Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

@mieto35

Już rzepak kwitnie ? Zrób  zdjęcie bo nie uwierzę jak nie zobaczę

Dziwne że rzepak zamiast nadrabiać zaległości dosłownie przeskakuje fazy rozwojowe, niby późna wiosna a tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki całkiem spoko u mnie w okolicy by się znalazło sporo które gorzej wyglądają niż twoja... tylko wydaje się że mogłaby trochę gęstsza być ale może mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts tak właśnie u mnie również,  na słabszych ziemiach oraz te nie przypilnowane mają wysokość ledwo do kolan i tylko nędzny pęd główny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki wygląda bardzo dobrze jak dla mnie to nie ma się bardzo do czego przyczepić. Wdać że dostała wszystko co powinna reszta to wola nieba. 

O kur.. @jarki te dwa pierwsze zdjęcia to chyba nie stan na dziś?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przepraszam. Edytowałem, ale chyba nie zdążyłem, bo z tą edycją są jaja i tyle. Takiej pszenicy nie mam, to żyto motto jest. Kłos już wykształcony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymon trudna sprawa to wszystko na jednym kawałku 

Takie CUDA że nie ma jak tego przesiać i chyba zostaje 

Te w dołkach mają z dołu korzeń skończony ale wyżej wypuściły 

Natomiast po górkach gdzie zawsze słaby jest najładniejszy w okolicy 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle płaczu że rzepak słaby a tu nie ma do czego się przyczepić, każdy w tym roku ma takie place, często nawet gorsze i zostawia bo nie ma jak przesiać,

obsada dobra jak pogoda mu będzie sprzyjać będzie  zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt że nie ma nikt w tym roku ideału, myślę że zostawienie tego to jedyne sensowne rozwiązanie,ale te słabsze place na pewno poważnie zaniżą plon. Sam mam takie w dołkach. Niektórzy u nas przesiewają jarym,dla mnie to trochę bez sensu bo co z ochroną takiej plantacji.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki te place Cię martwią? Jakby by było na 90 procent pola to tak a jak widzisz wszyscy w tym roku tak mają, ja też i tragedii greckiej nie odstawiam. Będziesz Pan zadowolony. Rzepaki w tym roku będą bardzo niskie, pół metra mniej jak w 2017 ale to dobrze chociaż "bizon" nie będzie stawał dęba jak w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś Wasze pocieszanie że niby wszyscy tak mają w tym roku

Goowno prawda Wasze są zajebiste w porównaniu z tymi w moim rejonie 

 

@lokizom a badałeś też na mikro czy tylko podstawowe 

Jeśli mówisz że może być po nałożonym expercie + dff 

To powiem że możliwe bo w tych warunkach co były jesienią doglebówki DZIAŁAŁY 

Diflofenikan niby głównie nalistnie ale doglebowo jednak również działa 

Po samym expercie nigdy nie zauważyłem takich objawów ale synergizm ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom ja stosowałem na jesień expert met 0,35kg/ha + legato 0,2 l/ha+ glen 6,5 gram /ha i wygląda dobrze .

@barts tak wygląda mój rzepak pomału zaczyna kwitnąć , w okolicy zdarzają się takie co mocniej kwitną .

Strasznie nie równy będzie chyba wieki kwitł  Stoją takie patyki dziwny ten rzepak.

[34044065]

[34044063]

Tak wygląda pszenica , obecnie kolanko 0,6 cm nad węzłem . Trochę ją mróz  przerzedził.

[34044073]

[34044075]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35 nie tylko u Ciebie takie rzepaki, mój troszkę lepszy.

Jak będzie za długo kwitł to grzyby wejdą - spadek plonu, dlatego warto się zastanowić nad dodatkowym opryskiem. Ja będę kropił w tym roku na początku kwitnienia Topsin 1,4 L a na koniec Propulse 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawie rzepak u was na południe wygląda, niby jest ale wygląda jak tyczka, liście słabo rozwinięte ogólnie cały taki, aż tak brak wody u was ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas ostatnio co spadło to w marcu trochę tego śniegu , a tak to tylko w prognozach pokazują deszcz , ale go nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostał 230 N w czystym składniku, to jeszcze mało ?

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądające rzepaki są normą w tym roku, nie jest to błąd nawożenia ani farmera. Rośliny reagują na długość dnia, ze względu na wiosnę, która zaczęła się 10 dni temu rzepak nie nadrobi straconego czasu. Gdyby miał nadrobić to musiałby kwitnąć w czerwcu, a będzie jak zawsze w okolicach pierwszej dekady maja. Roślina ma zakodowane wydać nasiona za wszelką cenę, to nic że położono ponad 200 kg N. Roślina realizuje potencjał jaki posiada na dany dzień (długość dnia) nie da się tego nadrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się