966 postów w tym temacie

Przedstawicielowi powiedziałem że kupię jak pszenica będzie po 1000 zł za tonę wcześniej niet ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nawozy timac agro ktoś z Was stosował...?? bo niby takie dobre ale i drogawe...??

 

co w nich takiego dobrego chętnie się dowiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kizeryt połowa lutego i sól na użytki podobnie... chyba że coś z pogodą się popsuje

 

Poli 21 i viking też przy okazji jak już rozsiewacz i ciągnik ubrudzę

 

p i k jesienią pod pług posiane nawet pod jare to specjalnie nie będzie czego siać ;D

 

Z jaką prędkością wysiewacie nawóz ? Mi wychodzi około 8,2 km/h następny bieg to ponad 11 więc na uwrociach strach że ze śladów wyrzuci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też staram się nie przekraczać 10km/h.

Mnie kusi kizeryt już teraz, głównie ze względu na chęć sprawdzenia tabel wysiewu z wartościami w praktyce. Mam (nowy u mnie) rozsiewacz, którym pierwszy raz będę w ogóle cokolwiek robił. Głównie ciekawość wzmaga we mnie chęć wyjazdu w pole :D Na pewno nie zaszkodzi że tak wcześnie wjadę w rzepak. Chyba że ktoś ma sprawdzone ustawienia w zau 1001 na 15 metrów, podzieli się swoją wiedzą, to wtedy nie będę siał paniki wśród sąsiadów że znowu zaspali :D

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabele radziłbym traktować tylko jako wstęp do kalibracji, bynajmniej w rauch mds 19.1 tak jest, każda partia leci inaczej a sezon do sezonu wychodzi czasem różnicy po 150 kg +/- nawozu na hektar

 

Ja zawsze próba kręcona i wtedy jest aptekarska dokładność a nie jak się uda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku ja się zesr.łem na początku lutego z siewem ale pszenicy ;)

W styczniu jeszcze na polu mnie nie widzieli ale mina sąsiada może być bezcenna :P

 

Teraz całkiem poważnie w 2008 po 20 lutego miałem rozsiany azot na rzepak i pszenicę

Chyba w 2013 rozsiałem N na początku marca i przyszły jeszcze śnieżyce ale warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje 12 km/h,przymierzam się na 14,

Też staram się nie przekraczać 10km/h.

Mnie kusi kizeryt już teraz, głównie ze względu na chęć sprawdzenia tabel wysiewu z wartościami w praktyce. Mam (nowy u mnie) rozsiewacz, którym pierwszy raz będę w ogóle cokolwiek robił. Głównie ciekawość wzmaga we mnie chęć wyjazdu w pole :D Na pewno nie zaszkodzi że tak wcześnie wjadę w rzepak. Chyba że ktoś ma sprawdzone ustawienia w zau 1001 na 15 metrów, podzieli się swoją wiedzą, to wtedy nie będę siał paniki wśród sąsiadów że znowu zaspali :D

Czyli masz amazonke ,moja ZAM1001 24 metry,sieje idealnie jak w tabelach w internecie, wyjątkiem jest saletra wychodzi jej więcej o 70 kg/ha,pozostałe ok (polifoski ,fosforan, sól,saletrzak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan nawet żeby korzystać z tabel ZAM, jest wyskalowana na więcej nawozów i pewnie jest świeższa (nawozy mają teraz inną granulacje).

Dzięki za podpowiedź z saletrą, tak myślałem że będzie inaczej, ale że aż tak?? Zrobię próbę kręconą

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze cena składnika:saletra 1130/34N do mocznik 1400/46N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lipcu nie był głowy myśleć o wiosennym nawożeniu,ale może trzeba bedzie pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje NPK w czerwcu ,a azot lipiec-sierpień ,najtańsze są wtedy nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz głowę do interesów!

(Takim to się dopłaty,modernizacje,500plusy nie powinny należeć,BO IM PO CO?:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak dobrze to nie ma. Też kupowałem rsms po 530 netto. Także można dac grubo ponad 200N w rzepaku i tak nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny nawozów w porównaniu z naszymi produktami już tak dobrze NIE wyglądają 

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajmy 800 a 1000-1100 robi różnice ,ta cena oczywiście przy całych samochodach 24 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się