Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

Przesiać mogę. 

Cześć pszenzyta które sialem Czajkowskim ładnie się wczoraj zazielenila. Te ,,grzedy" po Czajkowskim to sprawiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fałdy na polu mogły pozytywnie wpływa 

Był lód czy gruba warstwa śniegu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lodu nie było ale śnieg był przez dwa miesiące z dwudniową przerwą tylko. Było pól metra śniegu przez 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że pola pszenicy się zazieleniły 

Oby tylko udało się uniknąć większych przymrozków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dziś tam sypnac saletre na pszenzyto ale liczyłem w kilkunastu miejscach to obsada od 30 do 100 roslin. Jak mają zapłacić za likwidację 1200 zł to skuszę się na przesianie, zobaczymy co jeszcze likwidator powie, żeby tylko nie kombinowali że placowo przesiewac bo się wq....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uprawy masz ubezpieczone od wymarznięcia ? ,ile ha tego pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak wasze oziminy.TU dawno nie widziana nędza,nawet w pszenżycie.Pszenice po buraku możliwe,a po rzepaku to jak po zbożach.Zimno czy jakie chorobstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto ok, ładnie rozkrzewione, samosiewy owsa wymarzły. Wyka z żytem leci w górę, jedynie plamy po pleśni zostały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lud tu siał na umór w mokrą ziemię początkiem października i to jest tragedia też po rzepaku.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, za parę dni przymrozki i śnieg zapowiadają, to Pałuk będzie chciał przesiewać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wiosną oziminy przestały być oziminami?Przecież to nadal rzutuje na plon.

@Marecki przesiewanie to za rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda dobrze nawet ta późna z kończ października, przymrozków nie będzie , tylko na dłuższy czas perspektywy opadów cienkie- może się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj aktualnie 20-30 cm śniegu na niezamarznietej glebie. Mam nadzieję że nie powtórzy się sytuacja sprzed 2 lat. Wtedy trwał ten śnieg ponad 3 tygodnie. Zobaczymy jak w tym roku. Co najmniej tydzień zapowiadaja ze ten śnieg tak polezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj, cały dzień prawie sypalo. Tutaj jest taki mikroklimat ze zawsze najwięcej śniegu, jak zresztą prawie całe Kaszuby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie były dwa ataki zimy na początku grudnia około 15-20 cm i ostatni tydzień stycznia 30 cm śniegu. 
W tym tygodniu planowany kizeryt na rzepak i pszenicę i kornkali pod kukurydze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś minus dwanaście ale wszystko dość ładnie przykryte 

Ziemia pod śniegiem raczej nie zamarznięta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na północy słabe są jedynie pszenzyta, duża część (pewnie 30-50%) poszla już albo pójdzie niedlugo do przesiania. Te które zostały nie rokują wysokich plonów. Źdźbła zamarły w większości odmian, w części gdzie węzeł krzewienia jest ok to wypuszcza nowy przyrosty i wygląda to narazie komicznie bo stercza pojedyncze źdźbła, gdzie jest faza bbch 30-31 a niektore idą od ,,nowa". No a niektóre rośliny i plantacje to jednak węzeł krzewienia poległ.

Inne gatunki zboz i rzepak wygladaja bardzo ładnie ale są sporo opóźnione w rozwoju patrzac na kalendarz. Rzepak ma ok 20-30 cm

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powód to chyba pleśń sniegowa, zbyt długo pod śniegiem a później przymrozki ponad 10 stopni z silnym wiatrem. Jeczmien ozimy poradził sobie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się