Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Jesteś "w błędzie" :) ;) 

Co daje pisanie o plonach jak dla jednego 4 t to sukces a kto inny uzna że to tragedia 

Każdy ma inną ziemię pod nią uprawy do nich agrotechnika itp. itd. 

Mówienie o plonach zawsze kończy się na gumowych tonach i hektarach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwalić jo, ale moje chwalenie się to dla innych porażka, jak mówi Kolega wyżej. W bardzo dobrym roku żyta mam 3 tony, owies rok temu (dzięki sianiu 3 marca) dał 4 tony. Dla mnie to rewelacja, a dla Ciebie czy innych kolegów to bezsens uprawy. Bo każdy ma inne warunki. Kiedyś byłem na żniwa i siewy u kuzyna na III i IV (z 4ha zbierał tyle, co ja z 16). Potem on przyjechał do mnie, zrobił pługiem kilka okrążeń, powiedział "jak bym miał tu żyć i to uprawiać, to wolałbym się powiesić" i pojechał do domu. Dlatego ja nie lubię porównań i mówienia o plonach, bo trzeba znać czyjąś ziemię, żeby to zrozumieć. Ewentualnie Lokizom mógłby mnie zrozumieć, ale to też inna bajka, bo rodzaj gleby podobny, za to w agrotechnice i dbaniu o pH chodzę mu między piętami ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Marecki. Nie zawsze u Nas opłaca się dużo inwestować w uprawy bo plon w dużej mierze zależy tutaj od opadów, w znacznie większym stopniu niż u innych forumowiczów. Np. w zeszłym roku wyszedles na pewno finansowo lepiej na owsie niż ja na pszenzycie ozimym, które dostalo ,,wszystko". Coś mi się jeczmien ozimy spier...., jak pryskalem T1 ze skracaniem ze 3 tygodnie temu to warunki byly dobre, było koło 15 stopni i bez przymrozkow a teraz zrobił się żółty i stracił kolor a tam gdzie kawałek niedopryskane jest ok. Te warunki stresowe w dłuższym czasie po oprysku mogły mieć wpływ na to ze tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój jęczmień też przypaliło po Tilt-cie,więc wszędzie równo(wbrew wywodowi @jarki-go)

@Marecki i @lokizom chociaż potraficie wstawić "odnośnik"plonu wg waszej gleby,agrotechniki,opadów,czy sytuacji w regionie!

(o którym pojęcia nie mam :) ) IZA TO WAS LUBIĘ...Pan Moderator mógłby brać,ale nie weźmie z Was przykładu?

7 godzin temu, Pałuczanin81 napisał:

Tu trzeba się chwalić

Miałem na myśli Pałuckie zwyczaje moje i @miwigosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę fotek i opis sytuacji. Mimo że co chwilę pada, mam wrażenie że za mokro to nie jest. Trochę martwi mnie system korzeniowy rzepaku (spójrzcie na zdjęcie niżej), dużo roślin trafia się właśnie z bardzo ubogim korzeniem głównym - Nie popada to uschnie. Rzepak sięga do piersi, różnica między bardziej rozkwitniętym to 3 dni. Widać pęknięcia na łodygach jak już wspominał ktoś powyżej. Nie wrzucam zdjęć z drugiej plantacji, de facto tam rzepak po zimie był kiepski, teraz mi się bardzo podoba :) Zwróćcie też uwagę jak wygięta jest łodyga tuż nad powierzchnią gleby - praktycznie wszystkie odmiany. Osiadanie to nie jest Orka z Campbellem i crosem, agregat uprawowo siewny z wałem gumowym (twardo jak na podwórku). 

Wiem że niektórzy mają rzepaki w innej fazie, byłem w okolicach Malborka Kwidzyna w zeszłym tygodniu. Tak widocznej różnicy pomiędzy rzepakami w Polsce nie było od lat! Spokojnie, głowa do góry, wasze ziemie wam to oddadzą z nawiązką ;)

Pszenica, kiedy pryskałem i czym to możecie znaleźć wcześniej na forum. Jest przebarwiona jak jasna cholera - wygląda jak kupa... klina nie pryskałem i też tak wygląda. Wniosek ewidentnie podatność odmiany. Sąsiad ma ładną zieloną ale nie wiem jaką ma odmianę. Chyba jak się pogoda unormuje to podam siarczan i mocznik. Są przeciwnicy mocznika dolistnie- proszę możecie mnie przekonać :)

Aha, wiem że pszenicę mam przekrzewioną ;)

 

 

large.20170429_085143.jpg.0b250a83df55f82f6917bb1d0f36e078.jpglarge.20170429_085607.jpg.af193fd2a5b838dbfdd50318aad48d31.jpglarge.20170429_091151.jpg.b4f60e8754a37140af93a4b109a5aa9e.jpglarge.20170502_192357.jpg.fc92f4a87d905c269ed8753946a5d7bb.jpglarge.20170429_091028.jpg.6c8acee0574daa7bf67da50d34f73425.jpglarge.20170429_091122.jpg.9cd03f3f73fe1365bcc5f6742ff32ab3.jpglarge.20170502_153903.jpg.09699dc793e54fbd20eecf49112d9367.jpglarge.20170429_090503.jpg.3f8b8cfada31da9e3321e9db7903a019.jpglarge.20170429_090816.jpg.45d08513de53367e6f9659c61f622b03.jpg

Edytowano przez R-w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Pałuczanin81 napisał:

Mój jęczmień też przypaliło po Tilt-cie,więc wszędzie równo(wbrew wywodowi @jarki-go)

@Marecki i @lokizom chociaż potraficie wstawić "odnośnik"plonu wg waszej gleby,agrotechniki,opadów,czy sytuacji w regionie!

(o którym pojęcia nie mam :) ) IZA TO WAS LUBIĘ...Pan Moderator mógłby brać,ale nie weźmie z Was przykładu?

Miałem na myśli Pałuckie zwyczaje moje i @miwigosa

Tak twierdzisz ,moje pola znasz,jeszcze nigdy nie dołożyłem ,bo nic mi to nie da,narazie na polach jest Ok ,a w porownaniu do zeszłego roku to git,mamy tego samego inspektora od buraków sptaj sie go jaki miałem plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-chciałem napisać,że Pałuczanie potrafią napisać co uzyskują z pola..Sami swoi,a Pomoże nam nie pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@R-w zupełnie jak bym czytał i widział moje uprawy tylko za jakiś czas ;) 

Czyli prawie wszędzie taki sam problem z tą pojebaną pogodą a różnice odmianowe to norma tylko teraz bardziej widoczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadam w kompleksy 

O pszenicy nawet nie będę wspominał 

Natomiast Twój rzepak na pierwszy rzut oka jest zdrowszy i wcześniejszy do mojego 

Niski owszem ale ja myślałem że masz coś od pioneera 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica jak pszenica lepsza niż w zeszłym sezonie jak na razie, 

Rzepak niski to on był już ma dobre 120 cm +  a jeszcze pójdzie do góry, współczuje tym co mają tradycyjne bo zapewne 2m+ wysokości złapią,

niby dość wcześnie kwitnie, nawet na nakładkach wiosennych tez już zaczyna, plus to że słodyszek ma zajęcie już i miód zbiera :D bo pszczół nie widać...

Obstawiam  że kwitnie z głodu :(

Pioneer może w nowym sezonie ?

 

Wstawiłbym zdjęcia nowego pszenżyta ale nie będę taki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pszenica też wygląda beznadziejnie po tym oprysku , niby nowy liść wychodzi już zielony , ale nadal wygląda i tylko denerwuje .

Rzepak dochodzi do 130 cm , a myślałem że mocno go skróciłem .

@barts pszenicę masz ładną , rzepak masz w dalszej fazie, mój jeszcze tak mocno nie kwitnie w okolicy wszystkie już mocno kwitną  a mój się coś obija , albo coś źle robię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niski rzepak to jest ten, chyba nikt go nie przebije. Wczoraj i dzisiaj ruszył ostro ale od poniedziałku do piatku ma być maks 6 stopni i przymrozki wiec znow dostanie po .... Ostatnio spie na opryskiwaczu ale jest moc. Najwieksze rosliny sa do kolan, ale ciesza oko. Dostał 550 g boru na wiosne, i tak pewnie za mało

dasd.jpg

dasda.jpg

dasda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo a ja pisałem że mój wyglądał jak kaszan  8)

Twój to dopiero jest jak dywan naprawdę wyrównany ogóle jak Ci się podoba 

Można powiedzieć zdołowany :) byle nie było chwastów bo wylezą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo czysto, więc za bardzo się nie boję o chwasty. Mi osobiście bardzo sie podoba, zdecydowanie to mój najlepszy rzepak w ,,karierze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak w takiej fazie , i jak już pisałem dochodzi do 130 cm,  inne rzepaki w okolicy bardziej  są żółte .

Rzepak

Pszenica pomału się równa 

Pszenica

A to jęczmień jary , parę ciepłych dni i się krzewi ,ma 2 rozkrzewienia.

Jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczyna kwitnąć.20170507_181627.jpg

A to klin tam gdzie nie poszedł caryx w innej fazie i wyższy 25cm

20170507_182014.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mój jęczmień też wygląda-to rosa czy mączniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie tilt z zupą poszedł 2 tygodnie temu po oprysku 2 noce po 6 stopni tam gdzie poszło na zakład jest tak samo i w piątek tylko optimus 0,6l/ha w nocy+12 a sobota 23 stopnie.u mnie to pszenica

@mieto35 i jak wykaraskał się?

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu słabo widać, ale jeszcze widać, te żółte końce nie znikły, ale nowe liście są zielone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się