityczne rzepaki które zostały wydaje mi się że dobrze zrobiłem kasując rzepak . Wtedy co niektórzy podnosili ze zdziwieniem powiekę skrobiąc sie po czole . Teraz też się drapią pod czapką ale z innych powodów . Kiepską sytuacje pogarsza ciągły brak opadów . Co z tego że poszły czasem atomowe dawki N i teraz reanimacja odżywkami jak niestety system korzeniowy jest niewydolny i pogłębiająca się susza . Z ocalałych pszenic dobrze startuje julius a baroco żyje ale nie zapowiada się dobrze . Kiedy deszcz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zima daje nam kopa od zeszłego roku tylko susza-w normalnych warunkach jesiennych-to by się nie stało-co się stało...opad od początku przesiewów 6 LITRÓW NA M2!!! @witch5-pewnie kuku będzie po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak . Część zaorałem i tam już rośnie jara a ta część po gruberze na qq . Dziś poszła pierwsza na ryzyk -fizyk bo trochę wcześnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko deszczu i uprawami można było by nacieszyć oko ... 15 litrów od początku marca największy opad 5 mm jednorazowo, jak uprawiać ?...

 

mrncmy.jpg

jm7ipl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sucho. Przesiałem dziś pszenżyto jęczmieniem jarym, zgodnie z radą "Ojca". Ale tak sucho, że musiałem jeszcze lekkie brony potem przeciągnąć. Szkoda mi było je likwidować całkiem na rzecz jarego, więc to był najlepszy kompromis. Teraz tylko deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie da się zrobić tak, jak być powinno. Szczególnie gdy wybór dyktują finanse.

 

Drugi powód to zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tam dziś pochlapało-termin nie taki późny na to przesianie-we wsi dziś rzepaki poszły pod tradycyjny pług?15 cm wysokosci i do kwitnienia gotowe(odmiany nie znam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką to może nie,ale u mnie te co zostały to połowa da plon max 3-4 tony , a dzis traktorkiem miałem podróż 35 km ,to są takie na 2 tony,aż żal patrzeć ,sasiad dziś zaorał rzepak i zasiał jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, u nas 95 procent "gospodarzy" ucieszy się wynikiem 3-4 tony; inne priorytety. Ta dostała już 170N. Po sąsiedzku z moim jęczmieniem jarym (po przesianym ozimym) rośnie wygłodzona pszenica którą kolorem jęczmień już przebił a niedługo i przegoni wzrostem...

A rzepaku tego co został nie przeorzę (jary wschodzi), a niech ugór będzie jak sobie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówię że jeszcze przez cały maj będą przesiewać

Patrzy taki i myśli że zielono tylko jak opryska od miotły to ...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co pomylili pszenicę z perzem, u mnie miotły nie znalazłem a u sąsiadów pełno i inne chwasty ostatkiem sił kwitną.

Jak oceniacie moją pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bym dał żeby taką mieć

Moja jara wyprzedza większość ozimych

Ale to nadal jara i do poczciwej ozimej się nie zbliży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, u nas 95 procent "gospodarzy" ucieszy się wynikiem 3-4 tony; inne priorytety. Ta dostała już 170N. Po sąsiedzku z moim jęczmieniem jarym (po przesianym ozimym) rośnie wygłodzona pszenica którą kolorem jęczmień już przebił a niedługo i przegoni wzrostem...

A rzepaku tego co został nie przeorzę (jary wschodzi), a niech ugór będzie jak sobie chce...

Jak dostanie pszenica wszystko to koiszty 3 tyś i jaki sens 3-4 tony namłócić

 

http://forum.farmer....e/364-pszenica/

oj jara chyba nie dogoni...

d\Daj zdjęcie całego łanu bo takie pszenice są nawet na plantacjach gdzie plon rokuje na 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie miwigos. Tak jak na przyklad u mnie miejscami, niby nie ma tego dużo (około 15% powierzchni to takie miejsca) ale plon na pewno obniży sporo. Foto takich miejsc

psz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się