Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Fajne te Wasze rzepaki 

Już kiedyś o tym pisaliśmy w temacie bor problemem jest jak późno jesienią podać skutecznie bor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podać takiej ilości boru tym najbardziej wymagającym roślinom nie szkodząc tym samym słabiej rozwiniętym, bor w nadmiarze potrafi być bardzo szkodliwy...

Zawsze można przyjąć taktykę ignorowania i brak monitoringu  udając że problemu nie ma ...

Fajnie to one dopiero się zapowiadają mimo długiej drogi przed nimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może  miwigos? :)

U mnie rzepak blady,nawet Maruderzy mają soczysty,pszenica 2,5listka,jara jeszcze nie posiana

Edytowano przez Pałuczanin81
zmiana zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego do mnie,po  nocy plus 9 stopni i opadach ,nareszcie widać rzepaki jak się zielenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenice naprawdę dają nadzieję 2-4 rozkrzewienia fajny kolor dostały po deszczyku 

Rzepak już jest ciekawie pole zielone potrzebował czasu bo stracił liście nie było przenoszenia pierwiastków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko wygląda bardzo obiecująco, aczkolwiek zimno jest. Pewnie wasze rzepaki dogonily już mój, chociaż trzeba przyznać ze ten po grochu to odleciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru siew pasowy dla ubogich i pszenica Arkadia 150 szt/m,   siana 23 września

 

220367xwb.jpg

 

22038i1l2b.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie raps trochę bardziej pokarany przez zimę i dopiero po pierwszej dawce N i pszenica  Kilimanjaro siew 200kg/ha 23-09 chba poczuła azot wiosna-emotikon-ruchomy-obrazek-0029 ale Skagena i tak raczej nie dogoni

b94b974797829af5gen.jpga18a8bbf86c0332agen.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas rzepaki bardzo podobne do Waszych nie wielkie różnice między plantacjami

@barts ile ta pszenica ma rozkrzewień w tej chwili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Czekam na dowody

Pszenica po 2-4 rozkrzewień, na koniec pierwszej dekady kwietnia będzie idealna obsada nawet będzie co redukować, oczywiście nie będzie to dywan jak u tych co sieją po 200 kg ale rokowania bardzo dobre, najlepsze że późny zabieg herbicydowy wymiótł miotle i niedobitki  dwuliściennych zostały...

Dla porównania pszenżyto również 150 szt

11cqsua.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy stosować CCC na pszenice i pszenżyto, średnio mają po 3 rozkrzewienia i 4 wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w celu lepszego rozkrzewienia ?

Pytanie ile jest roślin na metrze i ile ma być kłosów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi co się śmiali że rzepak sieje w połowie sierpnia swoje siali na koniec sierpnia są właśnie po orkach wiosennych . Rzepaczki przeczesali pługiem nie dlatego że kiepsko przezimowały tylko z powodu fatalnych wschodów . Tydzień spóźnienia w moim regionie skutkował w ubiegłym roku porażką . Brak obsady na każdej górce , to co wzeszło nie miało siły robić rozety . Rachityczne roślinki nie rokowały niczego dobrego . Nie tylko mrozy nas gnębią . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pokazuje, jak ważna jest terminowość względem pogody i warunków na polu, a nie kalendarza. Wiem, powtarzam się, ale to bardzo ważne, a tak wielu to olewa, czekając np na tydzień przed świętami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to sam pytanie czy to z wyboru 

Cholera teoretycznie to koło 500 kłosów będzie 

Tu @barts ma doświadczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak równo rozmieszczone to nie ma się o co martwić gorzej jak w jednym 200  a drugim 60 sztuk, jak obecnie ma 3 rozkrzewienia to do tych 6 dojdzie z czego po 3 do 4 powinny zostać,  najlepiej wizualnie nam zobrazuj bo na słowo ciężko określić to tam się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równo rozmieszczone, tak siałem, jak producent nakazał :/ a pszenica to Kilimanjaro, siana w optymalnym terminie tylko wiecie jaka była zeszłoroczna jesień. Pokropiłem CCC zobaczymy co z tego wyjdzie, kawałek zostawiłem bez oprysku dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się