Koksilato

Stan ozimin

1579 postów w tym temacie

U mnie to samo na jeczmieniu. T1 poszedł ponad 3 tygodnie temu łacznie z Medaxem Maxem. Tam gdzie nie starczyło jest ładnie zielony i tego nie ma, wiec przymrozki. Aczkolwiek włożyłem te liscie do wilgotnej waty i zacienionego miejsca i widac, że jest DTR, a ostra postac przejawia sie zamieraniem lisci od końców i to tutaj nastapiło, wiec nie wiem sam już co myslec. Fota po 5 dniach, jak pobierałem to były tylko lekko pozzolkle

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie żyto też gdzieś nie gdzieś ma żółte końcówki liści, a jedyny zabieg jaki robiłem to odchwaszczanie TOTO jakiś miesiąc temu, więc myślę że to przymrozki są głównymi winowajcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DTR od końcówek to trochę nietypowe a z resztą 3 lata na tym polu nie miałem zboża. Ja taż stawiał bym na aurę a fungi przy takiej temperaturze dodatkowo namieszał. Tylko czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Daymon napisał:

DTR od końcówek to trochę nietypowe a z resztą 3 lata na tym polu nie miałem zboża. Ja taż stawiał bym na aurę a fungi przy takiej temperaturze dodatkowo namieszał. Tylko czemu...

Każdy oprysk to dodatkowy stres dla rośliny. Wydanym w tamtym roku papierowym wydaniu farmera z września 2016 były wyniki doświadczeń z Zielonych Dni Osadkowskiego i nie które kombinacje fungicydowe + mikro okazały się w ostatecznym rozrachunku gorszę niż kontrola 

18360877_10212773077586354_1415699921_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie te przebarwienia różnej maści to mieszane braki składników pokarmowych wynikające z chłodów 

Dodatkowo jesienią kiedy sialiśmy było bardzo sucho rozwaliliśmy strukturę gleby teraz deszcze i brak powietrza w glebie 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba roślinom wszystko dać standartowo i czekać do żniw taki rok i może będzie nie najgorzej ,napewno lepiej jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak się obudziłem już było po zawodach, nie mam stacji pogodowej, już się wyprostował ale straty będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo rano w łodydze lód a teraz się jeszcze do końca nie wyprostował i łodygi popękane. W nocy -2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolelibyscie rzepak po lewej czy karakan po prawej? Dziure jedynie ma karakan, ale odziwo tez nie jest za duza, może jednak warto było polatac z tym borem

sdasd.jpg

sadas.jpg

sadas.jpg

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wzrostu mają Wasze rzepaki? Mój przekroczył już półtora metra (będzie leżał) i naliczyłem 17-20 rozgałęzień plus te, które są jakby oddzielnymi roślinami i z nich też są rozgałęzienia. Nie wiem jak to traktować. No ja rozumiem, że pszenica może mieć 5-8 pędów ale rzepak? Pierwszy raz widzę żeby rzepak się krzewił, będzie rekord nie do pobicia ale tylko na wschodzie bo jak obserwuję np. te z dolnego śląska do d. nie urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Miałem dwa lata temu też dobry rzepak, ulecialo ponad 5t tam gdzie byla IV klasa. Tego bardziej dopiescilem bo i tez czlowiek przez ten czas trochę sie nauczyl. W tym roku większość mojego rzepaku na najlepszych kawałkach i pierwszy raz rzepak pole widzi. Dodatkowo więcej opadów na wiosnę,  ale kwitnienie conajmniej tydzień pozniej. Dobrze się zapowiada, ale do żniw jeszcze 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica z przed 4 dni , obecnie jest w fazie liścia pod flagowego jeszcze parę dni i wyjdzie liść flagowy

Pszenica

Pszenica

rzepak też z przed 4 dni , 2 dni po oprysku 

Rzepak

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chwalcie się chwalcie będzie cena :P

[32960507]

[32960501]

 

 

Co mi tam też się pochwalę  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Tak płakałeś że taka słaba a ja tu widzę ładną pszeniczkę, chyba że na słomę miała być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na @jarkigo to szału brak

Fotki też dodam-choć moją świnie

wszamią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki u mnie też z daleka fajnie wygląda , ale miejscami to lepiej nie mówić a najgorzej tam gdzie przypaliłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwuje ;) 

To jest jedno z miejsc w których jest najlepsza 

Nie nie chciałem ale nie zobaczycie tych kiepskich placy co opisywałem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się